Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Youtube Bağımlılığını Azaltabilirim?

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Herkese selam, ben Enes youtube bağımlılığı yüzünden kendimi kaybetmiştim, saatlerimi hiç düşünmeden harcıyordum 5 saat resmen YouTube izlemeye kendimi kaptırmıştım. Şüphesiz ailem bile bunun farkına varmıştı, oturduğum yerde tıpkı bir ağaç gibi duruyordum yerimde. Yemek ve fizyolojik ihtiyaçlarda ailem ile görüşebiliyordum. Tabi ailem halime üzülürdü, çünkü ben çok bağımlı bir kişiydim buna çözüm bulmam gerekiyordu! Sun-zi'nin dediği gibi"insan zor duruma düşmeden kendi gücünün yüzde yüzünü kullanamaz"
Bölüm 1 araştırma sürecim:
Bir sürü yabancı ve Türk kaynaklardan baktım, çin kaynaklarında şöyle yazıyordu:"sorunu biliyorsunuz lakin sorunu 1 li(500m demektir) çözümde yol almıyorsa kesinlikle yanlış yoldasınız." Yazıyordu yani yöntemimi değişmem gerekiyordu,
Bölüm 2 kendi yöntemimle bulduğum çözüm:
Fark ettim'ki telefon ekranında uygulamanın yerini değişirseniz otomatik olarak aynı yere alıştığınız için (beyin nöronları buna alıştığı için) teknik olarak daha o uygulamayı aramayacaktı beyin bu planımdı. İnanırmısınız 5 aydır youtube bakmıyorum bu sayede. Sizinde eğer bir uygulama yada oyun bağımlılığının varsa harika bir yöntem. Kendinize iyi bakın sizinde öneriniz varsa okuyup not alıcam, bana sorularınız olursa seve seve cevaplarım. Teşekkür ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6