Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Kriz Anlarınızda Sağlam Kafayla Düşünebiliyor Musunuz?

Metehan

Yeni Üye
Az önce kendim için gayet ilginç bir olay yaşadım. Açıkçası süreçlerim genelde bir iki gün sürerdi. Aylardır en uzun süreçlerim beş altı gün olmuştur. Bugün yaşadığımsa benim için ilk ve çok ilgi çekiciydi.

Yine sürecimi bozmaya yeltendim. Hararetlenmiş hatta cinsel içeriği de açmıştım ve izlemeye başladım. Ancak aklım karışıktı. Vicdanım rahat değildi. Aklım hep "Ya şu an bunu yapmasam ne olur acaba?" düşünüyordu.

Sonuç olarak birkaç denemeden sonra telefonu kapatıp hayatıma devam edecek atılganlığı buldum. Eskiden bırakın bu karasızlık vicdani anı, böyle bir düşünceyi aklımdan geçirmeye bile korkardım. "Ya şimdi izlediğim içerikten zevk alamazsam, gerçekçi düşünmek keyfimi bozarsa?" Diye.

Benim başıma ilk defa böyle bir şey geldi. İlk defa kendimde böyle bir kuvvet buldum. Bundan bir gün önce PBKY kitabının bir türlü bitiremediğim 25 sayfasını bitirmiş ve örnek aldığım, fikirlerini değerli, kaliteli ve güc verici bulduğum insanların ahvaliyle meşgul olmuştum. Sizce bir ilişkisi var mı?

Siz de böyle şeyler yaşamış mıydınız?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kriz anında beyin mantıklı düşünemez prefrontal korteksle ödül devresi arasında çatışma yaşanır taviz verdiğiniz takdirde ödül devresi kazanır o yüzden kriz anında boş oturmayın diye boşuna demiyoruz hemen kalkın ödülü egzersizden alın diye

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com
Kesinlikle şu meşgul olunan şeyler ile bazı eylemlerimiz arasındaki ilişki incelemeye değer. Instagram gibi uygulamalarda (eğer boş şeyleri takip ediyorsak) bir zaman sonra onlar gibi olmaya ya da bazı hareketlerimiz farkında olmasak da ona benzemeye başlıyor. Ben sürekli bu forumda, YouTube'un iyi kısmında ya da 1000kitap'ta takılıyorum ve bu meşgaleler benim bareketlerimi çok etkiliyor. Beni kendimi geliştirmeye, okumaya, düşünmeye sevk ediyor; böylece hayata daha çok bağlanıyor ve öğreniyorum, anlıyorum.

mertustun7

Ay Yolcusu
Bence kriz anında ne kadar öncesinde tetikleyicilere baktıysak ona göre şekil alıyor yani kriz anına kadar fazla tetikliyecilerle kendimizi çok fazla kaptırdıysak pmo yapmaya ittiysek kriz anında sağlıklı kalamıyoruz gibi.

NightShinobi

Yeni Üye
Bilgisayar masamın hemen sağındaki cama bakıp yansımamı görüyor ve ben bu değilim diyorum. En yakın zamanda ekranın yanına ufak bir ayna koyacağım. Kendimle göz göze geldiğimde evet utanıyorum ve sağlam kafayla düşünebiliyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6