Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezun Olanlarla Istişare

• Konuyu başlatan Savaşçıtefo
  • Başlangıç tarihi
S

Savaşçıtefo

Misafir
Selamünaleyküm arkadaşlar.
90 günlük sürecini tamamlayıp mezun olan kardeşlerim acaba şu an da bağımlılıkla ilgili neler yapıyorlar? Krizler geliyor mu ve bir çok olumsuz durumlarla karşılaşıyor musunuz?
Teşekkürler.

oldschool

Ay Yolcusu
Meydan Okuma Rozeti
Kriz gelmiyor, sadece dikkat ve farkındalık önemli. Yaklaşık 4 ayı tamamladım. Ben neredeysw hiç krize girmedim, çünkü kriz bence bilinçsizce tetikleyicilere maruz kalma ya da hayal kurma ile ilgili çünkü daha önce 7 ay ve ayrıca 8 aylık süreçlerim oldu. Oldukça tecrübeliyim, aynı hatalar yapmıyorum, ayrıca en ufak taviz bile sizi yeniden çukura sürükleyebilir. Taviz asla vermemek gerekiyor.

Feitan

Ay Yolcusu
Kriz gelmiyor, sadece dikkat ve farkındalık önemli. Yaklaşık 4 ayı tamamladım. Ben neredeysw hiç krize girmedim, çünkü kriz bence bilinçsizce tetikleyicilere maruz kalma ya da hayal kurma ile ilgili çünkü daha önce 7 ay ve ayrıca 8 aylık süreçlerim oldu. Oldukça tecrübeliyim, aynı hatalar yapmıyorum, ayrıca en ufak taviz bile sizi yeniden çukura sürükleyebilir. Taviz asla vermemek gerekiyor.
Gerçekten tüm olay küçük tetikleyicilerde. Küçük küçük taviz veriyor insan sonra farketmeden bozmuş oluyor. Ben bırakalı 1 ay oldu fakat youtubedan biraz tetikleyici gördüm bağımlılık hafif nüksetti. Tetikleyici olmayınca baş ağrısı vs. dışında çok kolay aslında bırakmak

B

Brock

Misafir
Gerçekten tüm olay küçük tetikleyicilerde. Küçük küçük taviz veriyor insan sonra farketmeden bozmuş oluyor. Ben bırakalı 1 ay oldu fakat youtubedan biraz tetikleyici gördüm bağımlılık hafif nüksetti. Tetikleyici olmayınca baş ağrısı vs. dışında çok kolay aslında bırakmak
hocam 2 3 yıldır başım ağrıyor bu problem nasıl çözülür

emre0048

Merkür Yolcusu
Kesinlikle katılıyorum önceleri 8 güne kadar gelip tetikleyici görünce istemsiz bozardim.
Şuan 20. Günüm bitti ve hiç cinsel isteğim yok.
Aklıma bile az geliyor.
Tetikleyicileri kaldırın 1 ayı rahat bir şekilde tamamlayacağım gibi gözüküyor inşallah 🙏🏻

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Yukarıda ki arkadaşların bahsettiği gibi sizi tetikleyen şeyleri tespit edip bu yolları tıkamaktır. İsterseniz 1000.gune gelin taviz verirseniz krizler artar iş relapseye doğru gider. Kendinizi en iyi siz biliyorsunuz ve tetikleyici kaynaklarınızı da sizden daha iyi bilen olamaz. O yüzden tespit edip o kanalları yok etmek lazım. Fedakarlık olmadan ben şu güne geleyim zaten krizler azalır derseniz baştan kaybedersiniz. Krizler her zaman olacak. Fakat krizi bir seviye olaraktan görürseniz her krizi yendiğinizde, bir seviye de atlamış olacaksınız. İrade 1 günde inşa edilmez yavaş yavaş kendinize zaman tanıyın. Spor yapın, ibadet edin,kitap okuyun.

Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
(İnşirah 7-8)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6