Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İradenizi Zirveye Çıkarın

Patron.

Mars Yolcusu
Selamlar dostlar bugün size iradenizi gerçek anlamda zirveye taşıyacak bir egzersizden bahsedicem egzersizin adı diyafram meditasyonu lafı uzatmadan uygulamaya geçelim

Yatağınıza sırt üstü yatın gözünüzü kapayın elinizi karnınıza koyun amaç karından nefes almak nefes alınca karnınız şişecek nefes verince geri çekilecek bu nefes tekniğini yaparken
Nefes alma ve tutma süresi 4 se verme 8 olmalı arada 2 kat süre farkı olmalı
Bunun için nefes al tut 4 ile başlıycaz 8 e kadar yavaşça vericez nefesimizi burada nefesi verirken nefesi kontrol ederek ve nefese odaklanarak vericez uygulanış
Nefes al tut 4 nefes ver8
Nefes alırken karın şişer elimiz karnımızda nefes verirken karın iner
Nefes alırken de verirkende nefese odaklanarak ve nefesi kontrol ederek uyguluyacağız

Faydaları bilimsel olarak
Karından alıp verdiğimiz için sakinleştirici etkisi var diyafram nefesi araştırın uzun uzadıya yazmayalım
Nefesi kontrol edip belirli sürede alıp verdiğimiz için kontrol düzeyi çok ciddi manada yükselecek zamanla nefes almanızı ve tutmanınızı6 vermenizi 12 yapar ilerlersiniz burda dikkat edilmesi gereken ihtiyacınız kadar nefes alıp vermek yavaş yavaş kademeli şekilde ilerlemek ben mesela 50 tekrar her sabah nefes tekniğini uygularım 6 12 7 14 8 16 bendeki nefes alış veriş süreleri tabi ben bu nefesleri 1 senedir uyguluyorum sonuç
Karından nefes aldığınız için daha sakin nefesinize odaklanıp kotrol ettiğiniz için ise iradeniz güçlenicek yapılan bilimsel araştırmalar bunu doğruluyor ben uyguladım kriz savar olmak isteyen ben iradeli olmak istiyorum diyen buyrun uygulasın fayda görmeye ilk günlerde itibaren başlarsınız 1 ay içinde diyafram nefesine alışır vücudunuz ve en net etkileri görürsünüz iyi günler buyrun deneyin bana güvenin..

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Diksiyon çalışırken bir ara yapmıştım ciddi anlamda sakinleştiriyor. Herhangi bir stresli anda kullanılabilir. Ayrıca nefes alıp verme düzgün şekle geliyor. Basit ama etkili bir alışkanlık. Hatırlattıgin için sağol.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6