Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Mutluluğun Formülü (Çince Çeviri)

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Bir çin kitabından 3 mutluluk formülü
Hayatınızı bir anda yargılamayı hiç denediniz mi: Mutlu muyum, değil miyim?

Bir gün gerçekten bunu yaparsan, anında bir yargıya varırsın, ya da uzun bir süre sonra bir cevap bulamazsın, ya da kendine hiç söylemeye cesaret edemezsin, mutlu muyum?
6497266.jpg

Mutluluğun tanımı kişiden kişiye değişir derdik ama kendinizi nasıl daha mutlu hale getirebileceğinizi hiç ciddi ciddi düşündünüz mü?

你有沒有在哪一刻試著評斷自己的人生:我幸不幸福?

如果哪天你當真這麼做了,你可以在瞬間就下達判斷,還是會千頭萬緒遲遲無法整理出一個答案,或者是你根本不敢告訴自己,我到底算不算幸福?

以前我們常說,幸福的定義因人而異,但你有沒有認真的想過,如何讓自己過得更幸福?

Bu formül, birkaç psikoloğun 1000'den fazla kişiyle görüştükten sonra vardığı sonuçtur. Araştırmaya katılan Cohen, "Çoğu insan mutluluğun ne olduğunu bilmiyor. Paraları, iyi bir arabaları ve büyük bir evleri olduğu sürece mutlu olduklarını sanıyorlar. Tüm bunlar gerçeğe dönüştüğünde" diyor. , insanlar kendilerinin Diğerlerinin daha mutlu olduğundan daha fazla olmadığını fark ettiler: "İnsanlar hayattan aktif olarak zevk almayı öğrenmeli ve aynı zamanda gerçekten ne istediklerini ve bu hedefe ulaşmak için hangi araçların kullanılabileceğini vb. ."

這個公式是幾位心理學家走訪了1千多人後得出的結論。參與這項研究的科恩說:「多數人不知道幸福是什麼。他們認為,只要有錢,有好車,有大房子,就是幸福。當這一切都變成現實後,人們卻發現原來自己並不比其他人更開心,他指出:『人應該學會積極享受生命,同時要弄清楚自己到底想要什麼,以及用什麼手段能達到這一目的等等』。」

Ekonomist Paul Samuelson'un mutluluk formülü:

Mutluluk = fayda/arzu

Bu formül bize mutluluk hissinin tatmin duygusuna benzer olduğunu söyler.Aslında hayatın gerçek durumu ile psikolojik beklenti durumu arasında bir karşılaştırmadır.İkisi arasındaki boşluk ne kadar büyükse, mutluluk duygusu o kadar kötüdür.
6497244.jpg
三、經濟學家保羅•薩繆爾森的幸福公式:

幸福=效用/欲望

這個公式告訴我們,幸福感類似於滿足感,它實際上是現實的生活狀態與心理期望狀態的一種比較,兩者的落差越大,則幸福感越差。

Kişisel mutluluk nasıl geliştirilir?

1. Yatmadan önce, bugün için minnettar olduğunuz şeyleri yazın.

Günlük tutmak her zaman daha iyi bir benlik duygusu ve birçok olumlu duygu ile ilişkilendirilmiştir. Her günün sonunda, gün boyunca minnettar olduğunuz şeyleri yazmaya odaklanmak, bu faydayı artırabilir ve genel mutluluk duygunuzu geliştirebilir.
6497228.jpg
怎样培养个人幸福感 ?

1、每天睡前写下你今天心怀感激的事物

写日记始终关系着更好的自我感知和大量的积极情绪。每日的末尾,专注于写下一日中你所感激的事务能够放大这种益处,提升整体快乐的感觉。

2. Mutluluğunuzu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın

Her gün hissettiğiniz neşeyi paylaşmak, mutluluk potansiyelinizi artırabilir ve elbette aileniz ve arkadaşlarınızla bağlarınızı güçlendirebilir. Paylaşmak karşılıklı bir meseledir, bu yüzden arkadaşlarınızı da sevinçlerini paylaşmaya teşvik edin.

2、与家人、朋友分享你的快乐
将你每日感到的喜悦与人分享能够提升你幸福的潜力,当然也能够加强与家人、朋友的联系。分享是双方的事,所以,鼓励你的朋友也来分享他们的喜悦吧。

3. Kendinizi mavi ile çevreleyin

Blues'u durdurmanın en iyi yollarından biri kendinizi mavi ile çevrelemektir. Mavinin, sakinlik ve rahatlama durumuna ulaşırken tepki süresini ve farkındalığı geliştirdiği gösterilmiştir. Eyfel Kulesi'nin 65. katında yüzdüğünüzü düşünün.

3、用蓝色将自己包围
停止忧郁的最好办法之一就是将自己全身都围绕在蓝色之中。蓝色被证实能够提高反应时间和意识,同时达到平静和放松状态。想想在艾弗尔铁塔的65层畅游。

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Hocam maddi bolluk hiç yaşamadığım için hayatımda mutluluk burdamı bunu bilemicem muhtemelen
Mutluluk bence sadece maddi olmamalı, evet maddinin getirisi kesinlikle var bu konuda haklısınız. Ben mutluluğun içindeki o çocuk olduğuna inanıyorum. Yani o cocuğu beslemeli insan. Onu sevmeli övmeli. Onu kırmamalı, işte o aynadaki kişiyi sevmeli ve övmeli.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bir çin kitabından 3 mutluluk formülü
Hayatınızı bir anda yargılamayı hiç denediniz mi: Mutlu muyum, değil miyim?

Bir gün gerçekten bunu yaparsan, anında bir yargıya varırsın, ya da uzun bir süre sonra bir cevap bulamazsın, ya da kendine hiç söylemeye cesaret edemezsin, mutlu muyum?
Ekli dosyayı görüntüle 1065

Mutluluğun tanımı kişiden kişiye değişir derdik ama kendinizi nasıl daha mutlu hale getirebileceğinizi hiç ciddi ciddi düşündünüz mü?

你有沒有在哪一刻試著評斷自己的人生:我幸不幸福?

如果哪天你當真這麼做了,你可以在瞬間就下達判斷,還是會千頭萬緒遲遲無法整理出一個答案,或者是你根本不敢告訴自己,我到底算不算幸福?

以前我們常說,幸福的定義因人而異,但你有沒有認真的想過,如何讓自己過得更幸福?

Bu formül, birkaç psikoloğun 1000'den fazla kişiyle görüştükten sonra vardığı sonuçtur. Araştırmaya katılan Cohen, "Çoğu insan mutluluğun ne olduğunu bilmiyor. Paraları, iyi bir arabaları ve büyük bir evleri olduğu sürece mutlu olduklarını sanıyorlar. Tüm bunlar gerçeğe dönüştüğünde" diyor. , insanlar kendilerinin Diğerlerinin daha mutlu olduğundan daha fazla olmadığını fark ettiler: "İnsanlar hayattan aktif olarak zevk almayı öğrenmeli ve aynı zamanda gerçekten ne istediklerini ve bu hedefe ulaşmak için hangi araçların kullanılabileceğini vb. ."

這個公式是幾位心理學家走訪了1千多人後得出的結論。參與這項研究的科恩說:「多數人不知道幸福是什麼。他們認為,只要有錢,有好車,有大房子,就是幸福。當這一切都變成現實後,人們卻發現原來自己並不比其他人更開心,他指出:『人應該學會積極享受生命,同時要弄清楚自己到底想要什麼,以及用什麼手段能達到這一目的等等』。」

Ekonomist Paul Samuelson'un mutluluk formülü:

Mutluluk = fayda/arzu

Bu formül bize mutluluk hissinin tatmin duygusuna benzer olduğunu söyler.Aslında hayatın gerçek durumu ile psikolojik beklenti durumu arasında bir karşılaştırmadır.İkisi arasındaki boşluk ne kadar büyükse, mutluluk duygusu o kadar kötüdür.
Ekli dosyayı görüntüle 1064
三、經濟學家保羅•薩繆爾森的幸福公式:

幸福=效用/欲望

這個公式告訴我們,幸福感類似於滿足感,它實際上是現實的生活狀態與心理期望狀態的一種比較,兩者的落差越大,則幸福感越差。

Kişisel mutluluk nasıl geliştirilir?

1. Yatmadan önce, bugün için minnettar olduğunuz şeyleri yazın.

Günlük tutmak her zaman daha iyi bir benlik duygusu ve birçok olumlu duygu ile ilişkilendirilmiştir. Her günün sonunda, gün boyunca minnettar olduğunuz şeyleri yazmaya odaklanmak, bu faydayı artırabilir ve genel mutluluk duygunuzu geliştirebilir.
Ekli dosyayı görüntüle 1066
怎样培养个人幸福感 ?

1、每天睡前写下你今天心怀感激的事物

写日记始终关系着更好的自我感知和大量的积极情绪。每日的末尾,专注于写下一日中你所感激的事务能够放大这种益处,提升整体快乐的感觉。

2. Mutluluğunuzu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın

Her gün hissettiğiniz neşeyi paylaşmak, mutluluk potansiyelinizi artırabilir ve elbette aileniz ve arkadaşlarınızla bağlarınızı güçlendirebilir. Paylaşmak karşılıklı bir meseledir, bu yüzden arkadaşlarınızı da sevinçlerini paylaşmaya teşvik edin.

2、与家人、朋友分享你的快乐
将你每日感到的喜悦与人分享能够提升你幸福的潜力,当然也能够加强与家人、朋友的联系。分享是双方的事,所以,鼓励你的朋友也来分享他们的喜悦吧。

3. Kendinizi mavi ile çevreleyin

Blues'u durdurmanın en iyi yollarından biri kendinizi mavi ile çevrelemektir. Mavinin, sakinlik ve rahatlama durumuna ulaşırken tepki süresini ve farkındalığı geliştirdiği gösterilmiştir. Eyfel Kulesi'nin 65. katında yüzdüğünüzü düşünün.

3、用蓝色将自己包围
停止忧郁的最好办法之一就是将自己全身都围绕在蓝色之中。蓝色被证实能够提高反应时间和意识,同时达到平静和放松状态。想想在艾弗尔铁塔的65层畅游。
Eline sağlık kardeşim. Yazdıklarını takip ediyorum. Güzel bir insana olduğun anlaşılıyor. Birde insanlara karmaşık derler! :) Buraya yazmak istedim sadece. Emeklerin için teşekkür ediyorum.
Hocam maddi bolluk hiç yaşamadığım için hayatımda mutluluk burdamı bunu bilemicem muhtemelen
Hocam bir yaşasak anlasak keşke ya , böyle olmuyor. :) Para mutluluk getirmez lafları da bir yere kadar. Tecrübe gerek tecrübe...

B

Brock

Misafir
Mutluluk bence sadece maddi olmamalı, evet maddinin getirisi kesinlikle var bu konuda haklısınız. Ben mutluluğun içindeki o çocuk olduğuna inanıyorum. Yani o cocuğu beslemeli insan. Onu sevmeli övmeli. Onu kırmamalı, işte o aynadaki kişiyi sevmeli ve övmeli.
Seven öven biri olmalı bunun için örnek olarak hocam

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Eline sağlık kardeşim. Yazdıklarını takip ediyorum. Güzel bir insana olduğun anlaşılıyor. Birde insanlara karmaşık derler! :) Buraya yazmak istedim sadece. Emeklerin için teşekkür ediyorum.

Hocam bir yaşasak anlasak keşke ya , böyle olmuyor. :) Para mutluluk getirmez lafları da bir yere kadar. Tecrübe gerek tecrübe...
Teşekkür ederim gurur duydum, sen birde bunu benim imlamı düzelten moderetöre sor. 😂

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Teşekkür ederim gurur duydum, sen birde bunu benim imlamı düzelten moderetöre sor. 😂
Black Rose hocam bu konuda sabrını takdir ettiğim nadir insanlardan. İmla kurallarına uymak her daim mümkün olmuyor.

Bu arada resimleri nereden aldığını merak ettim, öğrenebilir miyim? Yapay zeka'ya çizdirilmiş gibi duruyor ama değil sanki.

B

Brock

Misafir
Ama bakıyorsunki birinin oyuncak ayısı olmuşsun dikilip içine pamuk doldurulan birşey olsan yine farkın olmicak. Ben şimdi bunu mu seviyim

B

Brock

Misafir
Diğer biride aşşağılıyor seni. Ortada sevilcek bir sen olması için senin sevilmen lazım. Ortada bir sen yoksan sevilen isteklerinden yumak oluşturmuş kör birileri seni sevmişse nolcak

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Black Rose hocam bu konuda sabrını takdir ettiğim nadir insanlardan. İmla kurallarına uymak her daim mümkün olmuyor.

Bu arada resimleri nereden aldığını merak ettim, öğrenebilir miyim? Yapay zeka'ya çizdirilmiş gibi duruyor ama değil sanki.
Kullandığım site: hep kaliteli resimler burada bulabiliyorum. Konuya göre arayıp video ve resim bulabilirsin.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Erkek adamsanız mutluluğunuz formülü için n bue yatmadan önce minnettar olduğunuz şeyleri not etmenize ne kendinizi saçma sapan maviyle çevirmenize gerek var bizim erkek içgüdümüzde birşeyleri fethetme dürtüsü var yıllar boyu atalarımız bu şekilde hayatlarını sürdürüp haremler kurdular. Günümüz dünyasındada fethedebileceğiniz bir sürü şey var Dövüş sporu öğrenebilirsiniz,Finansal olarak zengin olmak için çabalayabilirsiniz,Sokakta tanımadığınız hoşunuza giden hatunlara yürüyebilirsiniz. İş yerinizdeki statünüzü arttırmak için çalışabilirsiniz. Okuyorsanız diğerlerinin götünün yemediği şeyleri siz yaparak organize eden planlayan kişi siz olmak için uğraşabilirsiniz.bunlar sizin testosteronunuzu yükselten aynı zamanda rekabete dayalı olan şeylerdir Erkek her zaman birşeyleri başararak,risk alarak özsaygısını kazanarak mutlu olmuştur ve yaşamı boyunca bunu devam ettirmiştir. Mutsuz hissediyorsanız bilin ki hayatınızda rekabete dayalı birşey yok diğer insanların önüne geçmek için hiçbirşey yapmıyorsunuzdur demektir. Esenlikler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6