Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Neverfap'te Zorlanmamak

Sarkå

Ay Yolcusu
forumda gezinirken neverfap sürecinde herkesin zorlandığını görüyorum ama bana herhangi bir zorluk çıkartmıyor bi anda durup aaa 2 hafta-1 ay olmuş diyebiliyorum ben de bir sorun mu var acaba ? ayrıca cinsellik konuları bana bi tık itici geliyor ve kendimi aseksüel olarak tanımlıyorum sizce doğru bir tanımlama mı yapıyorum ?

Lazkopat

Emektar Üye
forumda gezinirken neverfap sürecinde herkesin zorlandığını görüyorum ama bana herhangi bir zorluk çıkartmıyor bi anda durup aaa 2 hafta-1 ay olmuş diyebiliyorum ben de bir sorun mu var
Sen de bir sorun yok. Bizde bir sorun var bence. Keşke bizede öyle olsa ya. Sen ne zamandır bağımlısın? Belki yeni bağımlı olduğun için öyledir.

Sarkå

Ay Yolcusu
Sen de bir sorun yok. Bizde bir sorun var bence. Keşke bizede öyle olsa ya. Sen ne zamandır bağımlısın? Belki yeni bağımlı olduğun için öyledir.
bağımlılığa girer mi bilmiyorum ama ilk 7 sınıfta başlamıştım ve ergenlğinde verdiği bir şeyle günde 3 oluyordu ve 3 ün üzerine cok rahat cıktığım oluyordu ortalama 2 diyebiliriz ama sonrasında özellikle 2021 de ben ağır bi depresyona girdim ve hayatımı baya bi değiştirerek çıktım bu süreçte de aseksüel olmaya ittim biraz kendimi, şuan aklıma bile gelmiyor açıkcası, üni ye hazırlanıyorum yaş 18

Lazkopat

Emektar Üye
bağımlılığa girer mi bilmiyorum ama ilk 7 sınıfta başlamıştım ve ergenlğinde verdiği bir şeyle günde 3 oluyordu ve 3 ün üzerine cok rahat cıktığım oluyordu ortalama 2 diyebiliriz ama sonrasında özellikle 2021 de ben ağır bi depresyona girdim ve hayatımı baya bi değiştirerek çıktım bu süreçte de aseksüel olmaya ittim biraz kendimi, şuan aklıma bile gelmiyor açıkcası, üni ye hazırlanıyorum yaş 18
En ağır bağımlı olarak nitelendiriliyor tabi girer. Ama şu an önemli olan 2021 in son çeyreğindeki sıklık. Hatta bu yılın ilk ayındaki sıklığın önemli.

purplesox05

Mars Yolcusu
Depresyonun etkisiyle düşünce tarzın derinlemesine etkilenmiş. Olumlu veya olumsuz başka hangi değişiklikleri gözlemliyorsun kendinde?

Sarkå

Ay Yolcusu
En ağır bağımlı olarak nitelendiriliyor tabi girer. Ama şu an önemli olan 2021 in son çeyreğindeki sıklık. Hatta bu yılın ilk ayındaki sıklığın önemli.
ort 2 haftada 1 denebilir oda canım sıkılırsa yani gerekli olduğu için vs değil 30gün üzerine cıktım farketmeden son zamanlar da

Sarkå

Ay Yolcusu
Depresyonun etkisiyle düşünce tarzın derinlemesine etkilenmiş. Olumlu veya olumsuz başka hangi değişiklikleri gözlemliyorsun kendinde?
kendimi her alanda geliştirmeye çalıştım bi nevi monk mode uygulamışım haberim olmadan şişman olamama rağmen kilo verdim ve vücudumdaki yağ oranı inanılmaz derecede düşük onun dışında diksiyon ve vizyonum değişti gelecek planı falan. bir tür oyun bağımlısıydım 26 saat üzeri hiç kıpırdamadan yemek yemeden su içmeden oyun oynadığım zamanlar olmuştu eskiden (yemek yediğimi vs sayarsak 72 saat civarı) depresyon sırasında aylarca bilgisayarı açmadığım oldu çok fazla yemek yiyiyordum onu azalttım şimdi genelde ölmemek için yiyiyorum giyim kuşamım değişti yeni bir ben oluştu diyebilirim kısaca özetlemek gerekirse beni 6 yıldır tanıyan arkadaşımla otobüste karşılaştık el salladım tanımadı çıkaramadı şaşırmış bi şekilde bakıp yanıma geldi sonradan tanıdı beni ''Bazen büyük yükselişler için derin çöküşler gereklidir'' (kimin sözü bilmiyorum bilen varsa yazarsa sevinirim söz tam böyle olmaya da bilir)

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bağımlılığın dereceleri vardır
Kendine dikkat et sürecine devam et.
Aman ne olacak diye M. İşine devam edersen daha kötü olabilir.

HankMoody

Yeni Fapstronot
Yaklaşık 10 senedir bağımlıydım, ve ortalama bir insandan da fazla seans yaptığımı düşünüyorum. 2 gün yapmadan duramazken şimdi günler geçti üzerinden. Demem o ki arkadaşlar önemli olan kafa yapısını değiştirmek krizlere ve tetikleyicilere olan bakış açınızı değiştirirseniz aslında süreç göründüğünden daha kolay ve eğlenceli olabiliyor. Benim bu düşünce yapısına ulaşmamı sağlayan PBKY kitabıdır eğer okumadıysanız ya da okuyupta hala çok zorlanıyorsanız tekrar gözden geçirmenizi ve kitabı içselleştirmenizi tavsiye ederim. Süreciniz daim olsun..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6