Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Süresince nasil ders çalismaliyim?

myigitdemir05

Venüs Yolcusu
Arkadaslar Yas 16, yavastan Yks yaklasiyor (2022 insallah). Ve ben henuz ders calismayi rayina oturtamadim. Hem masturbasyon illeti, hem surekli kotuyu dusunmem ve usengecligim yuzunden ders calismayi erteliyorum. Erteleye erteleye 2021 ettik. Nofap 3.günümdeyim bugün, kendimi dizginliyorum ve mutluyum. Ders çalismayi ise tamamiyle biraktim dedigim gibi. Matematik en bastan alan bir kitap cözüyorum suan. 1 aydir elimi bile surmedim cunku yapamayinca pes ediyorum hemen ve benim tek yapamadigim ders Matematik degil. Plan ve programsizim. Siz arkadaslarimin bana verebilecegi tavsiyeler nelerdir? Herkesin görüslerini bekliyorum. (Klavyem ingilizce)

demirtawa

Yeni Fapstronot
Çok sıradan gelecek ama sana tavsiyem günde hiç yoksa 10 dakika bile o matematik kitabı ile uğraş!
Kendine bir hedef koy. Sabah ve akşam 10'ar dakika ders çalışacağım diye. Bunu sürekli tekrarla ama sürekli davranış haline getir.
Çalışırken sıkıcı gelebilir ama yapabilecek başka bir seçeneğin yok! Sadece ders çalışacaksın sıkılsan bile zaman ile bu 10 dakikalar 1 saate yükselecek .
Zaman çok çabuk geçiyor keşke senin yaşında olsaydım. Bugün doğum günüm ve 25 yaşına girdim.Daha iyi bir yer ve bölümde okumak benim elimdeyken ben tembellik yaptım erteledim.
Şimdi ise pişmanım ama iş işten geçti, bir iş yerinde kendi okuduğum bölümden bağımsız bir meslek ile uğraşıyorum. Yüksek lisans cabası haliyle vaktim olmuyor. Şu günler senin en rahat ve boş günlerin. Lütfen kendine iyilik yap!

myigitdemir05

Venüs Yolcusu
Çok sıradan gelecek ama sana tavsiyem günde hiç yoksa 10 dakika bile o matematik kitabı ile uğraş!
Kendine bir hedef koy. Sabah ve akşam 10'ar dakika ders çalışacağım diye. Bunu sürekli tekrarla ama sürekli davranış haline getir.
Çalışırken sıkıcı gelebilir ama yapabilecek başka bir seçeneğin yok! Sadece ders çalışacaksın sıkılsan bile zaman ile bu 10 dakikalar 1 saate yükselecek .
Zaman çok çabuk geçiyor keşke senin yaşında olsaydım. Bugün doğum günüm ve 25 yaşına girdim.Daha iyi bir yer ve bölümde okumak benim elimdeyken ben tembellik yaptım erteledim.
Şimdi ise pişmanım ama iş işten geçti, bir iş yerinde kendi okuduğum bölümden bağımsız bir meslek ile uğraşıyorum. Yüksek lisans cabası haliyle vaktim olmuyor. Şu günler senin en rahat ve boş günlerin. Lütfen kendine iyilik yap!
Dostum çok tesekkur ederim. O kadar haklisin ki. Dediklerini her gun uygulayacagim cunku dedigin gibi vakit geciyor. Dogum günün kutlu olsun nice senelere.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6