Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Neverfap Bilgilerine Duyarsizlasma

JayWalker

Yeni Fapstronot
Uzun süredir surecteyim,kendimde ve bazı arkadaşlarımda gördüğüm önemli bir husus var.Neverfap yazıları videoları kitapları okuduktan sonra sanki sıcaklığı gidiyor,bir daha okusam desem okuduğum bilgiler beynimde çok yer etmiyor,ya yine aynı seyler diyorum.Evet çoğu bilgiyi bildiğimi düşünüyorum ama bı tazeleyim diye okuduğumda katkı alamıyorum,böyle olunca farkındalık ve kararlılık ister istemez düşüyor.Acaba teori yerine pratiğe mı yogunlasmali mı ne önerirsiniz?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
DOPAMİN CANAVARI SEN BUNU HER YAPTIĞINDA BEYNİNİ MİNİK AĞZIYLA ISIRIYOR. Yani kafana takma dostum. Farkındalığını azaltmak da önemli. Hani nasıl dine inanan insanlar ilk başta sorgular sonra zaten doğru olduğunu bildiği için sorgulamadan körü körüne inanır, nasıl olsa biliyorum der ya; işte öyle yap. Bunu sen zaten sorguladın, körü körüne inanman lazım artık bu savaşa. Yanlış bir şey yaptığına dair son bir kez kanıt ara, bulamazsın. Doğru bir şey yaptığını son kez sorgula ve artık körü körüne bağlan. Bu mücadele senin bir rutinin olacak, beyninde yer edecek. Mesela bazı dindar insanlar çok uzun süre varlıklarını sorguladığında ateist olabiliyor ya da bazı ateistler acaba gerçek mi diye sorgulayınca bu onları inançlara doğru itebiliyor. Üstünde durma. Başka konuları araştır. Mesela süreçte cinsel enerjimi nasıl kullanabilirim? Böyle işte.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6