Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Matematik Nasıl Çalışılır? Anlatıyorum

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Öncelikle herkese merhaba ben her gün matematikte 3-4 saat arası çalışıyorum. Ve size nasıl çalışabileceğiniz ile ilgili fikir vermek istiyorum.

Örnek konular sırasıyla:

1.Konu Rasyonel sayılar olsun
2.Konu Tek Çift Sayılar
3.Konu Basamak Kavramı
4.Basit Eşitsizlikler

Öğrenme aşamaları:
1.Gün)Mert hoca matematiğin ilk adımı kampından "Rasyonel Sayıları" izlerim.

2.Gün)Mert hoca tyt ilk adım kampından "Rasyonel Sayıları" izlerim ve temel kaynaktan test çözerim.

3.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından Rasyonel Sayılar konu anlatımını dinler ve kalan sürede test çözerim.

4.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından Rasyonel Sayılar Efişinado videosunu izler ve kalan sürede test çözerim. Bu noktada büyük ihtimalle ilk kaynak bitecektir ve yeni konuya geçebilirsiniz. (Korkmayın nasıl tekrar yapacağınızı anlatacağım.)

5.Gün)Mert hoca matematiğin ilk adımı kampından "Tek Çift Sayılar" izlerim.

6.Gün)Mert hoca tyt ilk adım kampından "Tek Çift Sayılar" izlerim ve temel kaynaktan test çözerim.

7.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Tek Çift Sayılar" konu anlatımını dinler ve kalan sürede test çözerim.

8.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Tek Çift Sayılar" Efişinado videosunu izler ve kalan sürede test çözerim.

9.Gün)TEKRAR VAKTİ! Rasyonel Sayılar ve Tek çift sayılardan test çözüyoruz.

10.Gün)Mert hoca matematiğin ilk adımı kampından "Basamak Kavramı" izlerim.

11.Gün)Mert hoca tyt ilk adım kampından "Basamak Kavramı" izlerim ve temel kaynaktan test çözerim.

12.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Basamak Kavramı" konu anlatımını dinler ve kalan sürede test çözerim.

13.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Basamak Kavramı" Efişinado videosunu izler ve kalan sürede test çözerim.

14.Gün)TEKRAR VAKTİ! Rasyonel Sayılar ve Tek çift sayılar ve basamak kavramından test çözüyoruz. **************************

15.Gün)Mert hoca matematiğin ilk adımı kampından "Basit Eşitsizlikler" izlerim.

16.Gün)Mert hoca tyt ilk adım kampından "Basit Eşitsizlikler" izlerim ve temel kaynaktan test çözerim.

17.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Basit Eşitsizlikler" konu anlatımını dinler ve kalan sürede test çözerim.

18.Gün)70 Günde Tyt matematik kampından "Basit Eşitsizlikler" Efişinado videosunu izler ve kalan sürede test çözerim.

19.Gün)TEKRAR VAKTİ! Artık Rasyonel Sayılar ÇÖZMEYECEĞİZ. SADECE Tek çift sayılar ve basamak kavramı ve basit eşitsizlikler testi çözeceğiz.

Algoritması:

1.Konu bitir
2.Konu bitir
3)Birinci ve ikinci konuyu tekrar et.
4)3.konuyu bitir
5)Birinci, ikinci ve üçüncü konuyu tekrar et.
6)4.Konuyu bitir.
7)Son konu ile birlikte önce ki iki konuyu tekrar et.(ikinci, üçüncü ve dördüncü konu konuyu tekrar et) 8)5.konuyu bitir.
9)Son konu ile birlikte önce ki iki konuyu tekrar et.(üçüncü dördüncü ve beşinci konuyu tekrar et).

Burada ki günler değişebilir. Günleri birer adım olarakta görebilirsiniz. Sonuçta bazı günler birden fazla video da bitirebilirsiniz bazı günlerse bir videoyu zor bitirebilirsiniz. O yüzden sıralamayı takip etmeniz ve sistemi anlamanız çok daha faydalı olacaktır.

Yazar: AlevliMeteor

Son düzenleme:

zerotohero

Yeni Fapstronot
hocam bu dedigin çalışma bu saatten sonra işe yaramaz ki. Yaz ayında başlayan biri için ideal bence. Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey konu anlatımını dinleyip soru çözüm videolarını izleyip ardından kendimizin çözmesi. Ben şu an öyle yapıyorum bıyıklıdan konuyu dinleyip mert hocanın efişinadoları ve eyüp b nin soru çözüm videolarını izliyorum.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
hocam bu dedigin çalışma bu saatten sonra işe yaramaz ki. Yaz ayında başlayan biri için ideal bence. Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey konu anlatımını dinleyip soru çözüm videolarını izleyip ardından kendimizin çözmesi. Ben şu an öyle yapıyorum bıyıklıdan konuyu dinleyip mert hocanın efişinadoları ve eyüp b nin soru çözüm videolarını izliyorum.
Çoğu kişi matematikte kalem oynatamıyor. Bu program temeli olmayanlar ve konu öğrenirken nasıl tekrar yapabilecekleri ile ilgiliydi.

Daha yedi aydan fazla var. Ne yetiştirirsek kârdır.

eneszy

Yeni Üye
Çoğu kişi matematikte kalem oynatamıyor. Bu program temeli olmayanlar ve konu öğrenirken nasıl tekrar yapabilecekleri ile i

Çoğu kişi matematikte kalem oynatamıyor. Bu program temeli olmayanlar ve konu öğrenirken nasıl tekrar yapabilecekleri ile ilgiliydi.

Daha yedi aydan fazla var. Ne yetiştirirsek kârdır.
hocam temeli olmayanlar günde 2-3 saat çalışarak ayt +30 net yapabilmesi mümkünmüdür

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
hocam temeli olmayanlar günde 2-3 saat çalışarak ayt +30 net yapabilmesi mümkünmüdür
Bu akademik geçmişin, çalışma süren, gündelik planın ve birçok faktör ile ilgili. Sana önerim ne kadar net yapabileceğine değil konuları bitirmeye bol bol soru çözmeye ve günlük çalışma saatini nasıl arttırabileceğine odaklanman. Eğer haftanın altı günü programını sıkı sıkıya uygular ve sınava kadar devam edersen, kazanamazsan bile mezuna kaldığında rakiplerinden on sıfır önde başlarsın. Bu durum kazan-kazan.

Ben hep şunu derim. Hayat kaçmıyor. Rahatlığımı bir yıl daha da erteleyebilirim. Hedeflediğim yeri kazanamazsan mezuna kalmaktan asla korkmuyorum. Maddi ve manevi ailemin destek çıkacağını da biliyorum. Benim tek düşünmem gerekenler:

Her gün programımı uygulamak, haftalık çalışma saatimi arttırmak, konuları temizlemek ve huzurlu bir şekilde uyumak. Bu dönemde başka bir fikri kafama koymam. Tek amacım yaptığım çalışmaları bir adım daha ilerletmek. Sana da önerim bu olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6