Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mezun Senesinde Nofap?

Mr.robot

Yeni Fapstronot
Merhaba Neverfap Türkiye üyeleri,bu sene mezun senem ve 90 günlük nofap hedefi koydum kendime.Şu an 15.gündeyim odaklanma sorunum daha da arttı, libidomda düşüş var, depresif hallerdeyim, beyin sisi de artmış durumda bu yüzden derslerime yeterince odaklanamıyorum isteksizlik var derslere karşı. Doğru yolda mıyım bu sorunlarla nasıl baş edebilirim ?

M

mete

Misafir
Merhaba Neverfap Türkiye üyeleri,bu sene mezun senem ve 90 günlük nofap hedefi koydum kendime.Şu an 15.gündeyim odaklanma sorunum daha da arttı, libidomda düşüş var, depresif hallerdeyim, beyin sisi de artmış durumda bu yüzden derslerime yeterince odaklanamıyorum isteksizlik var derslere karşı. Doğru yolda mıyım bu sorunlarla nasıl baş edebilirim ?
Doğru yoldasın az sabır

SDG

Yoda
Doğru yoldasın sıkıntı yok. İlk 3 hafta bi tık zorlu geçer sonra açılırsın, başlarda odak problemin olabilir ama bunu bahane edip süreci bozma. 90 gün geçtiğinde odağın gerçekten artmış oluyor. Krizlerde beyninin iyileştiğini hatırlatırsan daha kolay olur

izleyici1

Yoda
ilk ay bir yarar bekleme
aşırı yorgunluk aşırı uyku veya uykusuzluk
dopaminsizlik tiklerde artma gibi psikolojik sorunlarda geri çekilme olur
ilk 30 günden sonra giderek azalmaya başlar
bu süreçte kendini müziğe oyuna şekere verme tabi

Mr.robot

Yeni Fapstronot
Doğru yoldasın sıkıntı yok. İlk 3 hafta bi tık zorlu geçer sonra açılırsın, başlarda odak problemin olabilir ama bunu bahane edip süreci bozma. 90 gün geçtiğinde odağın gerçekten artmış oluyor. Krizlerde beyninin iyileştiğini hatırlatırsan daha kolay olur
Tavsiyelerin için teşekkür ederim Sdg. 90.günlere ulaşacağıma inanıyorum.Ben bu süreçte şunu farkettim gerçekten de ilgini odağını sadece derslerine kariyerine çeviriyorsun tek düşündüğün şey bunlar oluyor.Her geçen gün önceki günden daha fazla geliştirmek istiyorsun kendini bir gün bir adım attıysan diğer gün 2 adım atmak istiyorsun ve bence asıl kilit nokta burda bunun ismi "farkındalık" kendi varlığını hatırlaman ve hayat amacını belirlemen odağını kendine çevirmen:)

Mr.robot

Yeni Fapstronot
ilk ay bir yarar bekleme
aşırı yorgunluk aşırı uyku veya uykusuzluk
dopaminsizlik tiklerde artma gibi psikolojik sorunlarda geri çekilme olur
ilk 30 günden sonra giderek azalmaya başlar
bu süreçte kendini müziğe oyuna şekere verme tabi
Evet bu saydığın durumların hepsini yaşıyorum.Süreç boyunca hard mod ile monk mod arası moddayım şekeri çok azalttım ,paketli ürünleri bıraktım oyunda 2 hafta 1 en fazla 3 saate düşürdüm,sigara içmiyorum,haftada bir ya da iki paket kahve içiyorum müziği de azalttım bu şekilde. Daha güçlü olmak için daha fazla acıya maruz kalmayı seçiyorum.Çünkü "öldürmeyen acı güçlendirir. ":)

izleyici1

Yoda
çok acıda sert monk modda bozmayla sonuçlanıyor (bende öyle oluyor!)
mümkün olduğunca kendine güzel ortam oluşturmayada bak
yalnız kalmamaya arkadaşlarınla ailenle beraber olmaya bak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6