Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap Ve Spor

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Merhabalar değerli Neverfap Türkiye üyeleri, sizlere belirli sorularım var ve cevaplarınız benim için çok önemli.

Öncelikle belirli bir süre boyunca süreci bırakmıştım yani yaklaşık 2-3 hafta civarı. Bu süre zarfında geleneksel mastürbasyon yani doğru mastürbasyonu deneyimledim ve tekrardan Neverfap sürecine başlama kararı aldım. Geçmiş süreçlerimden tecrübe ettiğim şekilde gün sayısı ile orantılı olarak enerjim artıyor ( en azından benim için böyle ) ve vücudum ortalama 4-7 gün arasında tam kapasite enerjiye ulaşmış oluyor ve yorgunluk, eklem ve kemiklerde ağrı tamamen gitmiş oluyor ve daha sonra süreci kontrol etmek biraz işkence haline gelmeye başlıyor örnek vermek gerekirse ders çalışırken aklıma cinsel içerikli şeylerin gelmesi ve kontrol etmesi zor ereksiyon hali gibi etmenleri söyleyebilirim ve gün boyu bu böyle gidiyor. Bu süreçte ekstradan spor tarzı şeyler de yapmak istiyorum aslında vücut geliştirme gibi bir amacım yok amacım bu elde ettiğim enerjiyi ejakülasyon yolu ile değil de koşu tarzı şeyler ile limitlendirmek. Aslında koşu, spor gibi şeylere biraz geç kaldım da diyebilirim daha önce denedim 2 hafta boyunca her gün 10 km koşuyu manyak bir şeye dönüşmüştü bacaklarım ve enerjim testosteronum oldukça iyiydi ama ne oldu bilmiyorum süreci bozmuştum. Sizce koşu mu daha mantıklı ağır kaldırarak spor mu? Soruyu tam soramamış olabilirim umarım anlatabilmişimdir. Öneri ve yorumlarınızı iştahla bekliyorum, esenlikler.

Sap3x

Yeni Üye
Koşmak veya ağırlık kaldırmaktan hangisi seni daha çok cezbediyor ise onu yap. Ben ağırlık kaldırmak yerine kendi vücut ağırlığım ile spor yapıyorum. Buna ek olarak her gün on bin adım atmaya çalışıyorum.

Ben calisthenics-street workout yapıyorum. Ve bunun yanında koşuda yapabilirsin ikisi bir arada.

Son düzenleme:

Aphelion

Yeni Fapstronot
Merhabalar değerli Neverfap Türkiye üyeleri, sizlere belirli sorularım var ve cevaplarınız benim için çok önemli.

Öncelikle belirli bir süre boyunca süreci bırakmıştım yani yaklaşık 2-3 hafta civarı. Bu süre zarfında geleneksel mastürbasyon yani doğru mastürbasyonu deneyimledim ve tekrardan Neverfap sürecine başlama kararı aldım. Geçmiş süreçlerimden tecrübe ettiğim şekilde gün sayısı ile orantılı olarak enerjim artıyor ( en azından benim için böyle ) ve vücudum ortalama 4-7 gün arasında tam kapasite enerjiye ulaşmış oluyor ve yorgunluk, eklem ve kemiklerde ağrı tamamen gitmiş oluyor ve daha sonra süreci kontrol etmek biraz işkence haline gelmeye başlıyor örnek vermek gerekirse ders çalışırken aklıma cinsel içerikli şeylerin gelmesi ve kontrol etmesi zor ereksiyon hali gibi etmenleri söyleyebilirim ve gün boyu bu böyle gidiyor. Bu süreçte ekstradan spor tarzı şeyler de yapmak istiyorum aslında vücut geliştirme gibi bir amacım yok amacım bu elde ettiğim enerjiyi ejakülasyon yolu ile değil de koşu tarzı şeyler ile limitlendirmek. Aslında koşu, spor gibi şeylere biraz geç kaldım da diyebilirim daha önce denedim 2 hafta boyunca her gün 10 km koşuyu manyak bir şeye dönüşmüştü bacaklarım ve enerjim testosteronum oldukça iyiydi ama ne oldu bilmiyorum süreci bozmuştum. Sizce koşu mu daha mantıklı ağır kaldırarak spor mu? Soruyu tam soramamış olabilirim umarım anlatabilmişimdir. Öneri ve yorumlarınızı iştahla bekliyorum, esenlikler.
Kendini ille koşu veya ağırlıkla sınırlandırma , hangisini en seviyorsan onu yap. Yeterli paran ve zamanın var ise diğer aktif sporları da düşünebilirsin , basketbol , yüzme , gym , futbol vs.
Ben caliesthenic tercih ediyoum.

oldschool

Ay Yolcusu
Meydan Okuma Rozeti
Selamlar dostum, enerjini doğru yere yönlendirmen gerektiğinin farkında olman gerçekten çok iyi, bu şekilde zaten enerjini bir şeyler üretmeye harcar ve gelişen bir insan olursun.

Benim sana önerim önce kolay olandan başla, günde yarım saat koşmak sana iyi geliyor ise örneğin bununla başla bunu 1 hafta devam ettir, ardından 1 ay devam ettirme hedefi koy.

1 ayın sonunda kendini değerlendir, bu alışkanlığı kazanabildin mi ? Düzenli olarak yapabiliyor musun?

Başka yapmak istediğin sporları da düzenli olarak yapabilecek isen hayatına entegre et ve bu sistemi izle.

Sürecin daim olsun.

II. NoFapper

Yeni Fapstronot
Bu Sizce koşu mu daha mantıklı ağır kaldırarak spor mu? Soruyu tam soramamış olabilirim umarım anlatabilmişimdir. Öneri ve yorumlarınızı iştahla bekliyorum, esenlikler.
kesinlikle koşu
Ağırlığı arttırıp tekrarı azaltmak
-kasların hacmi daha kolay artar ve hızlıca kaslı görünüme ulaşılır
Ağırlığı azaltıp tekrarı arttırmak
-kasların gücünü arttırır boks gibi sporlarda şınav çekilir ( tekrar fazla ağırlık az)
-kondisyonu arttırır
-fazla tekrar büyüme hormonu ve testesteronu arttırır zaten heryerde yazıyor yüksek yoğunluklu antrenmanlar bu hormonları arttırır diye yüksek yoğunluklu antrenmanlar tekrarı fazla olan antrenmanlar oluyor

Ağırlığın fazla tekrarın az olduğu antrenmanlara örnek;
-dumbell ile yapılan antrenmanlar ( hafif dumbell kullanılarak fazla tekrarlı antrenmanlar yapılabilir fakat genelde az tekrarlı fazla ağırlıklı antrenmanlar yapılıyor)
-benchpress, dumbellpress zaten adından da anlaşılabilineceği gibi vücut geliştirme antrenmanları bunlar
Tekrarın fazla ağırlığın az olduğu antrenmanlara örnek;
-basketbol
-koşu
-az ağırlıklı fazla tekrarlı dumbell antrenmanları
-şınav, mekik, ip atlama
-gölge boksu, boks, kickboks
.
.
.

ben kesinlikle fazla tekrarlı antrenmanları tavsiye ediyorum eğer acilen güzel bir vicut görünümü gerekmiyorsa. Bunları zaten düzenli yaptığında yine yapılı bir vicuda sahip olabilirsin

eğer spor konusunda disiplinli olabileceğinin düşünüyorsan ağrılık antrenmanlarını yapıp ağırlık antrenmanlarından sonra tekrarı fazla olan antrenmanlar yapabilirsin yada zamanın varsa bir gün ağırlık bir gün tekrarı fazla antrenman yapabilirsin

Ben ilk başta güzel bi vücut istiyordum o yüzden ağırlığı fazla antrenmanlarla başladım ama artık istediğim vücuda ulaştığım için tekrarları fazla olan antrenmanlar yapıyorum

Son düzenleme:

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu

Bence maddi imkanın varsa bir salona yazılabilirsin seni zorlamayacak düzeyde ağırlıklarla baslayabilirsin önemli olan süreklilik kazanman, salon düzenin olmasında yardımcı olabilir, eğer yürüyüş ya da koşu yapiyosan podcast dinleyerek yapabilirsin bir süre sonra podcastlerin devamını dinlemek istediğin için bile koşuya çıkmak isteyeceksin bu da motive eder seni. Niyetin enerjini atmak olduğu için her iki yöntem de işe yarar bence sana kalmış.

Eff

Yoda
Böyle yalanları elden ele dolaştırarak gö*u göbeği salan nesiller yetişti. Bunuda göz önüne almak gerekir
gö*u göbeği salan nesil spor yapmamaktan değil, abur cubur yemekten gelişti.
Temiz beslenip spor yapmasan dahi göbeğin çıkmaz.
Sporun faydasını tartışmıyorum.

KingArthur

Mezun
gö*u göbeği salan nesil spor yapmamaktan değil, abur cubur yemekten gelişti.
Temiz beslenip spor yapmasan dahi göbeğin çıkmaz.
Sporun faydasını tartışmıyorum.
Dostum temiz beslenmeyle engellenebilir.ama eskisi gibi hareket edilmiyor hareket edilse dediğin doğru.
Artık spor şart.
Gelişim döneminde omurgaya yük bindirmek boy uzatmaz demiş arkadaş.
Benim söylediklerimle anlatmak istediğim aslında şudur.
Eski dönemlerde koca koca kayaların altına girmişler.
çocuk yaşlarında inşaatte çalışan adamlara bak babalarımız, dedelerimiz,akrabalarımız hepsi çalışmış ailenizde,akrabalarınızda yoksa mahalleden tanıdığınız vardır boyları büyümemiş mi?
Genç yaşta spora başlayan adamlara yetişemiyorsun. Böyle uzar gider liste
Şehir efsaneleri her yerde, çocukken top oynamayın ayağınız topa vurmaktan yamulur düzgün yürüyemezsiniz gibi şeyler vardı. Boy mevzusuda aynı bunun gibi bir şehir efsanesi hayatları olumsuz etkiliyor.

G

gordon

Misafir
Spor yapmasın demedim zaten kendine göre evirip çevirmişsin cümleyi. Ben de spor salonuna gidiyorum ama omurgama yük binderecek hareketlerden vs kaçınıyorum. Fazla ağırlıkla bench press ve squat yapmak gibi..

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Dostum temiz beslenmeyle engellenebilir.ama eskisi gibi hareket edilmiyor hareket edilse dediğin doğru.
Artık spor şart.
çocuk yaşlarında inşaatte çalışan adamlara bak babalarımız, dedelerimiz,akrabalarımız hepsi çalışmış ailenizde,akrabalarınızda yoksa mahalleden tanıdığınız vardır boyları büyümemiş mi?
Şehir efsaneleri her yerde, çocukken top oynamayın ayağınız topa vurmaktan yamulur düzgün yürüyemezsiniz gibi şeyler vardı. Boy mevzusuda aynı bunun gibi bir şehir efsanesi hayatları olumsuz etkiliyor.
Bu nesil bel fıtığından yürüyemiyor. Omurga hastalıkları çok ciddi bir sorun. Asla deadlift , t bar gibi hareketler yapmayın. Onun alternatiflerini yapın.

Eff

Yoda
Artık spor şart.
Bence deadlift, squat ve omurgaya direkt baskı yapan hareketlerden kaçınılması ya da düşük kiloyla çok tekrar yapılması gerek.
Ben de lisedeyken gitmiştim salona, iyiki gitmişim diyorum. En azından şu an vücutta temelim var ve zargana değilim.
Yoksa gitmişsin biraz lat basmışsın kol basmışsın önemli şeyler bunlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6