Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Müzik Hakkında Tecrübe Ve Tavsiyelerim

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Müzik diyip geçmeyin bu da en az pmo kadar dopamin sistemine etkisi olan bir faaliyet. Müzik hususunda derslerimde başarılı olduğum lise zamanlarımda telefon kullanmadığım hâlde doğru bir tavır takınıyormuşum da haberim yokmuş; o zamanlar müzik dinlemenin, kulaklık takmanın zararlı olduğunu savunurdum ve bir müziği insanın kendi kendine söylemesini daha faydalı bulurdum. Öncelikle, müzik ile alakalı olarak değişmeyecek tek kural; "Dinlediğiniz müziğe göre duygunuzu değiştirmeyin, o anki duygunuza göre müzik dinleyin" bu çok önemli bir kural, dinlediğiniz müziğe göre duygu durumunuzu şekillendirirseniz bir müddet sonra çok değişken, kırılgan hislere sahip birisi olursunuz, sadece müziği değiştirme tuşu ile ruh hâliniz bir anda 180 derece değişir. Özellikle yolda, metroda müzik dinlemeyen çok az kişi olur siz de bunlardan biriyseniz bir gün müzik dinlemeden hatta kulaklığı yanınıza almadan dışarı çıkmayı deneyin farkı bariz bir şekilde hissedeceksiniz. Diğer taraftan müzik dinlerken başka deryalarda kaybolan, kendini arşa çıkmış hisseden insanlar var bu bana göre en zararlısı çünkü kişi kendisini olmadığı biri gibi hissediyor ve kulaklığı çıkardığı an gerçekler yüzüne bir duvar gibi çarpıyor, bu da bir bakıma pmo yaptıktan sonraki haleti ruhiye gibidir aslında. Yani anlayacağınız arkadaşlar, mümkün mertebe müzik dinlemeyin, bildiğiniz şarkıları o anki duygunuza göre kendiniz söylerseniz daha iyi olur, illaki dinleyeceksiniz de kulaklık olmadan dinlemek daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
İnsanlar hâlâ müzik batağında, bir yorum yapın da daha çok görülsün arkadaşlar

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Ben de onlardan biriydim. Daha sonra müzik sayımı 10’a indirdim. Aylardır aynı müzik olunca bahsedilen etkileri kırdım.

B

Brock

Misafir
Bir işe başlamadan odaklanmadan önce 5 dk filandamı dinlemeyelim hocam

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bu kadar dopamin sisteminiz bozulcak diye takıntı haline getirmeyin. Hayatı yaşanılmaz çekilmez hale getiriyorsunuz boş hayatınıza birşeyler katmak için kendinizi zorlamak yerine yerinizde sayıklayıp dinlediğiniz müzikte,yaptığınız masturbasyona,yediğiniz bi dilim baklavaya suç atıyorsunuz. Dopamin sistemi lego değilki bi darbede bozulsun. Hayatta aşırıya kaçmadan yaptığınız hiçbirşeyden zarar gelmez. Müziği keserek,şekeri tamamen bırakarak,nofap takıntı haline getirerek yaşamayı bırakın hayatınızdaki gerçek sorunlara odaklanarak aksiyon alın. Esenlikler ✋🤙

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Bu kadar dopamin sisteminiz bozulcak diye takıntı haline getirmeyin. Hayatı yaşanılmaz çekilmez hale getiriyorsunuz boş hayatınıza birşeyler katmak için kendinizi zorlamak yerine yerinizde sayıklayıp dinlediğiniz müzikte,yaptığınız masturbasyona,yediğiniz bi dilim baklavaya suç atıyorsunuz. Dopamin sistemi lego değilki bi darbede bozulsun. Hayatta aşırıya kaçmadan yaptığınız hiçbirşeyden zarar gelmez. Müziği keserek,şekeri tamamen bırakarak,nofap takıntı haline getirerek yaşamayı bırakın hayatınızdaki gerçek sorunlara odaklanarak aksiyon alın. Esenlikler ✋🤙
Sakin ol şampiyon, kimin boş hayatı olup olmadığını bilemeyiz ama bu bataklığa birçok kişinin saplandığını biliyoruz. En azından hayatın daha da boş olmaması için dikkate değer.

Son düzenleme:

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Ben de onlardan biriydim. Daha sonra müzik sayımı 10’a indirdim. Aylardır aynı müzik olunca bahsedilen etkileri kırdım.
Ben şu anda tüm müzikleri sildim, bir hafta dinlemeyeceğim. İki gündür dinlemiyorum, dışarıdaki hadiselere karşı algılarım daha açık oldu; kuş sesleri, kedi miyavlaması, yaprak hışırtısı... Karşıdan karşıya geçerken arabalara bile daha dikkatli bakıyorum düşün.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Birde sesli kitap hakkında ne düşünyorsunuz
Gerçeğini tercih ederim, bu arada müzik dinlemiyorum dedim ama gün içinde kulaklık ile stoacılık felsefesine dair podcastlar dinliyorum muhteşem oluyor. Zihnimi aktif bir şekilde kullanarak dinlediğim ve arada bağ kurduğum ve de faydalı bir dinleti olduğu için zaman ayırıyorum.

izleyici1

Yoda
müziği çok şükür bırakmış bir kardeşinizim
bundan 2 sene evvel
bir gafletle 2 3 şarkı dinleyim dedim
dinledikçe dinleyesim geldi
2 3 saat sonra hüzünlü melankolik ağlayacak hale geldim
tabi bir anda kendimi toparlayıp uyandım
gerçek mutluluk huzur rabimizi anmakla tatmin olur
tavsiyem müziği kesip atın onun yerine kuran okuyun kardeşlerim

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Gençlik ve pop şarkıları dinlersek kızlara olan arzumuz daha da artar mı acaba? Çünkü hep aşk meşk var müziklerde ve gençler var.

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
müziği çok şükür bırakmış bir kardeşinizim
bundan 2 sene evvel
bir gafletle 2 3 şarkı dinleyim dedim
dinledikçe dinleyesim geldi
2 3 saat sonra hüzünlü melankolik ağlayacak hale geldim
tabi bir anda kendimi toparlayıp uyandım
gerçek mutluluk huzur rabimizi anmakla tatmin olur
tavsiyem müziği kesip atın onun yerine kuran okuyun kardeşlerim
Allah razı olsun kardeşim. Bu hakikatleri anlamak nasip işi nasip!!! Her şey maddiyatta arayan insanlar maneviyatlarını hatta ebedi hayatlarını da kaybettiler ve sonsuz bir hüsrana uğradılar.

Gençlik ve pop şarkıları dinlersek kızlara olan arzumuz daha da artar mı acaba? Çünkü hep aşk meşk var müziklerde ve gençler var.
Selam. Hocam kızlar konusunda bu kadar takıntılı olma. Kızlar konusunda bu kadar şeyi merak etmen çok gereksiz. Süreç tutturursan onları obje olarak görmeyeceğim için merak ettiğin soruların ne kadarda gereksiz olduğunu anlayacaksın. Onları sıradan göreceğin için ki zaten öyle diyceksinki ben niye bu kadar soru sormuşum forumda. Rahat ol.

turkeyis

Ay Yolcusu
Dostum kismen haklisin ama yanlis noktadan bakiyorsun. Tamam muzik zararli olmayabilir ama gunumuz insaninin yaklasik 3 4 saati yolda geciyor ve yuzde 90i bu sureyi muzik dinleyerek geciriyor. Ve arkadasin bahsettigi gibi muzik dinlerden o ruh halinden bu ruh haline atliyorsun, bu sence zararsiz mi? Hayayinda kitap okumamis koydeki adama sor o bile biraz dusununde bunun zararli oldugunu kavrayabilir. Metrobuste kulakligi takip arkadan satisfya acip tek basima orduya karsi savasip hepsini indiriyorum harika hissediyorum ondan sonra kulaklik cikinca gercek hayata donuyorum ve berbat bir his, sence o hisleri muzik sayesinde bu kadar kolay bir şekilde yasamak varken beyin neden gercek hayatta o isleri yasamak icin mucadele versin ki? Kolayi ve risksizi varken zor ve riskli olani tercih eder mi? Sana gercek hayatla ilgili motivasyon verie mi beynin? Beynin calisma seklini bilen bir insan muzigin fazlasinin hayal kurduraninin zararli oldugu elbette bilir. Kimse sana cafeye gece kulubune gitme oralarda muzik var demiyor ya da arada bir sevdifin sarkiyi acip dinlemekte de soeun yok. Sorun hergun 3 4 saat kulakligi takip Hayallere dalmak. Kimse sekerinde tamamen birak demiyor, arada bir ye dogum gununde ye, arkadaslarinla tatlici etkinligi yapip guzel bi tatliciya gidince ben yemiyorum tribine girmene gerek yok o gun yiyebilirsin. Konu surekli yapmak ve bagimlilik haline gelmesi. Mesela ben de okul donemini cok iyi hatırlıyorum hergun kulaklikla giderdim bi gun kulakligi unuttum, yok bana iskence gibi gelmisti bi tane kiz son ses acmisti kulakligi da dandik oldugu icin sesi cok veriyordu disariya , kizin yakinina dogru gitmistim muzigi ben de duyayim diye, simdi bu sence saglikli bir hareket mi?

YüksekİşlevliSosyopat

Yeni Fapstronot
Benim de müzikle aram yok derdim ama Instagramdaki reels edit videolarını o kadar izliyorum ki mesela ders çalışmak için motive olmak istiyorsam direk keşfetteki müzik editli videolarla karşılıyorum bu motivasyonu. Buna belli bir süre ara vermem gerek. Ayriyeten daha önce bi kızdan hoşlanıyordum. Bi süre sonra kızı unutmuş olsam da önüme bu editlerden kızın adının olduğu bi şarkı dek gelmişti. Şu aralar bu şarkıyı çok dinlediğim için sırf şarkının verdiği havadan o aynı duyguyu hissetmeye başladığımı farkettim. Hissetmeye bi nedeniniz olmadığınız duyguları anlamsızca hissetmenizi sağlıyor kısaca. Ama abartmazsanız böyle bir şey olacağını sanmıyorum( çünkü ben çok abartmıştım). Yine çok zararlı olduğunu düşünüyorsanız sizi bu tarz şeylere sokacak müzikleri bırakıp daha sakin müzikleri abartmadan dinleyebilirsiniz bence.

kartel

Yeni Fapstronot
Müzik hakkında okuduğum kısa ve öz en güzel yazı diyebilirim. Özellikle moduna göre müzik dinle, müziğe göre modunu değiştirmeyi uygulayacağım diğer çünkü melankolik birine dönüştürmeye başlıyor insanı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6