Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023’Te Tekrar Monk Mode / Ludwig

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 5

-> iyileşmeye başladığımı hissediyorum. özellikle son yazdığım krizden sonra. annem ve kardeşimle (kardeşim kız) aramdaki ilişki çok olumlu yönde gelişmeye başladı. kadınlar gerçekten hissediyorlar. fazladan hiçbir efor sarfetmiyor olsam da. kadınların bana olan sevgisi çok arttı.
->özellikle atlattığım son krizden sonra, her ne kadar yoksunluk döneminden dolayı bir çok olumsuzluk bulunsa da, enerji artışım gayet güzel durumda.
-> yalnızken hoş olmayan şeyler yapardım. mesela burnumu karıştırırdım. :( . bundan çok utanırdım ama yapmaya devam ederdim. pasaklıydım. düzensizdim. pek temiz değildim :(.
-> beden temizliğime önem verdim. koltuk altımı kestim. burnumu karıştırmıyorum. daha düzenli ve temizim :).
-> namazlardan hiçbir keyif almıyorum. kuran okumaktan keyif almıyorum. dini olan hiçbir şeyden keyif almıyorum. fakat allah için şahsi keyfimden vazgeçicem. tek keyif aldığım ibadet dua, ara sıra durup içimden halimi vaktimi allaha arz ediyorum. ölmeden önce ölmek lazım :) bu yoksunluk döneminde dünyayla bağımız kopuyor. allahla olan irtibatımız artıyor. dua çok önemli. namazıda dua olarak algılamak lazım aslında. dünyayla olan irtibatımızın kesilmesi bir nevi ölmeden önce ölüş gibi. mesela beni üzen çoğu şey artık beni üzmemeye başladı. dünyevi şeylere daha az üzülüyorum.
->KRİZLE ALAKALI: kriz geçtikten sonra, o yapma isteğim de geçti. krizin içindeyken ömür boyu sürecekmiş gibi gelen o azgınlık, krizden sonra yok oldu. arada ufak tefek istekler geliyor ama geldiği gibi gidiyor. hissetmiyorum bile.
-> ruh halim aşırı dengesiz. bir anda mutlu bir anda en mutsuz oluyorum.
-> daha manevi bir insan olmaya başladığımı hissettim. bunda kuranı kerimin etkisi çok büyük. buraya inşallah bir gün kuranı kerime özel bir yazı yazmayı düşünüyorum. deneme tarzı değil makale tarzı olacak.
->annem ve kardeşim beni birden önlerinde görünce korkuyorlar. garip. süreçten sonra oldu. testesterondan olabilir belki. korkutmuyorum da :)
->bohem bir hayat yaşıyorum şuanda. insanlarla etkileşime geçemiyorum. okulu uzattım bu sene, uzaktan okuyorum. vizelerime bir ay var. daha çalışmaya başlayamadım şuanda erteliyorum. çalışkan bir insanım fakat artık masa başına oturup istemediğim dersleri çalışmak istemiyorum. bir an önce staja başlayıp iş bitiriciliğimi, arkadaş edinme, insanlarla iyi geçinme yetimi kullanmak istiyorum. iş hayatına nofapin büyük faydası olacağını düşünüyorum.
-> çok ciddi bir insan olmaya başladım :(. ama samimi bu yani istemsiz. komik bir insan olmak daha iyiydi bu aralar. sonunda ciddi bir insan olmak istiyordum elbette. tebessüm etmeye çalışıyorum.

--> arkadaşlar, çok hızlı gelişiyorum elh. hala süreçte günün önemli olduğunu ama her şey olmadığını düşünüyorum. evet belki çok uzun süreli günlerim olmadı. bu sefer başaracağım inş. tek dayanağım allah ve kuran. evet, dost istersen allah, yaran istersen kuran yeter.
bu sürece başlamadan önce, moralim bozuktu. fakat şuan moralim gayet iyi.

BAŞLAMAK ZORDUR, FAKAT BAŞLAMAK HER ZAMAN ZORDUR.

Son düzenleme:

Learntolive

Yeni Üye
-----GÜN 5-----

-> iyileşmeye başladığımı hissediyorum. özellikle son yazdığım krizden sonra. annem ve kardeşimle (kardeşim kız) aramdaki ilişki çok olumlu yönde gelişmeye başladı. kadınlar gerçekten hissediyorlar. fazladan hiçbir efor sarfetmiyor olsam da. kadınların bana olan sevgisi çok arttı.
->özellikle atlattığım son krizden sonra, her ne kadar yoksunluk döneminden dolayı bir çok olumsuzluk bulunsa da, enerji artışım gayet güzel durumda.
-> yalnızken hoş olmayan şeyler yapardım. mesela burnumu karıştırırdım. :( . bundan çok utanırdım ama yapmaya devam ederdim. pasaklıydım. düzensizdim. pek temiz değildim :(.
-> beden temizliğime önem verdim. koltuk altımı kestim. burnumu karıştırmıyorum. daha düzenli ve temizim :).
-> namazlardan hiçbir keyif almıyorum. kuran okumaktan keyif almıyorum. dini olan hiçbir şeyden keyif almıyorum. fakat allah için şahsi keyfimden vazgeçicem. tek keyif aldığım ibadet dua, ara sıra durup içimden halimi vaktimi allaha arz ediyorum. ölmeden önce ölmek lazım :) bu yoksunluk döneminde dünyayla bağımız kopuyor. allahla olan irtibatımız artıyor. dua çok önemli. namazıda dua olarak algılamak lazım aslında. dünyayla olan irtibatımızın kesilmesi bir nevi ölmeden önce ölüş gibi. mesela beni üzen çoğu şey artık beni üzmemeye başladı. dünyevi şeylere daha az üzülüyorum.
->KRİZLE ALAKALI: kriz geçtikten sonra, o yapma isteğim de geçti. krizin içindeyken ömür boyu sürecekmiş gibi gelen o azgınlık, krizden sonra yok oldu. arada ufak tefek istekler geliyor ama geldiği gibi gidiyor. hissetmiyorum bile.
-> ruh halim aşırı dengesiz. bir anda mutlu bir anda en mutsuz oluyorum.
-> daha manevi bir insan olmaya başladığımı hissettim. bunda kuranı kerimin etkisi çok büyük. buraya inşallah bir gün kuranı kerime özel bir yazı yazmayı düşünüyorum. deneme tarzı değil makale tarzı olacak.
->annem ve kardeşim beni birden önlerinde görünce korkuyorlar. garip. süreçten sonra oldu. testesterondan olabilir belki. korkutmuyorum da :)
->bohem bir hayat yaşıyorum şuanda. insanlarla etkileşime geçemiyorum. okulu uzattım bu sene, uzaktan okuyorum. vizelerime bir ay var. daha çalışmaya başlayamadım şuanda erteliyorum. çalışkan bir insanım fakat artık masa başına oturup istemediğim dersleri çalışmak istemiyorum. bir an önce staja başlayıp iş bitiriciliğimi, arkadaş edinme, insanlarla iyi geçinme yetimi kullanmak istiyorum. iş hayatına nofapin büyük faydası olacağını düşünüyorum.
-> çok ciddi bir insan olmaya başladım :(. ama samimi bu yani istemsiz. komik bir insan olmak daha iyiydi bu aralar. sonunda ciddi bir insan olmak istiyordum elbette. tebessüm etmeye çalışıyorum.

--> arkadaşlar, çok hızlı gelişiyorum elh. hala süreçte günün önemli olduğunu ama her şey olmadığını düşünüyorum. evet belki çok uzun süreli günlerim olmadı. bu sefer başaracağım inş. tek dayanağım allah ve kuran. evet, dost istersen allah, yaran istersen kuran yeter.
bu sürece başlamadan önce, moralim bozuktu. fakat şuan moralim gayet iyi.

BAŞLAMAK ZORDUR, FAKAT BAŞLAMAK HER ZAMAN ZORDUR.
Böyle devam benim 2.günüm bitmek üzere ve kendimi çok iyi hissediyorum ders çalışmalarıma tekrar devam ediyorum.Üniversiteye hazırlandığım için bu sayfa benim hayatımı kurtaracak gibi görünüyor.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 7

Uyuyoruz
ve bunu biz seçtik. Masallardaki gibi, öpülünce uyanabileceğimiz bir uyku değil bu.
Basit olmayı seçtik. Basit olmayı, sıradan olmayı ve bununla yaşamayı.
Şimdi yaşamanın anlamını bilmediğimizi bile bilmiyoruz.
Hücrelerden, atomlara kadar öğrendik.
Telefon markalarını biliyoruz.
Arabaları da.
Sit-com ve aşk dizilerini çok seviyoruz.
Bizi özgür yapma potansiyeli olan tek dostumuzu, zihnimizi umursamadan tüketiyoruz.
Müzik tüketiyoruz. Bir şarkıda mükemmel olmayı tadıyoruz. Sonra şarkıyı başa sarıyoruz.
Telefon tüketiyoruz. Sıkılınca yenisini alıyoruz. Basit bir kutu, yenilen 21.yy insanı...
Oyun oynuyoruz. Sahte tatminler üretiyoruz.
Geceleri, sabahları utançla anacağımız günahları işliyoruz. Kara bir ekranın renkli pikselleri. Evlerimizde değil piksellerde yaşamıyor muyuz ?
Her şeyi yiyoruz. Zihnimizin aptallaşması hiç önemli değil :) Diyeti zayıflamak için yapıyoruz.
Tenlerimiz. Kremler, sporlar, makyajlar... Gökdelenler karşısında hisleri felç olmuş "tenlerimize" çok iyi bakıyoruz. Potansiyelimizi bile bilmiyoruz.
Sosyal medya. "Sosyal" kelimesinin anlamını unutuncaya kadar, başkalarının hayatlarıyla uyuşuyoruz.
Sosyal çıkınca geriye bir tek medya kalıyor değil mi ?
Tanrılar artık CEO'dur ve takım elbise giyinirler.
Putperestlik, sahi sadece mekkedeydi değil mi ?
Yaşamak ?
Ahirette ağlayacağız.
Hem de tüm insanlık, kafa kafaya verip, dünyada yapamadığımız şeye, yaşamaya bakarak ağlayacağız.

Uyuyoruz. Uyuyan bir güzel değiliz.
Fedakarlık yapmayan uyuyan çirkinleriz biz.
Uyanma pahasına, istediğimiz mükemmellik, sizce bir düş mü?
İrade, felç. İnsanlığımız ölü. Kaptanın dümeni kırık. Gemi çoktan batmış. Dost hikayelerde. Sahi ?
Yunus balıktan çıkamadı. Yusuf kuyuda, karanlıkta kaldı. İsa hiç doğmadı. Musanın eli koynundan çıkmadı. Golyat ayakta. Firavun çocukları öldürdü. Nemrut, istediğini öldürüp bağışlıyor.
Efendimizin yüzü yerde, çünkü 1400 yıl sonra adı, buruk bir kaç tebessümde kaldı.
21.yy ütopyasında manzara bu.

Bu çarktan çıkabilmemiz,
ilim, irade, fedakarlık, yalansızlık ve özveriye bağlı. İnşallah başarırız. Çünkü etrafımız gerçekten çok karanlık kardeşlerim.

Yalanı seviyoruz ?

Uyuyoruz ?

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 8

Ufak edit :

Canım çok sıkılıyor.
Ruh halim aşırı dengesiz. (Bu nedenle hiçbir ruh haline fazla takılmıyorum)
Sürece başlamadan önce başım ağrıyordu ve biraz anksiyete vardı şuanda neredeyse hiç yok.
Kızlarla çok iyi muhabbet çeviriyorum.
Sosyal fobi yok.
Hayatı boş vermişlik. Tiye alma çok fazla.
Çok ciddi bir insan olmaya başladım. Tebessüm etmem gülmem için fazladan efor sarf etmem gerekiyor.
Daha demin ufak bir kriz atlattım diyebilirim. Krizde yapılacaklar listesini uyguladım. Canım yapılacaklar listesini yapmayı fazla istemedi. Kriz konusunda kendime güvenmedim yine de.

Have a nice day:whistle:

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye

X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 9

*Bütün gün boş boş takılıyorum.
*Canım faydalı hiçbir şeyi yapmak istemiyor.
*1.5 gündür hiçbir namazımı kılmadım :(
*2-3 gündür kuran okumuyorum.
*Bilgisayardan aptal aptal oyunlar oynamaya başladım.
*Sanki zihnim uyuşuk gibi. Zihnimdeki oda dağınık, toplayamıyorum.
*Bugün bütün gün uyudum.
*Manevi bir boşluk içerisindeyim. Herhangi bir his hissetmemeye başladım.
*İşin kötü tarafı 1 ay sonra vizelerim başlıyor. Hukuk okuduğumdan sınavlarım zor ve şimdiden çalışmaya başlamalıyım. Öteki türlü olsaydı boş boş beklerdim flatline'ın geçmesini.

Yapmam gerekenler;
-Oyun oynamayı bırakmalıyım. %100. Oyun videoları da bırakılmalı.
-Namaz ve kurana tekrar başlanmalı kaza yapılmalı.
-Ben her ne kadar müzik dinlemesem de müzik dinleyen kardeşlerim için Youtube koleksiyonumdan parçalar seçeceğim artık. Hem ortamı neşelendirir. :). Her tür müzik dinlerdim, umarım beğenirsiniz.
-Pes edilmemeli umutsuz olunmamalı.
-Ders mevzusuna da ufaktan başlamak lazım.
-İrademi zayıflattığımdan, kriz provası yapmalıyım. Yoksa mazallah krizde tekerimiz düz basmayabilir. :)
-Koyulan hedeflere uyulmayabilir. Mükemmelliyetçi olmak zayıflıktır aslında. Mükemmelliyetçiyim bahanesine sığınılarak moral bozulmamalı. Hedeflere ulaşılamasa bile bu bir hata. Hataları öğrenme sürecinin bir parçası olarak değerlendirmeliyim. Sağlıklı bir zihnin önündeki engel hata yapmak değil pes etmek.
-Artık buraya her gün yazmayı düşünüyorum. Zihnimi boşaltmama ve kendime hedefler koymama yarıyor. Hem de ufak ta olsa size yardım edebiliyorum kardeşlerim.

*Yeni yıla da temiz giriyorum şaka maka :) Hadi hayırlısı

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Dostum namazlarını kıl ilk sorulacak sorulardan biri o. Cidden üzüldüm senin gibi bilinçli birinin 1.5 gün namazı bıraktım demesine. Telafisi yok kazası yok. Manevi olarak bir şey hissetmesen de kendini kötü de hissetsen bu benim kulluk görevim yapmak zorundayım diye düşün.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye

X ESKİ SÜREÇ X

3 NUMARALI KRİZ (10 ÜZERİNDEN 7)

-Evet. Beklediğim gibi oldu. Yaklaşık 15 dakika önce krize girdim. Açıkçası ağır bir krizdi. Sırasıyla olaylar şöyle gelişti; (kronolojik)

1-Yaklaşık 2 gündür sorumluluklarımı ağır bir biçimde aksattım. Namaz kılmadım. Dua etmedim. Kuran okumadım. Çok tembel davrandım. Dersimi de çalışmadım. Kitapta okumadım.

2-Daha fazla You Tube'da takıldım. Sit-com falan izledim.

3-Tetikleyicilerden daha fazla etkilenmeye başladım.

4-Daha fazla oyun oynamaya başladım.

5-Bugün daha fazla istekliydim PMO'ya. Sabah kıvılcım gibi olan istek. Akşama doğru arttı.

6-Bir filmde gördüğüm tetikleyicinin, merak duygusunun da kamçılamasıyla, daha da üstüne gittim. (Açık bir bölge görmedim). Araştırma yaptım bir konu hakkında. Doğrudan değil fakat dolaylı bir tetikleyiciydi. Açık yazmamaya çalışıyorum, okurken etkilenmeyin diye.

7-Mayışık bir halde otururken, istek gelmeye başladı ufaktan. Önce görmemezlikten geldim.

8-İçimdeki karanlık git gide büyüyünce üşensem de evimizin soğuk koridoruna çıktım ve yere oturdum.

9-Meditasyon yaptım. Etrafı biraz dinledim. Nefesimi izledim.

10-Meditasyon sırasında ve krizin başlarında, yine bazı ferre yıldızları aklıma gelmeye başladı. Sanırsam 3-4 tane falandı.

11-Sabrettim yine de krizi yenersem elde edeceğim faydaları düşündüm. Meditasyon yaklaşık 2dk sürdü.

12-Ardından odama döndüm odamı biraz topladım. Kriz şu anda geçmiş durumda.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 10

*Etkilerde değişik bir şey yok.
*Namazlarımı bazen aksatıyorum bazen kılıyorum. Aksattıklarımın kazasını yapmaya çalışıyorum. Tamamen boşvermemeye çalışıyorum pes etmek yakışmaz.
*Tatmin olamıyorum arkadaşlar. Bir şey başarınca ödül hissi gelir ya, o gelmiyor işte.
*2021'e temiz girdim. Bu beni şuan iyi hissettiriyor.
*Arkadaşlar, beni rahatsız eden çoğu etkiden kurtuldum. Baş ağrısı, anksiyete, kaygı... zamanla şuan sahip olduğum kötü etkilerden de kurtulacağım gibi. Bunlara alışmaya başladım artık.
*Çok güzel rüyalar görüyorum. Çok uzun sürüyorlar. Müzik-şeker ikilisini bırakmamın etkisi olduğunu düşünüyorum.
*Sanki yaratıcılığım da gelişmiş gibi kardeşlerim.

Not: Bugün çok yazmak istemedim ama yine de yazdım arkadaşlar.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

4. KRİZ

*Tekrar krize girdim. Yeni yılın ilk krizi :)
*Ani bir kriz oldu. Birden istek geldi oldukça kuvvetli bir istekti doğrusu. Ağır bir krizdi. Yine koridora çıkıp meditasyon yaptım. Baktım geçmiyor hala, abdest alıp öyle meditasyon yaptım daha iyi geldi.
*Aklıma ferre yıldızı geldi yine. Tespitim şu ki, bu istek geldiğinde ben bu isteği cinsel bir istek olarak algılıyorum. Halbuki bu istek bildiğimiz uyuşturucu bağımlılarının titreyerek uyuşturucu istemesi gibi dopamin kaynaklı, ani haz ve uyuşturucu tabanlı bir istek. Aklım uyuşmayı istiyor yani :( Bence süreci bozanlar, bu isteği cinsel bir istek olarak algılıyorlar.
*Sanırım bu krizin nedeni çok oyun oynamam. Oyunu tamamen bırakıyorum artık. Evde yapacak hiçbir şeyim de yok. Yapacak bir şeyim olsa, kendimi daha iyi oyalarım sürecim daha rahat geçer ama mecbur. :(

yaklaşık 7 saat sonra edit: Arkadaşlar sabaha kadar uyumadım. Bunun süreçle alakalı olduğunu düşünüyorum. Hala da devam eden, PMO'ya karşı yüksek bir şevk duyma hali var içimde. Geçmedi ne yazık ki. Baş ağrısı da var.

Son düzenleme:

Barrypepa

Venüs Yolcusu
YENİ SÜREÇ -->

0.GÜN

*Bozdum, pes etmiyorum. Buraya o 90 günü yazıcam. Olacak bu
Dostum,sürecini bozmanda seni etkiliyen unsur neydi onu bul sağlam bir neden değilse bu bunun üzerine düşünme eğer sağlam bir nedenin varsa tekrarlamadan bu nedeni kabul et ve artık sorumluluk al,unutma sen varsan annen ve baban var sen varsan o var bu var ve demekki sen özelmişsin peki sen özel biriysen kendininmutluluğunu düşünmüyorsan (asıl yapman gereken bu)bile çevrendeki ler için şunu düşün ben özel biriyim o zaman benim daima en iyiye ulaşmam lazım ki çevremdekiler beni tebrik etsinler ve mutlu olun (senin başarını etkiliyen birşeyi yapman ne kadar doğru)

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Dostum aynı anda başlamış oluyoruz. Ben de gaflete düştüm. Bu süreci 90a kadar uzatırsak ve sonra da ramazan gelir 4 ay olur. Çok iyi temizlenmiş oluruz. Bence monk Mode değil normal Mode yap. Tetikleyici sosyal medyaysa bırak. Biraz esnek davran. Ben kendi adıma konuştum tabi monk Mode bana göre değil

coomonster

Venüs Yolcusu
Gördüğüm kadarıyla krizleri hep bir sebebe bağlayıp, onları bırakmaya çalışmışsın. Ancak krizler bu işin olmazsa olmazı ne yaparsan yap onlar gelecek, biz sadece tetikleyicilerden uzak durarak krizleri azaltmaya çalışıyoruz. Ama emin ol ki tamamen kapalı sıfır teknoloji bir yerde de sadece sebze yiyip su içsen de kriz gelecek. Oyüzden tabi ki sana şekere veya bilgisayar oyunlarına devam et demiyorum, bunlarda sağlığımız ve hayatımız için zararlı etmenler fakat önceliğini PMO yu bırakmaya verip sonrasında diğer dopamin kaynaklarını kesmekte fayda var. Bir anda hepsi kesildi mi beynin tepkisi de büyük oluyor. Demeye çalıştığım tabi bu benim fikrim monk mode a kademeli olarak geçilmeli.
Yeni mücadelende başarılar..

Tough Climber

Emekli Moderatör
Gördüğüm kadarıyla krizleri hep bir sebebe bağlayıp, onları bırakmaya çalışmışsın. Ancak krizler bu işin olmazsa olmazı ne yaparsan yap onlar gelecek, biz sadece tetikleyicilerden uzak durarak krizleri azaltmaya çalışıyoruz. Ama emin ol ki tamamen kapalı sıfır teknoloji bir yerde de sadece sebze yiyip su içsen de kriz gelecek. Oyüzden tabi ki sana şekere veya bilgisayar oyunlarına devam et demiyorum, bunlarda sağlığımız ve hayatımız için zararlı etmenler fakat önceliğini PMO yu bırakmaya verip sonrasında diğer dopamin kaynaklarını kesmekte fayda var. Bir anda hepsi kesildi mi beynin tepkisi de büyük oluyor. Demeye çalıştığım tabi bu benim fikrim monk mode a kademeli olarak geçilmeli.
Yeni mücadelende başarılar..
Batmanin Sesi krizlere üreme isteği deyip, üreme isteği geldiğinde ise elinle birlikte olamayacağın yada sahte piksellere bakmanın ne denli saçma olduğunu eğer hatırlayabilirsen, tetikleyicilere bakmaz ve sadece bir kadınla birlikte olabileceğini kavrayabilirsin ama PMO bir bağımlılıktır o sırada bu düşünceler aklının ucuna dahi gelmeyebilir yada yarın erken kalkamayıp halsiz hissedip beyin sisi yaşayacağın , kendine bir kriz raporu çıkarmayı ve yumruğun nereden geleceğini hesaplamalısın.

dorkpin

Yeni Üye
Ben de Monk Mode yapıyorum 0 telefon, 0 bilgisayar, 0 televizyon, 0 şeker - abur cubur akşama kadar dayanıyorum saat 22 gibi uyumaya çalışıyorum ancak uyuyamıyorum, geri kalkıyorum az dolanıp uyumaya çalışıyorum yine uyuyamıyorum bu şekilde saat 01:00+ oluyor sonra dayanamayıp laptopu alıp p izliyorum, laptopu kilitlersem telefonu alıp p izliyorum, sonra telefonud a kilitledim, televizyondan izliyorum, onu da engellemeyi başarınca başka bir telefon buluyorum ya da sürtünerek yapıyorum, soğuk duş almayı denediğimde aldıktan sonra 15-20 dakika dayandım yine relaps oldum, geceleri atlatamayınca bir işe yaramıyor, tavsiyede bulunur musunuz ?

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
Günlüğünü yakından takip ediyordum bozmana cidden üzüldüm , yarın seni zor bir gün bekliyor fiziksel ve zihinsel olarak yorgun uyanacağın bir gün

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6