Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karşı Cinse Karşı Sosyal Çekingenlik

Eff

Yoda
Merhaba arkadaşlar. Bende şöyle bir problem var, gerekmedikçe karşı cins ile iletişim kurmuyorum. Utanıyorum, çekiniyorum.
Utanmamın nedeni fiziksel değil, sohbeti sıkıcı bir hale sokacağımı düşündüğüm için korkuyorum. Sıkıcı olduğumu düşünüyorum. Aslında yaptığım güzel şeyler var ama yeterli gelmediğini, daha da fazlasını yapabileceğimi düşündüğüm için bende böyle bir fobi oluşturuyor.

Konuşma konusu olduğunda oldukça rahat olabiliyorum.
Ama ortaklık yoksa, yani konu yoksa fazlasıyla çekiniyorum ve bu sadece yaşıtım karşı cinse karşı oluyor.

Ne yaparsam bunu aşabilirim?

Not: Lütfen buraya konuş çekincen gider diye yazmayın. Konuşma başlatmaktan korkmuyorum ama konuşmayı sıkıcı bir hale getireceğim ve yeterince uzatamayacağım hissi beni deli ediyor.
Yaşayıp da aşmış olanlardan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu bendede vardı hemde çok aşırı. Azalmış dahada azalıyor.

Son düzenleme:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Erkeklerle olan iletişiminde böyle mi erkeklerle iletişiminde böyle sorun yaşıyor musun ? Eğer yaşamıyorsan karşı cinsle bol bol sohbet ederek,yeni farklı kızlarla tanışarak pratik yaparak bunu çözebilirsin.

Eff

Yoda
Erkeklerle olan iletişiminde böyle mi erkeklerle iletişiminde böyle sorun yaşıyor musun ? Eğer yaşamıyorsan karşı cinsle bol bol sohbet ederek,yeni farklı kızlarla tanışarak pratik yaparak bunu çözebilirsin.
Geneli ile böyle değil, bir şekilde yapacak sohbet buluyoruz onlarla.

Merhaba arkadaşlar. Bende şöyle bir problem var, gerekmedikçe karşı cins ile iletişim kurmuyorum. Utanıyorum, çekiniyorum.
Utanmamın nedeni fiziksel değil, sohbeti sıkıcı bir hale sokacağımı düşündüğüm için korkuyorum. Sıkıcı olduğumu düşünüyorum. Aslında yaptığım güzel şeyler var ama yeterli gelmediğini, daha da fazlasını yapabileceğimi düşündüğüm için bende böyle bir fobi oluşturuyor.

Ama ortaklık yoksa, yani konu yoksa fazlasıyla çekiniyorum ve bu sadece yaşıtım karşı cinse karşı oluyor.

Not: Lütfen buraya konuş çekincen gider diye yazmayın. Konuşma başlatmaktan korkmuyorum ama konuşmayı sıkıcı bir hale getireceğim ve yeterince uzatamayacağım hissi beni deli ediyor.
İlk önce nedenini bul. Sıkıcı olmaktan korkma çünkü sıkıcı olmaktan biraz tırsıyorum bu bile tamamen sıkıcı olmana sebep oluyor. Bu kadar bu bendede var ama konuya girdiğinde eğer rahatsan öyle olmasının imkanı yok knk.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Planlı konuşma yap. En azından başta. Şu konuyu açıcam kız iki cevap verebilir şu şu eğer şunu derse diğer mevzuyu açarım gibisinden. Mesela örnek vereyim (K:Kız E:erkek)
Sahilde kayalıklarda oturan bir kızın yanına gidiyorsun diyelim.
E:Bu müsilajlarda temizlenmedi
K:Evet yaa hıhim
Ya da
K: Gayet temizlemişler.

Eğer 1 derse şu ilerdeki gemiler yüzünden oluyor hep.

2 derse biraz sataşmalı oynayıp. Temizlik anlayışın farklı demek ki diyebilirsin.

Verdiği cevaplara göre dallanır konular.

Uzun süreli değil tabi ama biraz arka plandan konuşmak güven verir. Ne diyeceğim hissinden kurtulursun.

Eff

Yoda
Planlı konuşma yap. En azından başta. Şu konuyu açıcam kız iki cevap verebilir şu şu eğer şunu derse diğer mevzuyu açarım gibisinden. Mesela örnek vereyim (K:Kız
Açılış okey ona kafa yoruyorum ama sorunum şu,
İlk önce nedenini bul. Sıkıcı olmaktan korkma çünkü sıkıcı olmaktan biraz tırsıyorum bu bile tamamen sıkıcı olmana sebep oluyor. Bu kadar bu bendede var ama konuya girdiğinde eğer rahatsan öyle olmasının imkanı yok knk.

Açık uçlu sorular sormayı beceremiyorum. Bunu nasıl geliştiririm?

Targetlock

Deneyimli Üye

Konuşmayı sıkıcı hale getirme mevzusu iki kişilik olmalıdır. Karşı tarafı yeterince uzun eğlendirmeliyim mentalitesinden kurtulursan zaten otomatik olarak çok şey düzelecek.
Biraz daha öz saygı artışı lazım.

Konuşma bazen ciddi olur bazen uzun bazen esprili bazen kısa olur. Genelde sözsüz olur. Tek tipi de yok iletişimin.
Temel mevzulara eğilir ve iyileştirirsen aslında sorun olarak gördüğün çoğu şey ortadan kalkar ya da çok ciddi ilerlemeler kaydetmiş olursun.

Targetlock

Deneyimli Üye

Neden kafa yoruyorsun ?
Açık uçlu soruları neden soruyorsun ?
Akış moduna geçmenin önünde temel problemler var ve çok çok ciddi sayıda insan için de durum senin yaşadığının aynısıdır.

Eff

Yoda
Açık uçlu soruları neden soruyorsun ?
Muhabbeti uzatabilmek ve muhabbetten daha çok zevk almak, o an tanıştığım kişi ile daha sonra tekrar buluşmak için.
Neden kafa yoruyorsun ?
Çünkü yeteri kadar tecrübeli değilim ve sıkıcı bir açılış yapmak istemiyorum.

Akış moduna geçmenin önünde temel problemler var ve çok çok ciddi sayıda insan için de durum senin yaşadığının aynısıdır.
Evet bu konuda haklısın.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu

Verdiğim örnek üzerinden gideyim.
Mesela gemileri gösterdim. "En ucuz taşımacılık gemilermis haklı da olabilirler. Boğaza demirlemişler ama manzaramızı bozuyorlar. Sence ticaret için kullanılmalı mi yoksa manzara bize mi kalmali" şimdi bundan sonra cevap ile aşk insanın yani ya da para insanının yani diyip kıza aciklama yaptırmak zorunda olabilirsin. 3 anlat 1 sor sonra o soruyu kişisele bağla ve kızı konuştur.

• Wow
Tepkiler: Eff

Eff

Yoda
Verdiğim örnek üzerinden gideyim.
Mesela gemileri gösterdim. "En ucuz taşımacılık gemilermis haklı da olabilirler. Boğaza demirlemişler ama manzaramızı bozuyorlar. Sence ticaret için kullanılmalı mi yoksa manzara bize mi kalmali" şimdi bundan sonra cevap ile aşk insanın yani ya da para insanının yani diyip kıza aciklama yaptırmak zorunda olabilirsin. 3 anlat 1 sor sonra o soruyu kişisele bağla ve kızı konuştur.
Harika bir örnek işte bundan bahsediyorum. Kendimi bu noktaya nasıl getirebilirim acaba? Pratik tabii elzem kısmı ama pratikten önce böyle laf cambazlıkları için okuyabileceğim kitap, dinleyebileceğim podcast, izleyebileceğim video var mı? Belli kalıplardan bahsetmiyorum. Ortamı veya kızı değerlendirip neler söyleyebilirim bundan bahsediyorum.

No never fap

Yeni Üye
Harika bir örnek işte bundan bahsediyorum. Kendimi bu noktaya nasıl getirebilirim acaba? Pratik tabii elzem kısmı ama pratikten önce böyle laf cambazlıkları için okuyabileceğim kitap, dinleyebileceğim podcast, izleyebileceğim video var mı? Belli kalıplardan bahsetmiyorum. Ortamı veya kızı değerlendirip neler söyleyebilirim bundan bahsediyorum.
"Laf cambazlığı " kelimesi çok yerinde olmuş bende mesela kendi içimden konuşurken fena laf cambazı olurum ama dışa yansıtamıyorum. Ama yine de merak ettim gerçekten bu laf cambazlığı, espri yeteneği falan geliştirilebilir bir şey mi bunu başarabilen var mı?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Pratik zeka gerekiyor. Bunun için komedi programları harika. Cem yılmaz eskilerden başla tolgshow konuşanlar vs izle her gün. HIMYM gibi kült espirilerin olduğu yapımlar var onları izleyebilirsin. House Md gibi biraz daha dram ama komedi içeren yapımlar izleyebilirsin. Ayrıca kesinlikle Nasreddin hoca öneririm. İnce zeka gösteren eserler bunlar ve diziler final yapmış gösteriler uzun zaman önce çekilmiş çoğu. Yoğun şekilde maruz kal zamanla gelişirsin. House Md başta dram gibi gelebilir ama ilerledikçe o piç sataşmalari daha iyi anlayacaksın dediklerimin hepsini tavsiye ederim.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Büyük ihtimalle karşında ki birisini etkilemeye çalışıyorsun ve ondan dolayı doğallığın bozuluyor. Doğal olmadığın içinde konu arama çabasına giriyorsun ve bu durum seni sessiz ve sıkıcı yapar. Kilit nokta "Etkilemeye Çalışmamak".

Karşında ister kız olsun ister erkek etkilemeye çalışma doğal bir biçimde konuşmaya çalış. Bunun için bol bol kitap oku, kelime haznen gelişsin. Tanımadığın kişilere adres sor, muhabbet başlat. Yavaş yavaş bir level gibi yukseleceksin.

Büyük ihtimalle karşında ki birisini etkilemeye çalışıyorsun ve ondan dolayı doğallığın bozuluyor. Doğal olmadığın içinde konu arama çabasına giriyorsun ve bu durum seni sessiz ve sıkıcı yapar. Kilit nokta "Etkilemeye Çalışmamak".

Karşında ister kız olsun ister erkek etkilemeye çalışma doğal bir biçimde konuşmaya çalış. Bunun için bol bol kitap oku, kelime haznen gelişsin. Tanımadığın kişilere adres sor, muhabbet başlat. Yavaş yavaş bir level gibi yukseleceksin.
Aynen bendede bi zaman karşımdakine veya insanlara komik düşmiyim,onların gözünde küçük düşmiyim,vs vs. diyorsum Hiçbiri umrunda olmamalı. Eğer tamamıyla kendinle barışık olursan böyle şeyler hiç olmaz hiç

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6