Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Daha Az Düşünürüz?

TylerNorton

Ay Yolcusu
Beyler süreçte beynimize geçmişte yaptığımız hatalar, kötü düşünceler çok fazla geliyor. Size de oluyordur. Böyle düşünceler geldiğinde dikkatinizi nasıl dağıtıyorsunuz ve o düşünceyi nasıl düşünmemeyi başarıyorsunuz? Tavsiyeniz var mı bu konu hakkında?

Moderatörün son düzenlenenleri:

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Boş bir defter ve kalem alın, aklınıza gelen her şeyi akşam üstü veya uyumadan önce yazın. Bunu bir müddet yapmaya devam edin. Faydasını göreceksiniz.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Boş bir defter ve kalem alın, aklınıza gelen her şeyi akşam üstü veya uyumadan önce yazın. Bunu bir müddet yapmaya devam edin. Faydasını göreceksiniz.
Yapıyorum, işe yarayabilir. Ama ben o düşünce yerine daha faydalı mantıklı düşünce geçirmeye çalışıyorum, aklıma daha da olumsuz düşünceler geliyor, bir nevi açığa çıkıyorlar. Onları çürütemiyorum, zorlanıyorum.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Arkadaş demiş yazın diye, deneyin. Bir de her saatte 5 kere derin nefes alın. Derin nefes alınca bi an algınız, bakışınız değişiyor, garip oluyor. İnsanlar ne der öfkelenince ya da benzeri durumda? Ya dur bi sakin ol, düşün falan. Yani biraz yavaşlayıp sakinleşmek işe yarayabilir. Bir diğer yöntem ise şu. Bu düşünceleri düşünmenin bir faydası olmayacağını telkin etmek. Neden bunları düşünmek istiyorsun, sebebin ne? Onu düşün. Bunları önemsizleştirdiğinde düşünmeyiz. Atıyorum bunları düşünmeliyim yoksa aynı hatayı yaparım diyorsan işte bu yüzden düşünüyorsun demek ki.

Direk dağıtmak yerine not alıp ve düşünüp ben bunlardan ders aldım ve kendimi affediyorum diceksin. Bunlardan eğer ders çıkardıysan sıkıntı yok bunlar normal şeyler. Kafanı dağıtmak için ara sıra oyun oynayabilirsin, kitap oku, o günkü planını bitirdikten kendini ödüllendir vs. Bunları sen belirleyebilirsin.

Son düzenleme:

vallabusondu

Venüs Yolcusu
Burdaki kötü düşüncelerden ikimizin de anladığı aynı şey değil sanırım. Ben açıkçası izlediğimiz şeylerdeki sahneler veya kafamızdan atamadığımız bizim ürettiğimiz fantaziler gibi anladım. Bunlar bu yazma işine dahil mi?

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Burdaki kötü düşüncelerden ikimizin de anladığı aynı şey değil sanırım. Ben açıkçası izlediğimiz şeylerdeki sahneler veya kafamızdan atamadığımız bizim ürettiğimiz fantaziler gibi anladım. Bunlar bu yazma işine dahil mi?

Aslında dahil değil, sebebi ise bahsettiğiniz düşünceler genelde gelip geçici düşünceler oluyor. Yazmak daha çok bizimle bir bütün halini alan ve yıllar geçse de unutamadığımız olumsuz düşüncelere karşı çok faydalı olabiliyor.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Beyler süreçte beynimize geçmişte yaptığımız hatalar, kötü düşünceler çok fazla geliyor. Size de oluyordur. Böyle düşünceler geldiğinde dikkatinizi nasıl dağıtıyorsunuz ve o düşünceyi nasıl düşünmemeyi başarıyorsunuz? Tavsiyeniz var mı bu konu hakkında?
Ağır çalışma şartları, hedefler ve hayaller derin düşünmeye zaman bırakmıyor.

M

mete

Misafir
Kendini başka işe ver

izleyici1

Yoda
hocam müzik bağımlılığınız varmı?
müzik bağımlılığı
duygu ve düşünce sistemini bozuyor eski bir müzik bağımlısıydım

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
hocam müzik bağımlılığınız varmı?
müzik bağımlılığı
duygu ve düşünce sistemini bozuyor eski bir müzik bağımlısıydım

Eskiden metal ve rap ağırlıklı müzikleri çok dinlerdim. Farkında değildim ama beynim yanmış gibi hissederdim. Kendi iç dünyam’da şekilden şekile girerdim. Müzik, duygu durumunu inanılmaz etkiliyor.

Nofapci Vezir

Jüpiter Yolcusu
Just do it

izleyici1

Yoda
Eskiden metal ve rap ağırlıklı müzikleri çok dinlerdim. Farkında değildim ama beynim yanmış gibi hissederdim. Kendi iç dünyam’da şekilden şekile girerdim. Müzik, duygu durumunu inanılmaz etkiliyor.
ben depresif hüzünlü melankolik müzikler dinlerdim
eski platonik bir kızı uzun yıllar sevmiştim
gecenin 3 ünde karanlık sokaklarda kulaklıkla gezerdim
aynı şarkıyı defalarca tekrarlardım müziği kesince huzursuzluk boşluk duygusu basar bırakamazdım
hep bir hüzün bitişlik deprosyon ruh hali
zaten intihar edenlerin hayatını araştırırsan hepsi mutlaka ağır doz müzik bağımlısıdır
müziği 10 sene önce kestim bir daha dinlemedim
o karanlık ruh halim yok oldu
geçmişe özlem ve platoniğimde yok oldu
gereksiz bir çok düşünce yığını aklımdan çıktı
ama tabi pmoya sardım o başka

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6