Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023’Te Tekrar Monk Mode / Ludwig

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

Cümleten sa. Bozmadık çok şükür. Bugün anlatacaklarım var. Akşam yazmaya karar verdim. Biraz geniş yazıyım diyorum bu sefer. :)
Ama bozmadım be bozmadımm :).

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

ÜSTNOT: Kafam biraz karışık, yorgun tam iştiyaksız olduğumdan bu yazı biraz, yarım, nakıs, noksanı bol bir yazı oldu. Fakat ilham böyle geldiği için ilişmedim. Hukukçu bir kardeşinizim. Yazı kabiliyetim iyidir. Makale kafasıyla yazabilirdim demek istiyorum yani. Ama bence samimi olan her zaman daha iyidir mottosuyla. direk ilhamıma uygun yazdım dostlar. Bol bol sürçülisan var şimdiden affola.
şu video tavsiyemdir;
-> videodaki adamın tavsiyesiyle, neverfapi yapamamın sebebi, tasavvuf erbabları gibi, sufi gibi gönül insanı olarak, kalp kırmadan, yaşamak. naif nazenin bir insan olmak. manevi tarafı güçlü olan bir insan olmak. bu istikamette hayatı dolu dolu yaşamak :)

Bugün kaçıncı günüm bilmiyorum. Güne bakmayacağım bilerek daha motive oluyorum.
Kriz geçirdim. Canım çok istedi. Meditasyon yaptım. Şuanda kendimi boşlukta gibi hissediyorum. varsın olsun. Ama artık mutlu olmayı falan takmayacağım ya. yaşayacağım yani. Şairin dediği gibi dünyayı paranteze almak lazım. Boşluktaymışım. Üzgünmüşüm. Artık umursamayacağım. Çok mutlu olduğum zamanlarda oldu. havalarda uçtuğum. insan onu bile istemiyor.
Krize girdiğimde direk meditasyon yaptım abi. nefes egzersizi. kontrolü biraz daha elime aldım işte o zaman. kız konusu da çok iyi bugün bir kızla konuştum (arkadaş olarak). çok keyif aldım ya. 2 saat kafadan konuştuk. girdiğim ortamlarda çok sevilmeye başladım. bu etkiler bende var. noFAP bunu tabi daha üst çıtalara taşıyacak tahminim.(inş)demek tüm etkileri kaybetmemişim. sosyal fobim yok. içimden geldiği gibi yaşıyorum. önceden alfa olmayı falan kafaya çok takardım. şimdi yalnızca samimi bir insan olmaya çalışıyorum. eski bir abimi ziyaret ettim. onunla çok iyi sohbet ettik. insanlarla olmaktan çok büyük keyif alıyorum. hobim yok eksiğim bu. belki koronadandır. artık evde sıkılıyorum.
yakın bir vakitte. kafam yine karışmaya başlar tahminen. bakalım o zaman ne olacak :)
ben küçükken. yatağımda yatarken. yatağımı her zaman duvar kenarına yapıştırmışımdır. duvar kenarında kendime yorgandan böyle bir mağara ağzı gibi bir ağız açıp. böyle o köşede nefes almayı uyumaya çalışmayı çok severdim.
yani şöyle :). yorganın içine girer. yattığım duvara yüzümü döner. yorganın içinde kafam kadar kısmı açar. böyle bir köşe yapardım. benim köşem olurdu o. güvenli köşem. aklıma şu şiir geldi ;

noFAP yaparken benzer bir şey var aslında. noFAP bence spiritüel bir serüven tecrübe. bu serüvende karakterinize çok şey katıyorsunuz. çok değişiyorsunuz. çok güzel anılarınız oluyor kardeşlerim. hayat bugündür. benim de bugünüm bu serüvendeki çocukken yaptığım o köşem gibi. yalnız ama huzurlu bir benlik. süreci bozmadıkça başıma ne gelirse gelsin o benim için sanki başka bir boyut anlam kazanıyor ve ben o yorganın içindeki kafam kadar küçük boşluktan hayatı seyrediyormuşum gibi geliyor. fakat ben şimdi sürecimi bozsam. üzerimde beni masum yapan, çocukluğuma götüren o makine hemen çalışmayı kapatıyor. o yataktan çıkıyorum. kötü bir insan oluyorum. noFAP'te bozmadıkça sabrettikçe hep o aklıma yatakta yaptığım güvenli köşe gelir. içimden .
nietzsche'nin dediği gibi ;
tinin 3 dönüşümü
DEVE - ASLAN - ÇOCUK
Çocuk olmaya başladığımı hissediyorum. masumlaşmaya başladığımı hissediyorum. çocukluğuma dair çok güzel rüyalarda gördüm.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

Bugün sabah kalktığımdan beri kendimi çok sakin hissediyorum. Önceden sakin olduğumu zannederdim, şuan çok daha fazlasıyım ama. Belki şu anda da sakin olduğumu zannediyorumdur. :)

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

krizdeyim. (belki aynı krizdir, bazı krizler 3 gün sürebiliyor.)

Son düzenleme:

gott2be

Yeni Fapstronot
Devam et durmak yok krizler kek bize bişey değil geleceği düşün :))

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 0
kardeşler, ben yine bozdum :)
-demek ki her taşfırın erkeği gibi, sürece mermiye kafa atar gibi girmemek gerekiyor. sistematik olmak lazım. ben iyice bir bilinçleneyim. artık şu kuyudan çıkayım bir. :)
-bende şöyle bir şey var. namazı bırakınca er ya da geç bozuyorum süreci. namazı bırakmamam gerekiyor demek. süreçte en büyük sorumluluğum namaz-kuran olsun bu da burada dursun.
-krizlerde yine meditasyon yapmam lazım. bir motto belirlemeliyim mesela bir ara mottom; şu an böyle düşünüyorsun ama yakında bu düşünce kafandan gidecek farklı düşüneceksin bu nedenle düşüncene güvenmeydi. ben bunu içselleştirdikçe krizleri daha iyi atlattığımı fark etmiştim.

-bu sürece has bir taktik uygulayacağım. nofap etkilerini düşünemeye çalışacağım.
buraya yazmak da biraz zor oluyor. çünkü beceriksizliğini ilan etmek gibi bir şey :)
inş namaz kuran ikilisi devam eder.

batmane takık adamın tekiyim :). why do we fall bruce ?

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
ümit ümit ümit. isteyen sonunda başarır dostlar. ben bugün neverfapin önemli tüm videolarını izlemeyi düşünüyorum. sistematik hareket edicemm :D
bu da burada kalsın beyler halledicez inş.

PS: Keanu reeves adamdır. aka silverhand.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Özünde olduğun kişi değil, yaptıkların seni anlatır.
Kendine yakışır şeyler yaparak kendini göster dostum. Başarılar, takipteyim.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Yeni sürecinde başarılar kral , pes etme kendini bırakma. Sanırım şiire ve biraz tasavvufa da ilgin var gibi.
Şu videodaki adam en sevdiğim adamlardandır :

Ek olarak muhabbeti dönmüş , aga herkes niye bozdu yav üzüldüm. Bazılarınız takip ettiğim kişilerdiniz.

var. eyvallah dostum.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
X ESKİ SÜREÇ X

GÜN 2

GÜZEL ETKİLER

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*kafam daha sakin.
*daha huzurluyum
*namazlarımdan daha çok keyif almaya başladım
*arkadaşlarım çok pozitif bir insan olduğumu söyledi dün :)
*uzun zamandan sonra tekrar kuran okumaya başladım, günlük 3 sayfa hedefim zamanla artacaktır inş.
*workout yapmaya başladım gerçekten çok güzel hissettiriyor.
*kız arkadaşlarımdan biriyle konuştum geçenlerde. oldukça rahat ve keyifli bir konuşmaydı. çekingenlik yapmadım hiç :).
*kızlara olan nefret duygusu şimdiden azaldı. hiç yok diyemem ama çok az var.
*kötü etkilerin geçici olması
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÖTÜ ETKİLER

*çok çok fazla uyumaya başladım. gündüzlerim çöp oluyor resmen. polyanna olacak olursam gündüz işim yok o yüzden fazla etki etmiyor.
*bir şeylere başlamadan önce garip bir isteksizlik oluyor. erteleme hissi
*nofap sürecim hakkında düşünüyorum. bu beni biraz tembelliğe itiyor. zaten ilerde hallederim vs. gibi düşüncelere kapılıyorum.
*yine krizlerde yenileceğimi düşünüyorum. istemsiz olan bir düşünce bilinçaltı şartlanması.
*imani duygular hissetmiyorum. evet bu acayip ama ya sabır diyip devam etmeye çalışıyorum.

not: yaklaşık 100 gündür müzik dinlemiyorum. bunun mutluluğuma çok büyük etkisi oldu. kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar. odaklanmaya da oldukça büyük etkisi var. fakat ilk 2 hafta çok stresli oluyor bırakma sürecinde. süreçteyseniz sürecinizi bozabilirsiniz.
youtube ve oyunu bırakmayı düşünüyorum. günlük sorumluluklarımı yaptıktan sonra max. 1,5 saat oyun oynamayı düşünüyorum. ama youtube kesinlikle yasak olmalı. süreci bozmamdaki en büyük etkenin can sıkıntısı olduğunu farkettim.
bugün sabah ve öğleyi aksattım şimdi akşamla beraber kaza edicem.
Kriz anında uymam gereken adımlar;
Bütün relapselerim yatakta oldu,
1-krizde olduğunu tanımla
2-telefonunu kapat
3-odayı terket
4-odan dışında bir yere otur ve meditasyon yap.
5-kriz uzun sürüyorsa. sakinleştikten sonra meditasyona devam et.
*** unutma krizlerdeki muazzam PMO isteği kriz bittiğinde sona ericek yani, yalnızca bu anı kontrol etmeye çalış.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
26 aralık saat yaklaşık 20:00'da başlayan yaklaşık 21:00'da sona eren krizimi nasıl atlattım ?

Olay ben dizi izlerken. Yatış pozisyonunda. Evde yalnızken başıma geldi. Elimin altında internet ve laptopumun olması, yakın zamanda yapacak herhangi bir sorumluluğumun bulunmaması ve aklıma favori p* starımın gelmiş olması. Bu krizi benim için oldukça ağır yapmıştı. Elimin altındaki imkanlarla bu muazzam hazza ulaşmam yalnızca 2 dk sürecekti. Yapmamak kafamın içinde ne yazık ki bir seçenek değildi.

Ama ben hazırlıklıydım.
Bunun provasını yapmıştım. Bugünün geleceğini biliyordum.
Defalarca kez boş vakitlerimde meditasyon yapıp, yapmam gerekenleri serkeş zihnime öğretmiştim.
Tüm kozlar aleyhimeydi.
Savaş başlamak üzereydi. Silahlar çekilmişti...

Yaptıklarım:
1-Hemen meditasyon yaptım. Bir üst yazımdaki yapmam gerekenleri tekrarladım.
2-5dk sonra, hemen bohem dolu odamdan çıktım. Koridordaki soğuk betona oturdum ve yaklaşık 3dk meditasyon yaptım. Koridordaki o meditasyonumda, bütün haritayı kuşbakışı görebildim işte, kafamdaki mantık bölümü her neresiyse tam gücünde çalışıyordu.
3- Odama geri geldiğimde, savaş çığlığı atan bağımlılığım, kendini küçük bir ıslığa bırakmıştı.
-her zorluktan sonra bir kolaylık vardır.
Ben takıntılı bir adamım, ama bu kriz uçtu gitti benden gerçekten de tebdili mekanda rahatlık varmış.
dostlar ilk defa bir krizimi bu kadar kökten yendim!.

GOALS;
* Krizde yapmam gerekenleri, tekrar tekrar prova edicem.

Son düzenleme:

Learntolive

Yeni Üye
26 aralık saat yaklaşık 20:00'da başlayan yaklaşık 21:00'da sona eren krizimi nasıl atlattım ?

Olay ben dizi izlerken. Yatış pozisyonunda. Evde yalnızken başıma geldi. Elimin altında internet ve laptopumun olması, yakın zamanda yapacak herhangi bir sorumluluğumun bulunmaması ve aklıma favori p* starımın gelmiş olması. Bu krizi benim için oldukça ağır yapmıştı. Elimin altındaki imkanlarla bu muazzam hazza ulaşmam yalnızca 2 dk sürecekti. Yapmamak kafamın içinde ne yazık ki bir seçenek değildi.

Ama ben hazırlıklıydım.
Bunun provasını yapmıştım. Bugünün geleceğini biliyordum.
Defalarca kez boş vakitlerimde meditasyon yapıp, yapmam gerekenleri serkeş zihnime öğretmiştim.
Tüm kozlar aleyhimeydi.
Savaş başlamak üzereydi. Silahlar çekilmişti...

Yaptıklarım:
1-Hemen meditasyon yaptım. Bir üst yazımdaki yapmam gerekenleri tekrarladım.
2-5dk sonra, hemen bohem dolu odamdan çıktım. Koridordaki soğuk betona oturdum ve yaklaşık 3k meditasyon yaptım. Koridordaki o meditasyonumda, bütün haritayı kuşbakışı görebildim işte, kafamdaki mantık bölümü her neresiyse tam gücünde çalışıyordu.
3- Odama geri geldiğimde, savaş çığlığı atan bağımlılığım, küçük bir ıslığa bırakmıştı.
-her zorluktan sonra bir kolaylık vardır.
Ben takıntılı bir adamım, ama bu kriz uçtu gitti benden gerçekten de tebdili mekanda rahatlık varmış.
dostlar ilk defa bir krizimi bu kadar kökten yendim!.

GOALS;
* Krizde yapmam gerekenleri, tekrar tekrar prova edicem.
Merhaba ben de bugün sürece başladım.Aslında bugün birçok tetikliyiciye maruz kaldım ama kriz anında bu foruma girdim ve senin yazılarını okuduktan sonra kriz geçti bundan dolayı çok teşekkürler.Umarım bu yolda beraber başarılı olmak dileğiyle.Bir de bir şey sormak istiyorum meditasyon daha önce hiç yapmadım bana meditasyon hakkında tavsiye olur youtube kanalı olur önerin var m ?

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Merhaba ben de bugün sürece başladım.Aslında bugün birçok tetikliyiciye maruz kaldım ama kriz anında bu foruma girdim ve senin yazılarını okuduktan sonra kriz geçti bundan dolayı çok teşekkürler.Umarım bu yolda beraber başarılı olmak dileğiyle.Bir de bir şey sormak istiyorum meditasyon daha önce hiç yapmadım bana meditasyon hakkında tavsiye olur youtube kanalı olur önerin var m ?

Dostum. Forumda bulunma sebebimsin.
Sana yardım etmek, o kadar çok mutlu oldum ki anlatamam sana :) Önemli olan pes etmemek
İnşallah beraber mezun oluruz.
Google playde meditopia diye bir program var, oradan öğrendim.

Son düzenleme:

Learntolive

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim bugün benim 2.günüm müzik,instagram gibi şeyleri bıraktım dopaminden dolayı artık ben de senin gibi günlük yazıyorum ama defterime yazıyorum :) Ama sen buraya yazmaya devam et çünkü benim için çok güzel oluyor aslında bir çok kişiye faydalı olduğunu düşünüyorum ben bunlardan sadece bir tanesiyim :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6