Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Monk Mod Nasıl Yapılır Neler Monk Modu Relapse Yapar

dewfrap

Yeni Fapstronot
Bir arkadaşımla Monk mod yapmak istiyoruz ama kafamızda birkaç soru var nelerin bu modu relapse yaptığını bilmek istiyoruz

1- Egzersiz yaparken Müzik dinlemek bozar mı ?
2- Egzersiz yaparken İlber Ortaylı dinlemek bozar mı ?
3- Tadlandırılmış salatalar bozar mı ( sweetened salads ) ? Yada paketten çıkan salatalar bozar mı ( Tesco salataları )
4- Sosyal medyaya girip sadece Mesajlar gelmiş mi diye bakmak bozar mı ?
5- Spor haberleri yada normal haberleri okumak bozar mı ?

Sorularım çok kolay olabilir ama ben bu monk modda yeniyim o yüzden sorularımı makul görünüz . Teşekkürler

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Dostum önemli olan fiiller değil. Sana zevk veren fiiller. Mesela ben haber okumaktan nefret ederim haber görüp okuyunca monk mode bozulmaz ama sen haber okuma bağımlısı ya da bundan çok zevk alan biriysen spor haberlerini okumayı bırakmak lazım. Kendine şunu sor "bundan zevk alıyor muyum"zevk aldığın şeyleri bırak.

Lazkopat

Emektar Üye
Bir arkadaşımla Monk mod yapmak istiyoruz ama kafamızda birkaç soru var nelerin bu modu relapse yaptığını bilmek istiyoruz

1- Egzersiz yaparken Müzik dinlemek bozar mı ?
2- Egzersiz yaparken İlber Ortaylı dinlemek bozar mı ?
3- Tadlandırılmış salatalar bozar mı ( sweetened salads ) ? Yada paketten çıkan salatalar bozar mı ( Tesco salataları )
4- Sosyal medyaya girip sadece Mesajlar gelmiş mi diye bakmak bozar mı ?
5- Spor haberleri yada normal haberleri okumak bozar mı ?

Sorularım çok kolay olabilir ama ben bu monk modda yeniyim o yüzden sorularımı makul görünüz . Teşekkürler
Sorular güzel. Erkek adamda monk mode yazısı var ona bir bakınız.
1-Bozmaz.
2-Bozmaz.
3-Bozmaz.
4-Bozmaz. Keşfet bağımlılık yapıcı olabilir sadece.
5-Bozmaz.
Bir de Monk mode da önemli olan zarar veren zevklerden (Bağımlılıklardan) kendini uzak tutmak esas amaçtır. Bir de sossyalliği olabildiğince 0'a indirmek süreci hızlandırır. Arkadaşımla monk mode yapıcam demen bana göre değil. Ben bu sürece tek girerdim. Ama senin tercihin. Asıl önemli konuyu sona sakladım: Kendinle başbaşayken hayal kur ve hedef belirle kendine. Bunları kağıda yazmana gerek yok. Böyle sabahları seni gerçekten yatağından kaldıracak bir şey bul. Sonrası zaten kolay. Yataktan kaldıracak hedefler inan ki var. Uykunu kaçıracak hedefler inan ki var. Sen sadece hayal kur ve kendine inan. Hayallerini kimseyle paylaşma.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6