Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Moba Oyununun İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Güneş

Göklerde Parıldayan
(Oyun ismini vermeyeceğim çok popüler zaten) Uzun süre oynayıp bunun zararını görmeyen yoktur. Biraz başka yerlerden bulduklarım biraz da kendi düşüncelerimi, yaşadıklarımı, arkadaşlarımdan gördüklerimi harmanlayıp bu konuda bir yazı yazmak istedim.
1- Sinir/Öfke
30 40 Bazen 50 dakika bir şeye emek veriyorsunuz belki 4 kişi çok iyi oynuyorsunuz ama elemanın biri gram umursamadan dan dan gidip ölüyor ve oyunu kaybediyorsunuz. Buna benzer onlarca senaryo yaşamışsınızdır. Daha sinirli ve negatif bir insana çeviriyor sizi.
2- Küfür
Çok fazla küfür etmeye başlıyorsunuz
3- Bağımlılık
Çok fazla zaman harcayıp 5 10 maçta 1 2 güzel maç yaşıyorsunuz. Bu bile sizi motive edip tekrar oynattırıyor.
4- Ego
Ego kasmak için oynuyor insanlar. Karşıyı aşağılama, penta atma, lig çıkma vs. Ego gerçek hayattan kazanılmalı.
5- Zaman
Lig çıkmak için veya eğlencesine çok fazla zaman çalıyor.
6- Hızlı karar verme ve strateji
Hakkını verelim buna etkisi var, refleksleri de geliştiriyor.
7- Hareketsiz yaşam
8- Stres
9- Asosyallik
10- Gerçek dünya ile sanal dünyayı karıştırma. Fazla oynayınca gerçek hayatta skill atasınız geliyor.

B

Brock

Misafir
Oyunun çok guzel taraflarìda var aslìnda online olrak en sosyal oyun normalde 10 kisiyi arkadasi yarim saat birarada tutamazsìn disarda ; ya paintball a gidicen yada halisahaya bole bi sosyallik icin. Ayrica zekada gerektiren bir oyun.Ama gercek sosyalligin yerini boyle yapay seyler doldurmakta ne kadar basarili olur bunu oynamanin bu sekilde sosyal olma insana ne kadar yarar saglar tatmin hssi yaratir orasi tartisilirki ben yararsiz oldugunu dusundugumden oynamiyorum cok zamandir biraktim

Güneş

Göklerde Parıldayan
Oyunun çok guzel taraflarìda var aslìnda online olrak en sosyal oyun normalde 10 kisiyi arkadasi yarim saat birarada tutamazsìn disarda ; ya paintball a gidicen yada halisahaya bole bi sosyallik icin. Ayrica zekada gerektiren bir oyun.Ama gercek sosyalligin yerini boyle yapay seyler doldurmakta ne kadar basarili olur bunu oynamanin bu sekilde sosyal olma insana ne kadar yarar saglar tatmin hssi yaratir orasi tartisilirki ben yararsiz oldugunu dusundugumden oynamiyorum cok zamandir biraktim
Bilgisayarın başında anlamsız bir şeye bakıp oyalanmakla insan bir yere varamaz. Gerçek hayat sorunlarıyla mücadele etmek ve kendini geliştirmek lazım. Vakit çok değerli çoğu kişi genç olduğu için farkında değil.

Rayther

Mars Yolcusu
Bu tarz bir oyun yüzünden özsaygınız zedeleniyor ve kardeşim benim sayemde küfürleri öğrendi üzücü ama öyle (çok da küfür etmeyen biriyim)
küfür ederken kendinden nefret etme hissi oldukça güçlü o an ise bağımlılığın seni bastırıyor bırakmamanı sağlıyor ve bu şekilde oynamaya devam ediyorsun Ta ki o boşluk hissiyatı gelip "Ben napıyorum mık" diyip bırakana kadar

Lazkopat

Emektar Üye
Bir zamanlar bana "hayat oyundur demişti ve ben kazanıyorum. Piyano çalmada ve kızlarla iyiyken neden league of legends oynayayım ki?"

Bahsi geçen kişi Kuruluşunda ismini görürsünüz.

B

Brock

Misafir
Ismi lazim degil olan oyun icin bir oneri ; bilgisayarinizdan uzaklasmanin yollarina bakin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6