Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Acı Çekme Challenge

Meruem

Ay Yolcusu

15. Gün​

Moralim bozuk

-uyanış saati 08:30

-tatmin etmeyen çalışma

-eksik spor

-kitap okunmadı

-yatağa geçiş saati 23:10

-günden alınan verim: orta

-SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

16.gün​

Moralim halen pek yerinde sayılmaz , hiçbir şeye yetişemiyorum. Liste dışında da yapmak istediğim çok şey var ama yetişemiyorum fazla boş vakit geçiriyorum ve gereksiz düşüncelere dalıyorum.

-uyanış saati 07:30

-yetersiz çalışma

-tam spor(zar zor tamamladım)

-kitap okunmadı

-yatağa geçiş saati 00:17

-günden alınan verim: kötü

-SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

17. Gün​

Listeden kitap okumayı çıkardım zaman bulamıyorum

-uyanış saati 07:30

- orta-iyi çalışma

-eksik spor

-yatağa geçiş saati 01:02

-günden alınan verim: iyi

-SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Meruem

Ay Yolcusu

18. Gün​

Son 1 haftadır kendimi yenilemeye çalışıyorum özgüvenimi arttırıyorum daha ciddi bir hale giriyorum sanki moral bozukluğum ve agresifliğim ciddiyete dönüştü gibi bazı hatalarım var misal telefonda biraz uzun zaman geçiriyorum bu tarz sıkıntılar ile boğuşucam

-uyanış saati 07:00

-orta-iyi çalışma

- tam spor

- yatağa geçiş 00:53

-günden alınan verim: iyi-orta

Meruem

Ay Yolcusu

19.gün​

Bugün tyt denemesine girdim uzun zamandır girmiyordum kötü geçti 46 net bilgilerimin hepsini unutmuş olduğum için.

-uyanış saati 08:00

-orta-iyi çalışma

-eksik spor (zaman yetiştirememe)

-yatağa geçiş 00:55

-günden alınan verim: Orta

Meruem

Ay Yolcusu

20. Gün​

Eski günlerimi zerre kadar özlemiyorum. Namazdan sonra Allah'a yalvar yakar dua ederdim "beni şehvet düşkünü olmaktan kurtar diye" şimdi de hep şükrediyorum bana bunu nasip ettiği için ve asla bozmayacağım...

Zaman çabuk geçiyor normalde zararlı zaman israfı alışkanlıkları bıraktıkca günün bana daha çok yeteceğini düşünürdüm ve evet daha çok zaman kalmaya başladı ama yetmedi olan şey şuydu süreçle birlikte hayatta yapmak istediklerim ve yapmakta olduğum şeylere karşı sıkılmaksızın çabalama isteğim artması bana bu sefer zamanın ne kadar değerli olduğunu gösterdi hevesim 24 saat ile bitmiyor sürekli çabalamak istiyorum sanki elimde 5 kiloluk külçe altın tutuyormuşum da gün biten kadar harcayamıyormuşum gibi onu harcamanın yolları var buna telefonu daha da kısarak başlayacağım boş durmayacağım hazır heves var kökünü kurutana kadar.
iyi geceler ?

-günlük rutinleri tamamlama yüzdesi %80

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

21.gün​

Bugün ilk defa halı saha maçına katıldım dershanedeki arkadaşlarım ile. Sosyalleşmek açısından çok iyi oldu ve baya açıldım kendimdeki bu tarz değişimleri farkediyorum PMO hayatımdaki en büyük sorundu kendimi ezik gibi hissettmiyorum artık.

Günden alınan verim: iyi

Meruem

Ay Yolcusu

23.gün​

Son 2-3 gündür erken kalkıp erken uyudum ayrıca boyumdan pek memnun değilim 170 im hergün spor yapıyorum (esneklik) ve barfiks çubuğuna asılıyorum dengeli beslenmeye çalışıyorum süreç içinde boyumda farklılık olursa bildireceğim.

Düzenleme: sürece başladığımdan beri spor yapıyorum ama son 1-2 haftadır ağır esneklik çalışıyorum ağırlık yerine.

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

24.gün​

Artık haftada bir rapor vereceğim, her pazar yaparım sanırım haftanın nasıl geçtiğini bildireceğim. Bunu şöyle düşünüyorum sürece hergün çabalayarak başlanır günlük problemlerin ile boğuşursun çabalarsın ve çabalarsın başarılı olmanı engelleyen öncelik problemlerini bu süreçle birlikte çözmeye çalışırsın sonra haftalık analizler başlar hayata biraz daha geniş açıdan bakarsın artık hergün çözmeye çalıştığın o problemler senin için problem değildir onlar sana çantada keklik gelir bundan sonra önceliğin hafta içinde yaşadığın , yaptığın hata ve problemlerdir burda insanın aklını kurcalayan şey günlük problemlerini çözen bir insanın bir haftayı göz önüne aldığında ne gibi bir hatası ve problemi ile karşılaşır bunu ben de bilmiyorum ama sanki haftamı göz önüne alırsam diğer bir deyişle daha büyük düşünürsem bence hatalarımı problemlerimi farkedebilirim gibime geliyor. Tabi bu düşünce bana ait ve başka kişiler tarafından yadırganabilir büyük düşünmek ile haftanı analiz etmenin ne alakası var diyebilirler haksız sayılmazlar garip bir bağdaştırma ama herkesin kafası farklı çalışıyor değil mi. Kafamda kurduğum daha ileriye gitmeye yönelik bir fikir sadece belki ilerde aylık analiz bile yapabilirim denemekten zarar gelmez ayrıca şöyle düşünün bir haftada bazı olaylar belli sonuçlara bağlanabiliyor kurabileceğin sebep sonuç ilişkisi daha genel bir hâl alabilir diye düşünüyorum örneğin pazartesi yaptığın herhangi bir hatanın karşılığını perşembe günü alabiliyorsun bunlarla kişilik çıkarımı yapabileceğimi düşünüyorum düşünüyorum düşünüyorum düşünüyorum inşallah düşünmekle kalmam pazar günü günü görüşürüz.

Meruem

Ay Yolcusu

26/0

Selam pazar günü yazıcam dedim ama ben daha günlük problemlerimi tam anlamıyla halledememişim ki ayrıca insanın herzaman öz eleştiri yapması gerek haftada bir analiz olayı saçmalıktı olsa olsa haftada bir rapor veririm neyse PMO yu bırakalı 26 gün oldu artık yeni bir hedefe başlıyorum çok klişe ama insanın zamanını etkileyen bir alışkanlık olan sosyal medyayı bırakıcam bu 26. günün yanında yazan sosyal medyadan uzak durulan gün sayısı olacak tabi kendime ait bazı istisnalar da olacak örneğin ders videoları için ya da bir fotoğraf paylaşmak istediğimde sosyal medyayı kullanıcam onun dışında zaman öldürmek için keşfette veya YouTubede asla dolaşmayacağım süreçi bozarsam sıfırlayacağım kendime hayatımı etkileyecek her yeni bir hedef koyduğumda buraya başka bir gün bölümü açıcam. Neverfap sadece PMO ya açılan bir savaş değil insanı tüketmeye itecek her şeye açılan bir savaş her şeyde kontrol sahibi olanların istedikleri gibi yaşıyoruz bizi tüketici yapmak istiyorlar kendimi bu kurulmuş sistemin dışına gücümün yettiği kadarıyla atıcam .

Son düzenleme:

Cenk

Yeni Fapstronot

26/0

Selam pazar günü yazıcam dedim ama ben daha günlük problemlerimi tam anlamıyla halledememişim ki ayrıca insanın herzaman öz eleştiri yapması gerek haftada bir analiz olayı saçmalıktı olsa olsa haftada bir rapor veririm neyse PMO yu bırakalı 26 gün oldu artık yeni bir hedefe başlıyorum çok klişe ama insanın zamanını etkileyen bir alışkanlık olan sosyal medyayı bırakıcam bu 26. günün yanında yazan sosyal medyadan uzak durulan gün sayısı olacak tabi kendime ait bazı istisnalar da olacak örneğin ders videoları için ya da bir fotoğraf paylaşmak istediğimde sosyal medyayı kullanıcam onun dışında zaman öldürmek için keşfette veya YouTubede asla dolaşmayacağım süreçi bozarsam sıfırlayacağım kendime hayatımı etkileyecek her yeni bir hedef koyduğumda buraya başka bir gün bölümü açıcam. Neverfap sadece PMO ya açılan bir savaş değil insanı tüketmeye itecek her şeye açılan bir savaş her şeyde kontrol sahibi olanların istedikleri gibi yaşıyoruz bizi tüketici yapmak istiyorlar kendimi bu kurulmuş sitemin dışına gücümün yettiği kadarıyla atıcam .
Sosyal medyayı bırakmasan da İnstagram keşfetine girmeyi bırakmalısın . Çünkü orada karşına çok fazla tetikleyici çıkabilir bu da sürecini olumsuz etkiler. Ben bu sürece başlarken direk bunu da katı kurallarıma eklemiştim o yüzden tetiklenmem zor oldu sana da tavsiye ederim.

Meruem

Ay Yolcusu
Sosyal medyayı bırakmasan da İnstagram keşfetine girmeyi bırakmalısın . Çünkü orada karşına çok fazla tetikleyici çıkabilir bu da sürecini olumsuz etkiler. Ben bu sürece başlarken direk bunu da katı kurallarıma eklemiştim o yüzden tetiklenmem zor oldu sana da tavsiye ederim.
Katılıyorum çok fazla tetikleyici var gerçekten sadece keşfette değil YouTubede de var o an kendimi kontrol edebilisem de nereye kadar. Böyle giderse sürecimi bozabilir ayrıca beni çok daha rahatsız eden şey tam bir zaman öldürme makinası olmaları.

Meruem

Ay Yolcusu

27/1

Erken kalktım şuan acayip boşlukta hissediyorum kendimi normalde sabah kalktığımda ilk yaptığım sosyal medyayı kullanmaktı bunu yapmayınca biraz afalladım.

Sosyal medyasız 1. Günü tamamladım çok zor olmadı bazen refleks olarak Instagrama tıklıyorum keşfete giriyorum ama hemen farketip kapatıyorum sosyal medyaya girmediğim için haliyle telefonda geçirdiğim süre de azaldı böyle devam.

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

28/2

Bugün yaklaşık yarım saat YouTubede çalabileceğim güzel piyano parçaları aradım, dinledim mavi süreci sıfırlamam gerekiyor mu kararsız kaldım onun dışında PMO suz 28 gün oldu hergün bu bırakma kararımdan daha çok memnun oluyorum ve iyi kilerim gitgide artıyor kararlılığım ve ciddiyetim artıyor bana nelerin zarar verdiğini daha iyi anlıyorum ama bu tamamen PMO yu bırakmamdan kaynaklanmıyor PMO yu bırakmak kendime olan inancımı kat ve kat arttırdı bunun da belli etkileri oldu ben bu süreçle birlikte çabalamayı öğrendim ama tabiki halen çok gerideyim daha iyi olabilirim eksik olduğum birçok şey var ama pessetmek yok!

Meruem

Ay Yolcusu

29/3

Telefonda geçirdiğim süre 1-2 saat azaldı
Ayrıca neverfapda yaklaşık bir ayı devirdim mutluyum umutluyum
Kendime inancım gün geçtikçe artıyor
Motivasyonumda sıfır eksilme
Neverfapdan önce o umutsuzluk, çaresizlik halinden çıktığım için o kadar mutluyum ki hatta ilk günlerde kendimden nasıl korktuğum anlaşılıyor durum böyleyken nasıl motive olmayayım tabi bu süre zarfında depresyonda olduğum günler oldu ama bırakma kararlılığım ve ciddiyetim beynime taş gibi yerleşmişti yerinden oynatılamaz bir şekilde öyleki mutsuzluğum o taşın yanına uğrayamadı bile o taşı büyütmeye devam ediyorum ve başka taşlar oluşturuyorum kafamda başarısızlığa dayanıklı taşlar, inançla kuvvetlendirilmiş taşlar...
Kendi kalemi inşa ediyorum.

Halen çok eskilerin var.​

Meruem

Ay Yolcusu

30/4/0

Sonunda! 1 ay PMO suz kalabildim
Kendimle gurur duymamda bir sakınca yok sanırım bu gidişle mezun olacağım iyi ki neverfap ile tanışmışım uyku düzenim yerine girdi, zamanım arttı, ciddiyetim ,kararlığım , özgüvenim , kendime inancım arttı tabi bunlar dolaylı yoldan oldu boş durmadım.

Yeni sürece başlıyorum sarı süreç
İngilizce öğrenmek için. Sürecin asıl amacı süreklilik göstermek benim için şuan nasıl çalıştığım önemli değil önemli olan istikrar sağlayabilmek onu sonra düşünürüm.
Başka süreçlerim de olucak hitabetimi geliştirmek, kitap okuma alışkanlığı edinmek gibi durmak yok. Gelişimlerimi paylaşıcam.

Yarın okul var eğitim sistemimize rağmen özlemişim okulu, arkadaşlarımı, boş durmamayı
çünkü hayatımın en dip dönemlerini karantina sürecinde yaşadım ?

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

30/0/0

Bugün evde boyama oldu heryeri temizledik tüm kitaplarımı kaldırdım. Haliyle yapabileceğim pek bir şey yoktu ne spor ne ders ya da onun gibi şeyler işte o yüzden YouTube girdim takıldım biraz mavi süreci sıfırladım. Sarı sürece gelirsek 3 saat İngilizce çalıştım telefondan çalıştığım için benim için sorun olmadı. Bulduğum ilk kuytu köşeye geçip İngilizce çalışmaya başladım hatta abartıp Almanca Rusçaya bile kaydım (uygulamada onlarda vardı). Onun dışında baya satranç oynadım evin dağınıklığını bahane edip çok boş takılmadım ama telefonda geçirdiğim süre yüksekti. Bugünü istisna kabul ediyorum.

Yeşil süreç: PMO suz geçirilen süre

Mavi süreç: Sosyal medyasız geçirilen süre

Sarı süreç : ard arda yabancı dil çalışılan gün sayısı

Son düzenleme:

Meruem

Ay Yolcusu

31/0/1

Bugün okulda eskisine göre daha sosyaldim...
Mavi süreci(sosyal medya süreci)
Yine bozdum YouTube girdim boş bir kaç eğlence içerikli video izledim sadece ama sıfırladım yine de hiç yapmamam lazımdı. Sarı süreç (yabancı dil süreci) güzel gidiyor bugün de çalıştım.

Meruem

Ay Yolcusu

32/0/2

Sosyal medya sürecini hep aksatıyorum kendimi bugün hafif saldım ama saldığımın farkındayım farkında olmayan verilen tavizler daha riskli bence. Yarın görüşürüz iyi geceler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6