Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İşler Yoluna Girmeyecek

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
İşler yoluna girmeyecek. Bunu biliyorum. Çünkü Tyler biliyor. Her şey bu satten sonra daha da kötüye gidecek. İşler gittikçe daha da kötüye varacağını düşündüğüm zaman duruyorum ve şunu diyorum: Bundan daha kötü ne olabilir ki? Emin olun bundan daha kötüleri vardır. İşler yolundan iyice çıkacak ve kötünün de kötüsü olacak. Hiç bir zaman işler yoluna girmeyecek. Her geçen gün daha da karmaşık, anlaşılmaz, dolambaçlı ve kötü olacak. İşler bir kere kötüleşmeye başladığında daha da kötüye gitmeli. Olur da bir aksaklık olur ve işler iyiye gitmeye başlarsa daha da iyiye gitmeli. Sanırım bu bir kanun gibi bir şey. Ancak illaki bazı noktalarda kırılmalar vardır. Bu kırılmaları da bilemiyoruz ya. Bu kırılmaları bilemediğimiz için buna hayat diyoruz. İşlerin ne zaman iyiye ya da daha da kötüye gideceğini bilmediğimiz için üzerine çok düşünmüyoruz. Hayat işte diyip işimize bakıyoruz. Sonra bunları sorgulayan insanları görünce. Ya boş yapma, ya bana felsefe yapma diyoruz. Oysa filozoflar olmasaydı hayvanlardan farkımızı anlayabilirmiydik? Neden diye sormamız gerekmez mi? Her neyse felsefeyi bir kenara bırakalım asıl konuya dönelim. İşler bu kadar sarpa sarmışken daha kötü ne olabilir? Dememek lazım bence. İçinde bulunduğun durumun ne kadar kötü olduğunu sorgulamalısın. Çünkü aslında işler düşündüğün kadar yolundan çıkmadı. Halendaha hayattasın ve halendaha bir şeyleri değiştirip işleri yluna koyabilirsin. Karamsarlığa gerek yok. Karamsar olanlar kaybedenlerdir. İçinde bulunduğun durumu değiştirebilirsin. Bunu biliyorsun. Çünkü Tyler da biliyor :) İşler yoluna girecek, derslerinde başarılı olacaksın, daha iyi sosyal ilişkilere sahip olacaksın (ki şu anki hali de iyi) , çekici olacaksın, en iyi haline ulaşacaksın. Bilmiyorum belki de yalan söylüyorumdur. Belki de aptal olacaksın, nevroz olacaksın, katil olacaksın, bağımlılıklarına bir de uyuşturucu eklenecek, hırsız olacaksın, yetim ve öksüz olacaksın. Hatta hiç tahmin edemediğimiz bir şey vardır ki bugün öleceksin. Belli olmaz. Ne olacağını bilemeyiz ve buna hayat diyip din ile açıklamaya çalışırız. Açıklayamayınca da aklım ermez deriz. Acaba böyle dememizin sebebi böyle olması gerektiği için midir? Yoksa böyle dediğimiz için mi böyle olmuştur? Acaba bağımlı olduğum için mi kurtulamıyorum? Yoksa kurtulamadığım için mi bağımlıyım? Bağımlılığım en sonunda bana mı sahip olur? Bana sahip olduğu için mi bağımlıyım? Dinlediğiniz ya da okuduğunuz için size minnettarım.

Yazıya ilk başladığım ile bitirdiğim nokta arasında çok fark var. Bu yüzden hangi kategoride ya da ne ile değerlendireceğimi bilemiyorum. Sanırım bugüne kadar yazdığım en iyi yazı buydu.

Lazkopat

Uranüs Yolcusu
Gençler iyi hoş espiri yapmışsınız dövüş kulübü ile ilgili. Ancak ben bu yazıyı filmin gazıyla vs yazmadım. Yazıyı tekrar okursanız ve bu sefer ciddi yorum ya da yorumlar yaparsanız sevinirim. İçimi döktüğüm bir yazı ve hatta yazdığım en iyi yazılardan biri olduğunu söyleyebilirm. O yüzden bu yazıya karşı biraz daha hassas davranılmasını isterim :)

Web Sitesi
1000kitap.com
12 angry man ' den Davis konuşuyor. İşler daha kötüye gidecek veya gitmeyecek. Eğer ki işlerin kötüye gideceğine inanırsan olabilecek en pozitif durum işlerin kötüye gitmesidir. Ama işlerin iyiye gideceğine inanırsan olabilecek en kötü şey işlerin kötüye gitmesidir. Seçim tabii ki senin. Umarim Tyler bunu da biliyordur. Çünkü Narrator bilmiyor. Bırak ta bunu felsefeciler düşünsün ha! Bunu yazarken bir kişi öldü biri daha ... Eğer ki hayatı fazla takarsan üzülmen gereken bir çok nokta bulursun . Tyler'in sen olduğunu biliyorsun değil mi?😉 Yazı başında takındığın karamsar havadan sonra ; "lan noluyor bu kadar kötü olamaz hayat" gibi bir şey oluyor ve hayatı yaşamaya değer kılacak özelliklerden bahsediyorsun. Anlaşılan kafan çok karışık. Belirsizlikler beynine yuva yapmış. Ama gene de umudunun olması beni sevindirdi.

Son düzenleme:

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Eğer ki işlerin kötüye gideceğine inanırsan olabilecek en pozitif durum işlerin kötüye gitmesidir. Ama işlerin iyiye gideceğine inanırsan olabilecek en kötü şey işlerin kötüye gitmesidir.
Davis'in cümlelerin yanlış olduğuna dair yazdım yazdım sildim... Tekrar tekrar okuyunca aslında verilmek istenen mesajın farklı olduğunu anladım. Dikkatli okuyun arkadaşlar :)

Web Sitesi
1000kitap.com
Davis'in cümlelerin yanlış olduğuna dair yazdım yazdım sildim... Tekrar tekrar okuyunca aslında verilmek istenen mesajın farklı olduğunu anladım. Dikkatli okuyun arkadaşlar :)
O kadar karışık mi olmuş be hocam😂! Tersini felan aldım birazda ,demekki ilk bakışta anlaşılmıyor. Bir dahakine anlaşılır yazmaya çalışırım.😉

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6