Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Köprüden Önce Son Çıkış (15. gün)

NoFapper38

Yeni Üye
Başlangıç tarihi: 21.11.2020

Merhabalar kardeşlerim. NoFap rekorunda 32 günü geçememiş yıkık birisi olarak ilk kez günlük açıyorum. Şimdiye kadar günlük açmayı gereksiz gördüğümü söylemeliyim. Bunun sebebi gün sayma muhabbetini süreçten çıkarma ve forumu unutma isteğimdi ama gelin görün ki işin kafada bittiğini çok geç anladım. Gün saymak istedikten sonra beyninizde bir yerde onu düşünüyorsunuz ve engel olamıyorsunuz.

Her neyse 1 haftalık sürecimi daha bozduktan sonra cheaser a girdim ve günlük yazmanın cheaser dan çıkmak ve süreçte 30 veya 90. günlere kadar çok çok kritik bir şey olduğunu fark ettim. En azından 30 günü sizinle birlikte geçirirsem sonrasında daha rahat edeceğimi ve kendimi süreçte daha ileri götürmenin kolaylaşacağını düşünüyorum. Her gün olmasa da yazabildiğim kadar günün özetini neler yaptığımı veya sürecimin nasıl gittiğini buradan paylaşacağım. Sizlerin de desteğiyle ve motivasyonuyla eminim mezuniyet yazımı bir gün yazacağım:)

Bugünlük bu kadar sınav haftam olduğu için biraz yoğun olacağım bunun da işimi kolaylaştıracağını düşünüyorum en azından 1 haftalığına.

Süreç monk mode ilerleyecek. Özetle:

- PMO yok.
- Bilgisayar Oyunu,Telefon (Uzun süre vakit geçirme),Facebook,Twitter,Instagram,YouTube yok.(Ders vs dışında)
Spotify'dan yararlı podcastler serbest.
- Paketlenmiş gıda ve şeker yok.
- Müzik yok.
- Arkadaşlarla geyik yok.

Şimdilik bu kadar,burayı sürekli güncelleyeceğim umarım başarılı olduğuma hep birlikte şahit oluruz:)

2021 yılına mezun giremedim:( En azından Nofap sürecini bozmamış biri olarak girmek istiyorum. :cool:

Son düzenleme:

Benözgürbiriyim

Emekli Üst Düzey Moderatör
Benim de rekorum malesef 32 . Umarım hep beraber 2020 de pmoyu bırakırız,sürecinde başarılar

Eff

Jüpiter Yolcusu
2021'e 40 lık süreçle girsek zaten birer 40 lık da GoldenLight atsa 10 gün kalıyor. Kısacası başlarsan biter. Bol şans.

Son düzenleme:

Tough Climber

Everest yolcusu
Topluluk Yöneticisi
Sürecinde başarılar dilerim, eğer 32 günü gördüysen neden olmasın?

NoFapper38

Yeni Üye
2. gün:

İyi geceler kardeşlerim. Bugün aşırı yorucu bir gündü sınav haftam olması dolayısıyla son gün arap atı gibi açıldım. Baya çalıştım inşallah iyi bir not alırım.
Sürece gelince,telefonda ve sosyal medyada toplasan 30 dakikadan fazla vakit geçirmedim. Yemek vs aralarında da spotify dan podcastler dinledim. Paketlenmiş şekerli gıdalar yerine çerez ve meyve ile ara öğünlerimi tamamladım. Şimdilik bu şekilde,sadece sınavlara çalışıyorum. Ne spor ne de kişisel ve mesleki gelişim yalan oldu bu hafta. Geceniz güzel geçsin...

Son düzenleme:

NoFapper38

Yeni Üye
3. gün:

Bugün oldukça yoğun bir gündü. Kendimde şu şu değişimleri farkettim desem yalan olur daha 3. günden. Ama her konuda herkese karşı daha gerginim açıkçası. Tahammül sınırlarım daha kısa. Bunun da sebebi muhtemelen yakın zamanda cheaser a girmiş birisi olarak bundan kurtulmaya çalışmam ve büyük oranda takip ettiğim dopamin detoksu.

Bugün en zor sınavlarımdan biri bitti inşallah iyi bir not bekliyorum fena geçmedi çünkü. Önümde artık daha kolay sınavlar var. Ama yine de çalışmayı bırakmıcam tabii ki. Günlük hedeflerimi yine yerine getirmeye çalışıyorum. Dopamin detoksuna büyük oranda uydum. Hiç müzik dinlemedim. Ama son 3-4 sürecimde şunu farkettim enteresan bir şekilde,müzik dinlemeyi bırakınca gün içinde çok fazla şarkı söylemeye veya mırıldanmaya başlıyorum :D Dopamin detoksuna bi zararı var mı hiçbir fikrim yok. Başına gelen varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

Her neyse oldukça yoğun bir gündü çalışmalarımı 2 katına çıkarmaya çalışıyorum en azından bu haftalık. Sonraki haftalarda zaten sınavlar biteceği için standart bi tempo tutturur devam ederim.

NoFapper38

Yeni Üye
4

Halen planlarımın tam olarak yeterli gelmediğini düşünüyorum. Yeterince yoğun değilim. Bunu düzenlicem bugün.

NoFapper38

Yeni Üye
6

Sınav haftası olduğundan mıdır bilmem belli bi planım yok,yani sınav haftası başka konulara bakmak istemiyorum bir yandan psikolojik olarak sanırım. Diğer yandan da kafamda iki farklı sorumluluk istemiyorum. Mesleki ve kişisel gelişime elimden geldiğince devam edicem ama sınav haftası olduğundan çok da kasmıcam. Ancak 1 Aralık harika bir başlangıç olacak inşallah 😎

Stresim genel olarak biraz daha arttı malum hem dopamin mevzusuyla başa çıkmaya çalışıyorum biraz. Bilgisayar oyunu zaten oynamıyorum. Paketlenmiş gıda ve şekeri sıfırlayamasam da genel olarak tüketmiyorum. Müziği komple bitirsem de tamamen kesemedim dopamin kaynaklarını Örn: Satranç,youtube da takılma,bunlar tamamen bitmedi. Zaten birçok kişi de tamamının kesilmemesi gerektiğini söylüyor. Hem baş ağrısı vs çekiyorum 2 gündür. Hem de önce dolgum düştü sonra 1 gün arayla dişim kırıldı 😁😢 Saçma sapan olaylar oldu anlayacağınız. Ama düzelecektir inşallah sağlık sorunlarım bir tık daha düzeldikten sonra da sürece daha sağlıklı devam ediyor olacağım. Şimdilik gayet iyi gittiğimi düşünüyorum. Görüşürüz

Loner

Yalnız Adam
Üretken Üye
İyi gidiyorsun dostum, sürecinde başarılar.

NoFapper38

Yeni Üye
8

Nofap de ilk haftayı geride bırakmayı başardım. Her ne kadar monk mode kurallarına birebir uymasam da sınav haftasına göre iyi bir süreç geçirdiğimi düşünüyorum. Sınavların çoğu bitti sadece 2 sınav kaldı. Onlar da yarın bitiyor. Ayın 1 inde çalışmaya başlıyorum. Hedeflerime giden yolda uzun bi çalışma temposu beni bekliyor,sınav haftası sonrası tembellik triplerine girmeyeceğimi umuyorum.

Süreçten bahsedecek olursam,genel olarak gergin geçiyor bunu hastalığıma veriyorum şimdilik üşütmüşüm biraz sürekli başım ağrıyor. Bir de tabi dopamin yoksunluğu. Üstesinden geleceğim inşallah. 1 Aralığa kadar 60 günlük çalışma planı hazırlayacağım. Bu plan bittikten sonra geriye sadece çalışmak kalacak:) En azından final haftasına kadar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6