Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ne Istediğimi Bilmiyorum

Yapmak istediğim çoğu şeyi yaptım. Şu ansa ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Yeni hedefim amacım ne olmalı, nasıl bulurum? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Selam. Amaç bulmak cidden zor, hep şöyle bir hayalim vardı, hem bana getirisi olmalı, hemde başkalarına getirisi olmalı diye. neverfap cidden bu konuda iyi geldi, kendime değer vermeye başladım. O kadar minnettarım şuan hayata anlatamam, tek amacım mutluluk oldu artık. neverfap sayesinde mutluluğu buldum. Artık kafaya takmıyorum eskiden çok takardım. Çok içime atardım neverfap ile düzeldim. Benim sana tavsiyem tek amacın mutluluk olsun. Gerisi gelir.

Selam. Amaç bulmak cidden zor, hep şöyle bir hayalim vardı, hem bana getirisi olmalı, hemde başkalarına getirisi olmalı diye. neverfap cidden bu konuda iyi geldi, kendime değer vermeye başladım. O kadar minnettarım şuan hayata anlatamam, tek amacım mutluluk oldu artık. neverfap sayesinde mutluluğu buldum. Artık kafaya takmıyorum eskiden çok takardım. Çok içime atardım neverfap ile düzeldim. Benim sana tavsiyem tek amacın mutluluk olsun. Gerisi gelir.
Aslında doğru söylüyorsun. En iyi hissettiğim anlar mutlu olmak için bir şeyler yaptığım anlardı.

SDG

Yoda
Yapmak istediğim çoğu şeyi yaptım. Şu ansa ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Yeni hedefim amacım ne olmalı, nasıl bulurum? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Dostum kısa vadeli hedefler koymuşsun kendine ve başarmışsın gibi. Kendine bir yapılacak şeyler listesi daha çıkarıp ne zamandır yapsam iyi olur dediğin ama rafa koyduğun zamanla da unuttuğun şeyleri bu sayede hatırlayabilirsin.
Onun dışında ne yapmak istediğini bilmek kendi içinde kompleks bir mesele. Daha önce denemediğin deneyimleri yaşamaya çalış, içlerinden saran- hoşuna gidenolursa devam edersin.
Uzun vadeli beni de tatmin edecek bir şey arıyorum diyorsan o daha da kompleks. STK lara, derneklere bakabilirsin, üniversiteler kapandı gibi şimdilik ama topluluklara girebilirsin.

Girişimcilik podcastleri var İnanç Ayar in onları dinleyebilirsin, ilgin varsa. Bir süre sonra içinde bir ışık olabilir, ilham olabilir sana.

Ama genel olarak hedef kişinin yeteneği ya da aşina olduğu- bildiği - ciddi merakı olduğu bir alanı başka şeylerle birleştirdikten sonra ortaya çıkıyor, kendini dinlemen daha iyi olabilir

zombie10

Yeni Üye
Dostum bir makaleden alıntı yapacağım sorunun bununla alakalı olduğunu düşünüyorum, belki yardımcı olur.

Dopamin ve serotonin, dış dünyada olan farkındalığı ile alakalı hormonlar. Dopamin bizim kişisel alanımızın dışındaki şeylere odaklanmamızı sağlıyor. Bu alanda sonuç almak için hareket edip bir şeyler yapmamız gerekiyor. Serotonin ise bizim hemen yanı başımızda olan, şimdi ve burada olan şeylerle ilgili. Yani dopamin bizi sahip olmadığımız şeyleri düşünmeye iterken, serotonin ve bu molekül ile alakalı bazı başka moleküller de bizi sahip olduğumuz şeyleri düşünmeye iter. Ve hayatta sağlıklı bir duygusal yapıya sahip olmak istiyorsanız, bu iki nöromodülatör arasında bir denge sağlamalısınız. Bazı insanlar sürekli olarak bir şeyleri başarmanın peşinde koşarlar ama bu hayatın tadını çıkarmak açısından çok kötü bir ruh hali ve bu insanlarla yaşamak da zor. Aslına bakarsanız sürekli olarak hiper dopaminerjik halde olan insanlarda sosyopatik bir yan var. Bu insanlar, hedeflerine ulaşma konusunda oldukça manipülatif olabilirler. Sonuçta dopamin bir molekül ve sizin hedeflerinize nasıl ulaştığınızla pek ilgilenmiyor. Sadece ve sadece hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızla ilgileniyor ve eğer hedeflerinize ulaşmıyorsanız sizi şimdi ve buradan koparıyor.

Yani kısacası dostum sürekli birşeyler yapma isteği beynin dopamine olan açlığından kaynaklanabiliyor. Bir ara bana da olmuştu.

beytullahsah

Yeni Fapstronot
Yapmak istediğim çoğu şeyi yaptım. Şu ansa ne yapmak istediğimi bilmiyorum. Yeni hedefim amacım ne olmalı, nasıl bulurum? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? TeşekKend
Soruyu ben bu hayatta nasıl yaşarım olarak değiştirebilirsin. Bu hayatta yaşamak derken nefes almayı, borçlarını ödemeyi ve ölmeyi kastetniyorum. Eğer ki yaşamak istiyorsan başkalarınıda yaşatman gerekiyor. Mesela neverfap buna bir örnek oluşturuyor. Kısaca kendine bir uzmanlık alanı oluşturmaya çalış hem bu alanda uzmanlaşırken hem de diğer insanlara yardımcı ol. Sadece kendi mutluluğun insan çabalarsan belli bir zaman sonra kötü bir insan olmaya adım atabiliyorsun ben bunu gördüm bunu bilirim. Sürecin daim olsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6