Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Monk Mode'dan Çıkamamak

Ragnar Odinson

Jüpiter Yolcusu
Herkese merhaba. Bundan yaklaşık üç yıl önce üniversite sınavına hazırlanmak ve kendimi bulunduğum kötü durumdan çıkarabilmek için Monk Mode'a girdim. Kendimi her şeyden soyutladım ve sadece kendi gelişimime, derslerime odakladım. Bırakın kızlarla konuşmayı, normal arkadaşlarımla bile bağlarımı kopardım. Sonucunda ise başarılı oldum. Ancak Monk Mode zihniyetinden, Monk Mode'a başladığımdan beri çıkamadım. Sürekli tetikte, insanlara güvenmeyen, yalnız olan ve sadece kendi için çalışan bir asosyal haline geldim.

Kampüsün içindeki kafeteryaya gittiğimde etrafımdaki insanların arkadaşlarının olması bana koyuyor. "Benim onlardan ne eksiğim var?" diye düşünüyorum. İçimdeki potansiyeli biliyorum ancak kullanamıyorum. Bir türlü o içe kapanık, kabuğundan çıkmayan zihin yapımdan kurtulamıyorum. Arkadaşlarım var ancak neredeyse tamamıyla yüzeysel ilişkiler kuruyorum. Kızlarla iki kelime bile konuşmuyorum.

Kızlarla konuşmamamın nedeni, Neverfap'ten önce arkadaş olduğum ancak hoşlandığım bir kız vardı. Ona hiç açılamadım ve sonra konuştuğu başka erkekler olduğunu duyunca kızlarla olan bütün bağlarımı kopardım. Böbürlenmek istemiyorum ancak kızların genelde arzuladığı bir tipe, dış görünüşe sahibim ve kızlarla konuşmasam bile gelip benimle konuşmaya çalışıyorlar. Ama ben kendimi yeterli görmüyorum. Saçma sapan nedenlerden dolayı, kendimi yetersiz, özgüvensiz ve aşağılık hissediyorum.

Monk Mode'da iken erkekadam.org'daki bütün yazıları okudum. Ama insanlarla ilişkiler konusunda sorunlarım var ve artık gerçekten çok can sıkmaya başladı.

Ayrıca psikoloğa gitmeye başladım. Tanışma seansına gittim. Bunun dışında ne/neler yapmamı önerirsiniz?

Son Dopamin Bükücü

Yoda
Yardımcı Moderatör
Psikolog iletişim konusunda destek olacak zaten, kendini rahatlat. Benim yapman için vereceğim tavsiyelerden ziyade yapmaman gerek hatırlatmalarım var. Bu süreçte:
  • Diğer insanlarla etkileşim kurmak için yeniden sosyal medyaya bağımlı hale gelmek
  • Ters etki yapmasını umarak monk modundan önceki alışkanlıkları yapmak
  • Sosyalleşme kaygısı üzerine gitmek, takıntı haline getirmek
  • Bu eksiği gerekçe gösterip monk modunu değiştirmek/özelleştirmek yerine direkt bozmak.
Bunları yapmamalısın bence, zaten bunun farkında birisi olduğunu da biliyorum. Yine de hatırlatmak istedim ☺

Senharikabirisin

Uranüs Yolcusu
Monk mode dan çıkamamak değil de bu daha çok tercih ettigin ya da kaçtığın şeyler yüzünden böyle olmuşsun. Biraz da yapısal bir özellik. Büyük bir sorun değil hatta baya basit bir şey ama bunu anlayacak farkındalıkla değilsin suanda. Canın sıkılıyor sadece. Sosyal olmak istiyorsan olursun bu kadar basit. İnsanlara tepeden bakma herkesle konus ama herkese değer verme. İlişkiler böyledir. Birkaç güvendiğin kişiyle de derin bağlar kurarsın. Bu güven zamanla ve o kişiyi tanıdıkça oluşacak. Bu yüzden dert edeceğin bir şey yok ortada. Bunu fark etmen önemli. Ben niye böyleyim diye üzülmek seni asil depresyona sokan şeydir. Bunu çok iyi biliyorum. Kendini olduğun gibi kabul et değiştirebilecegin şeylere odaklan. Bahsettiğin şeyler değişmeyecek zor özellikler değil. Asosyal değilsin. Asosyal olanlar sosyalliğe ihtiyaç duymaz bundan rahatsız bile olmaz. Umurlarinda değildir bu durum. Simdi kendini tanımladığın yanlış düşünceleri unut. Anlatabildim mi?
Asosyal değilsin. Bu bir tercih ve alışkanlık olmuş. Simdi bunu kolaylıkla değiştirebilirsin. İnsanlar öcü değil özellikle kızlar değil kizlar cok tatlı varlıklardır:D seninle ilgilenen insanlardan kaçmamaya çalış ve olacakları gözlemle. :)
Ek: 20 li yaşlar kimlik arayışı ve ilişkilerin nasıl olduğunu öğrenme zamanıdır. Böyle hissetmen normal zamanla oturacak karakterin. Tabi kaçmaz ve sosyal olmaya çalışırsan bir şeyler değişir. Bu tamamen senin elinde.

Alper Bahçebaşı

Ay Yolcusu
Herkese merhaba. Bundan yaklaşık üç yıl önce üniversite sınavına hazırlanmak ve kendimi bulunduğum kötü durumdan çıkarabilmek için Monk Mode'a girdim. Kendimi her şeyden soyutladım ve sadece kendi gelişimime, derslerime odakladım. Bırakın kızlarla konuşmayı, normal arkadaşlarımla bile bağlarımı kopardım. Sonucunda ise başarılı oldum. Ancak Monk Mode zihniyetinden, Monk Mode'a başladığımdan beri çıkamadım. Sürekli tetikte, insanlara güvenmeyen, yalnız olan ve sadece kendi için çalışan bir asosyal haline geldim.

Kampüsün içindeki kafeteryaya gittiğimde etrafımdaki insanların arkadaşlarının olması bana koyuyor. "Benim onlardan ne eksiğim var?" diye düşünüyorum. İçimdeki potansiyeli biliyorum ancak kullanamıyorum. Bir türlü o içe kapanık, kabuğundan çıkmayan zihin yapımdan kurtulamıyorum. Arkadaşlarım var ancak neredeyse tamamıyla yüzeysel ilişkiler kuruyorum. Kızlarla iki kelime bile konuşmuyorum.

Kızlarla konuşmamamın nedeni, Neverfap'ten önce arkadaş olduğum ancak hoşlandığım bir kız vardı. Ona hiç açılamadım ve sonra konuştuğu başka erkekler olduğunu duyunca kızlarla olan bütün bağlarımı kopardım. Böbürlenmek istemiyorum ancak kızların genelde arzuladığı bir tipe, dış görünüşe sahibim ve kızlarla konuşmasam bile gelip benimle konuşmaya çalışıyorlar. Ama ben kendimi yeterli görmüyorum. Saçma sapan nedenlerden dolayı, kendimi yetersiz, özgüvensiz ve aşağılık hissediyorum.

Monk Mode'da iken erkekadam.org'daki bütün yazıları okudum. Ama insanlarla ilişkiler konusunda sorunlarım var ve artık gerçekten çok can sıkmaya başladı.

Ayrıca psikoloğa gitmeye başladım. Tanışma seansına gittim. Bunun dışında ne/neler yapmamı önerirsiniz?
Bence hiç bulaşma kariyere bak. Veya evlen. Yoksa 3 5 aylık ilişkiler seni yıpratmaktan öteye gidemez.

Senharikabirisin

Uranüs Yolcusu
Bence hiç bulaşma kariyere bak. Veya evlen. Yoksa 3 5 aylık ilişkiler seni yıpratmaktan öteye gidemez.
20li yaşlarındaki birine evlen demek 😁 fiziksel olgunluğa ulaşmış olabilir ama zihinsel olgunluğa ulaşmış değil. İnsan ilişkilerinden bir haber. Evlense ne olacak.. kendisini geliştirmesi gerek. Sevgili yapmasına gerek yok. Nerde duracağını bilir ve hayır diyebilirse çok iyi. Evlenme yaşı 30a dayandı çünkü artık insanlar geç olgunlaşıyor. Özellikle erkekler 30 unda hala çocuk gibi olabiliyor toplumumuzda erkekler doğru yetiştirilmiyor. Evlendikten sonra büyüyüp adam oluyorlar. Evlendiği kızın da ömrünü yiyorlar.

Web Sitesi
1000kitap.com
20li yaşlarındaki birine evlen demek 😁 fiziksel olgunluğa ulaşmış olabilir ama zihinsel olgunluğa ulaşmış değil. İnsan ilişkilerinden bir haber. Evlense ne olacak.. kendisini geliştirmesi gerek. Sevgili yapmasına gerek yok. Nerde duracağını bilir ve hayır diyebilirse çok iyi. Evlenme yaşı 30a dayandı çünkü artık insanlar geç olgunlaşıyor. Özellikle erkekler 30 unda hala çocuk gibi olabiliyor toplumumuzda erkekler doğru yetiştirilmiyor. Evlendikten sonra büyüyüp adam oluyorlar. Evlendiği kızın da ömrünü yiyorlar.
Bu tamamen bizim toplumumuzla alakalı bence de. Önceden insanlar erken büyüyordu. Kucuklukten itibaren sorumluluk alıyordu. Bu yüzden 20 yaş normaldi. Şimdi işler değişti 18 yaşında hala cocuklar var(bende öyleydim) .

Son düzenleme:

Alper Bahçebaşı

Ay Yolcusu
Kişiye göre değişiyor. Bazılarımızı hayat olgunlaşmak zorunda bırakıyor.

İradeavcısı

Mars Yolcusu

Dr. Redpill bir videosunda (şu an tam hatırlayamıyorum) şöyle demişti
Ayrılık acısı için psikoloğa gitmeyin diyordu, çünkü onların size mavi hapı ve çıtırdan da olsa bir betalık verebilir diyordu
Sosyal çevre için ve bu içinden çıkılmaz durum için gidilecekse şahsen gerek var gidilebilir.
Ama kız işleri vs. Erkek adam sitesinde var.

İnşallah tez zamanda istediğin olur, başarıya ulaşırsın abi belki bir başarı yazısı falan yazıp şu an yazdıklarımızı bize hatırlatabilirsin 🙂 ve insanlara motivasyon olur

İradeavcısı

Mars Yolcusu

Dediğim videoyu buldum

1:04:48

Eğer yanlış anlattıysam affola

Psikolog ve redpill kafaya gelince aklıma bu video geldi. Durumlar farklı gibi ama yine de atmak istedim

Saniyeyi sarıp sonuna kadar izleyin

elvas

Venüs Yolcusu
Dr.Redpill çok sevdiğim kanallardan birisidir.Asosyallik için yapabileceğin tek şey sosyal olmaya kendini zorlaman başka yolu yok malesef.Bunun için bir gece kulübü ya da sosyal topluluklar gibi yerlere gidebilirsin.Toplulugun olduğu yerlere git kadınlar konusunda sıkıntın varsa bir teyze ile konuşmakla başla mesela erkeklerle konuşma problemin yoktur ama varsa birine gidip futbol konuş ne bileyim git memleket ne olacak falan diye sor konuş zorla kendini başka türlü olmaz bu iş.

İradeavcısı

Mars Yolcusu
Dr.Redpill çok sevdiğim kanallardan birisidir.Asosyallik için yapabileceğin tek şey sosyal olmaya kendini zorlaman başka yolu yok malesef.Bunun için bir gece kulübü ya da sosyal topluluklar gibi yerlere gidebilirsin.Toplulugun olduğu yerlere git kadınlar konusunda sıkıntın varsa bir teyze ile konuşmakla başla mesela erkeklerle konuşma problemin yoktur ama varsa birine gidip futbol konuş ne bileyim git memleket ne olacak falan diye sor konuş zorla kendini başka türlü olmaz bu iş.
Haklı hepsi arkadaş, arkadaş çevresi, ve ortamdan geçiyor
Arkadaşında iyisini seçmek gerek

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Evlenme yaşı 30a dayandı çünkü artık insanlar geç olgunlaşıyor. Özellikle erkekler 30 unda hala çocuk gibi olabiliyor toplumumuzda erkekler doğru yetiştirilmiyor.
Karaktere, yaşanılanlara, hayat şartlarına göre değişir bu durum. Fakat özellikle erkekler günümüzde daha az sorumluluk alıyor, bunun etkisi büyük.

Evlenme yaşı 30a dayandı
Sebebi ekonomiden dolayı... sen evlenmek kolay mı sanıyorsun ? :) :( Fikrimce 26-27 ideal yaş evlenmek için.

İradeavcısı

Mars Yolcusu
Karaktere, yaşanılanlara, hayat şartlarına göre değişir bu durum. Fakat özellikle erkekler günümüzde daha az sorumluluk alıyor, bunun etkisi büyük.

Sebebi ekonomiden dolayı... sen evlenmek kolay mı sanıyorsun ? :) :( Fikrimce 26-27 ideal yaş evlenmek için.
Erkeğin olgunlaşması kendini geliştirmesi ve bir mesleğe sahip olması işine kavuşmuşsa da business olarak yükselmesi cinsel pazar değeri üzerine çalışması lazım.
Bildiğim kadarıyla böyle🙂

Senharikabirisin

Uranüs Yolcusu

Evlenmek kolay da evleneceğin kişiyi bulmak zor :) Ekonomi konusunda haklısın ona bir şey diyemem :(

elvas

Venüs Yolcusu
Erkeğin opsiyonlarini daha iyi değerlendirmek ve kendi potansiyelini ortaya çıkarttığı yaşlar 30 lardır.O yüzden 30 dan önce evlenmeyi ben önermem kırmızı hap camiasinda bulunan kişilerde önermez.Gunumuzde erken yaşta yapılan evlilikler bu yüzden genelde boşanma ile bitiyor.

vezirfedasi

Yeni Fapstronot
Ona hiç açılamadım ve sonra konuştuğu başka erkekler olduğunu duyunca kızlarla olan bütün bağlarımı kopardım.

Bak şimdi biraz sert konuşacağım seninle çünkü bu durumu ben de yaşadım. Kıza hoşlandığını bile söylememissin sonra kendince triplere girmişsin. Konuştuğu başka erkekler tabiki de olacak sen niye sadece 1 kıza bağlı kalıyorsun? Erkek adam org okudum diyorsun sen hoşlanmamışsin oneities olmuş gibi geldi bana. Biraz gözünü 4 aç arkadaşım uyanık ol. Böyle karamsarlıkla bı yere varılmaz bunun sonu kötüye gider emin ol tecrübelisi olarak yazıyorum.

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Benzeri bir durum yaşamıştım ben de. Senin gibi YKS döneminde kendimi çoğu şeyden soyutlamış ve başarıya erişmiştim. Kendimden yola çıkarak tavsiye vereyim, dışlanmayı, olumsuz tepki almayı göze alarak gördüğüne selam verecek gidecek hal hatır soracak kendini tanıtacaksın. Kulüp ve benzeri şeyler varsa üniversitende katılacak ve etkinliklere gideceksin. Esprili olacaksın, iyi konuşacaksın. Sosyal anksiyeteye kapılıp toplum içerisinde yaptığın tüm davranışları sorgulama, acaba bu doğru anlaşılır mı yanlış mı diye düşünme o kadar. Elbette önemseme demiyorum fakat abartırsan bu defa da hiçbir şey yapamazsın. Böyle işte umarım aşarsın bu durumu. Nitekim yalnızlık zor ve bunaltıcı.

Web Sitesi
1000kitap.com
Benzeri bir durum yaşamıştım ben de. Senin gibi YKS döneminde kendimi çoğu şeyden soyutlamış ve başarıya erişmiştim. Kendimden yola çıkarak tavsiye vereyim, dışlanmayı, olumsuz tepki almayı göze alarak gördüğüne selam verecek gidecek hal hatır soracak kendini tanıtacaksın. Kulüp ve benzeri şeyler varsa üniversitende katılacak ve etkinliklere gideceksin. Esprili olacaksın, iyi konuşacaksın. Sosyal anksiyeteye kapılıp toplum içerisinde yaptığın tüm davranışları sorgulama, acaba bu doğru anlaşılır mı yanlış mı diye düşünme o kadar. Elbette önemseme demiyorum fakat abartırsan bu defa da hiçbir şey yapamazsın. Böyle işte umarım aşarsın bu durumu. Nitekim yalnızlık zor ve bunaltıcı.
Hocam ,orda kişinin kendisini kaybetmesiyle , yalnız kalması arasında aşırı derecede ince bir çizgi var. Yaptığını sorgulama dedin. Mesela; sorgulamadığımız zaman bir müddet sonra saçma sapan hareketler yapıyoruz. Ben lisede çizgiyi kaçırmıştım. İnsanların arasındaydım , ama ne kadar boş şey varsa yaptım. Şimdi ise arkadaşın dediği gibi yalnızım ama bunu aşırı problem olarak görmüyorum. Hatta o kadar yalnız kaldım ki hayatın felsefesine falan indim yani. Sosyal medyada takıldım bir müddet , ama gercek insanın yerini kimse tutmuyor. Ama onlarda düzenbaz hocam , umutlarımı kırdılar, sonuçta beni bu kötülüğe onlar soktu. Biri olmalı belki de , bir kişi yeter değil mi hocam? Yetmeli !

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6