Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kuruyemiş Ve Kilo Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Çok yiyip çok çalışmak. Sağlıklı kilo için önemli olan bu. Fast food ve aşırı şekerli olmadıkça istediğin kadar yiyebilirsin. Sadece yediğin kadar kas yap. Benim için böyle oldu en azından.

bekodsi

Ay Yolcusu
Evet hocam clean Bulk yapmak lazım. Bence öğün sayısını arttırıp bir avuç fındık daha mantıklı. Yağlanmak istemem. Başka önerin var mı?
Günlük bir avuç fındık yada ceviz yemek her zaman sağlıklıdır.Kilo almaya çalıştığım dönemde denediğim ve ciddi etkisini gördüğüm bir ürün var.Burçağın fındıklı yada fıstıklı olan kurabiyeleri.Bir paketinde 550 ye yakın kalori var, her gün bir paket yiyordum.Eğer öğünleri düzenli yersen kilo aldırma ihtimali garantidir.Tabiki içinde bolca şeker ve yağ bulundurduğuda bir gerçek ve clean bulka örnek değil.Ama ben biraz hacimleneyim sonra zamanla fazla yağı zaten atarım diyosan tavsiye edebilirim

Veteran

Yeni Üye
Lazkopat dostum spora gitmen her açıdan daha iyi olur hedefine daha erken varırsın fakat istememeni de anlarım ben de gitmiyorum evde dumbellerle yaptım yakında sırt vs aletlerle yapacağım

Ayrıca spora ilk başladığında hızlı kas kazanımı olacak yaza daha şekilli girersin. Sana tavsiyem eve bir çift dumbell alman ben ilk aldığımda 2 kg aldım her bölgeyi çalıştım 20 30 tekrar da olsa sonra baktım artık gelişmem yavaşladı ayarlanabilir aldım ve max dumbell kapasitesine ulaştım. Bunları neden söylüyorum çünkü ben yağlandığımda hep alttan yağlandım basen bölgesinden yağlandım üstüm ince altım kalındı nerenin yağlanacağı belli olmuyor.

Yiyecek konusunda da şeker dışında ne bulursan ye

Lazkopat

Emektar Üye
Lazkopat dostum spora gitmen her açıdan daha iyi olur hedefine daha erken varırsın fakat istememeni de anlarım ben de gitmiyorum evde dumbellerle yaptım yakında sırt vs aletlerle yapacağım

Ayrıca spora ilk başladığında hızlı kas kazanımı olacak yaza daha şekilli girersin. Sana tavsiyem eve bir çift dumbell alman ben ilk aldığımda 2 kg aldım her bölgeyi çalıştım 20 30 tekrar da olsa sonra baktım artık gelişmem yavaşladı ayarlanabilir aldım ve max dumbell kapasitesine ulaştım. Bunları neden söylüyorum çünkü ben yağlandığımda hep alttan yağlandım basen bölgesinden yağlandım üstüm ince altım kalındı nerenin yağlanacağı belli olmuyor.

Yiyecek konusunda da şeker dışında ne bulursan ye
Hocam bende spora başladım ancak evde. Siz sanırım spor salonundan ve adam akıllı ağırlık kaldırmaktan bahsetmişsiniz. Bence şuanlık gerek yok kendimi zor kaldırıyorum(şınav). Evdede gelişebilirim. Spora gittiğim zamanlar evet kas kazanımı baya iyiydi. Omuzlarım en çok büyüyen kaslarımdı. Bana sorarsan eğer en az 1 yıl gitmeyecekseniz hiç gitmeyin. Ben 4+2 gittim pek bir büyüme olmadı. Omuzlar ve kollar hariç. Şimdi şınavla göğüslerimi büyütmek istiyorum. Erkek dediğin biraz kalıplu olur dimi :)

Lazkopat

Emektar Üye
1 hafta boyunca fazladan 500 kalori alıdım. 7×500=3500 kalori yapar. 1 kilo 7000 kalori olduğuna göre yarım kilo almam gerekirdi. Ancak değişim olmamış. Bende fazladan 1000 kalori almaya çalışacağım. Spora da başlamıştım hatırlarsanız. Bu hafta 3.hafta. Bakalım zaman ne gösterecek bize. Güncel durmum 60 kiloyum. Hedef 70 kilo fit bir vücut ve calisthenics hareketlerini yapabilmek.

Lazkopat

Emektar Üye
Düşündüm de 60 kilo ile de güzel vücut olur. Evet 70 kilo ile daha çok kas kütlesi konur. Ancak 60 kilo ile spor yaparken kilo aldığım belli oluyor. 70 kilo olursam güçlenmeden kendimi kaldırmayabilirim. Misal squat yaparken farkediyorum bacaklarıma daha fazla yük biniyor. Eğer kilo almaya karar verirsem yine bu konunun altına nasıl kilo aldığımı ayrıntılar vs yazarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6