Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Matematik Soru Çözemiyorum

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar matematikte konuyu çalışıyorum. Kazanımlara bakıyorum ve eksiğim yok fakat soru bankasını açınca 16 sorudan 8 i yanlış çıkıyor ortalama. Şimdi bol pratik yap diyenler olacaktır öyle olunca da yanlış yaptığım sorulara tam odaklanmıyorum çünkü nerdeyse %50 soruya geri dönüyorum ve pratik yapmak ya da yapamadığım sorulara dönmek arasında kalıyorum. ne yapmalıyım?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Yaptığın yanlışların tamamını kendi başına çözmeye çalış. Bana kalırsa soru sayısı falan yalan. Yaptığın yanlış sayısı ne kadar fazlaysa o kadar fazla öğreniyorsun. (Tabi geriye dönersen)

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Kaynak sana uygun olmayabilir.

Unutma, 1 yanlış yaptığın sorunun mantığını öğrenmek doğru yaptığın sorudan kat kat değerlidir. Eğer yanlışın çıkıyorsa ve dikkat hatası değilse eksiğin vardır ( özellikle soru tiplerinde ). Zamanla bunlar azalır. Benim uyguladığım şey şöyle. Ayda bir yapamadığım soruları tekrar ederim ve çalışırım ( bunu satranç olimpiyatlarına katılıp kaybettiğim oyunları incelemeye benzetiyorum. Defalarca pratik + yaptığım hatalara defalarca kez dönüp hatırlamak ). Çoğu kişi aman yanlış mı yaptım geç gitsin havasında ama bu sorular en kıymetlileri.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6