Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kan Testi

• Konuyu başlatan CoRoNaSouP
  • Başlangıç tarihi
C

CoRoNaSouP

Misafir
Başlıktan da konu belli. İnternet'e araştırdığımda tatmin edici cevaplar bulamadım. Tecrübem de yok. İlk defa kan testi yaptıracağım. Sizce hangi kan Testlerini yaptırayım ? ( B12 için gideceğim. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarım var) Sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum, zaten sağlık ocağı da devlet hastanesine gönderiyor. Gitmişken de sadece vitaminlere baktırmak istemiyorum. Doktordan hangi testleri istemeliyiz?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kan sayımı, karaciğer/böbrek enzimleri, vitaminler, (mümkünse D vitamini)... Genel olarak bunlara bakıyorlar. Kan testi istediğin zaman doktora “Her değere bakılsın” dersen bakarlar zaten. Ama fiyat farkı çıkacaksa bence üsttekiler yeterli. Doktora sor tabi.

C

CoRoNaSouP

Misafir
Kan sayımı, karaciğer/böbrek enzimleri, vitaminler, (mümkünse D vitamini)... Genel olarak bunlara bakıyorlar. Kan testi istediğin zaman doktora “Her değere bakılsın” dersen bakarlar zaten. Ama fiyat farkı çıkacaksa bence üsttekiler yeterli. Doktora sor tabi.
Peki hormonlara bakıyorlar mı ? Özellikle testosteron hormonuna.

toprak

Yeni Üye
Başlıktan da konu belli. İnternet'e araştırdığımda tatmin edici cevaplar bulamadım. Tecrübem de yok. İlk defa kan testi yaptıracağım. Sizce hangi kan Testlerini yaptırayım ? ( B12 için gideceğim. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarım var) Sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum, zaten sağlık ocağı da devlet hastanesine gönderiyor. Gitmişken de sadece vitaminlere baktırmak istemiyorum. Doktordan hangi testleri istemeliyiz?
Aynı şikayetlerle dahiliyeye gittim. Açlık şekerime ve vitaminlere baktı direkt. Sonuç d ve b12 vitaminleri sıfıra yakın. Devlet Hastanesi'ne git halledersin

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Mesajımda sağlık ocaklarının B12 ve D vitamini gibi değerlere bakmadığını belirttim.

Sonrasında ise devlet hastaneleri, hastaların her istediği testleri yapmadığını yazdım.

Devlet hastanesi açlık kan şekeri, kolesterol ve kan değerlerini etkileyen önemli testlere öncelik veriyor. Vitamin değerlerine bakalım diyen doktorlar var ise sağ olsunlar. Bu yaşıma kadar böyle düşünceli doktorlara hiç denk gelmedim.
Yanlışın var abi direkt olarak zaten sen şikayetlerini belirttiğinde senden tam detaylı bir kan istiyorlar. Vitamin değerlerin şekerdir herşeyine detaylı bir şekilde bakıyorlar kan da tabiki de ilk başta gideceğin yer dahiliye iç hastalıklarına gidiceksin orada absürt birşey çıkmazsa birşeyin yoktur zaten.

C

CoRoNaSouP

Misafir
Aynı şikayetlerle dahiliyeye gittim. Açlık şekerime ve vitaminlere baktı direkt. Sonuç d ve b12 vitaminleri sıfıra yakın. Devlet Hastanesi'ne git halledersin
Ben bugün testi oldum, sağlık ocağından. Bende herhangi bir sorun çıkmadı. Hatta doktor hemoglobin yoğunluğun fazla, kan bağışı yapmak için çok uygunsun git bağış yap dedi. Bunu kendimi övmek için söylemiyorum. Öyle mükemmel de beslenmem. Sabahları salata, yumurta, pekmez, fıstık ezmesi yerim. Ayrıca haftada bir defa da brokoli yerim. Aslında beslenmeye dikkat edince hiçbir değer eksik veya fazla çıkmıyor. Ayrıca bunu doktorlar da söylüyor.

C

CoRoNaSouP

Misafir
Mesajımda sağlık ocaklarının B12 ve D vitamini gibi değerlere bakmadığını belirttim.

Sonrasında ise devlet hastaneleri, hastaların her istediği testleri yapmadığını yazdım.

Devlet hastanesi açlık kan şekeri, kolesterol ve kan değerlerini etkileyen önemli testlere öncelik veriyor. Vitamin değerlerine bakalım diyen doktorlar var ise sağ olsunlar. Bu yaşıma kadar böyle düşünceli doktorlara hiç denk gelmedim.
Ben daha bugün gittim, tüm testleri istediğimi belirttim. Hatta test sonuçlarında b12 ve d vit sorduğumda bir sorun olmadığını söyledi. Doktorlara istekleri doğru ve anlaşılır ifade etmek gerekiyor. Ayrıca sağlık ocağı ve devlet hastanesinde herhangi bir fark yok. Sağlık ocağı da zaten hastanelere gönderiyor.

Blackturk

Yeni Fapstronot
Uzun süredir vegeteryanım ama daha b12 eksikliği hissetmedim veya d vitamını bende bi ölçtürsem iyi olur

Fellow

Ay Yolcusu
İdrar tahlili, tiroid hormonları ve vitaminlere de baktırsan iyi olur.

emre0048

Merkür Yolcusu
Mutlaka şunlar olmalı;
Hemoglobin
B12
Folit asit
D vitamini
Demir
Çinko
Selenyum.

shape1
shape2