Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap'i Tanımak

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Dilerseniz sizlere beni buraya getiren süreçten kısaca bahsetmek istiyorum. İlk defa 2020 senesinin Kasım ayında mastürbasyon yaptım. Benim için tesadüf eseri gerçekleşen bir olaydı. Yaşım 21. Yani İlk kez yaptığımda 20 yaşındaydım ki bu ilk kez yapmış olmak için oldukça geç bir yaş.
Yaptığım ilk andan itibaren de yaptığım bu eylemden tiksindim. Arkadaşlarımın ve çevremdekilerin bunu yaptığını ve gayet normal karşıladıklarının pekala bilincindeydim. Fakat ne zaman yapsam sadece o an değil günler süren bir düşünme ve pişmanlık yaşadım. Bu bir obsesyondu benim için. Yeni sürecime nasıl başlayacağım, birkaç aydır bu forumda gezerken diğerlerinden öğrendiklerimle alakalı birçok şey söyleyeceğim tabii ki. Arkadaşlar ben mart - nisan ayına kadarki 4-5 aylık süreçte her ne kadar bırakmak istesem ve çaba göstersem de yeteri kadar kararlı davranamadım ve "sadece bir kez daha yapmış olacağım" mentalitesiyle hareket ettim ki bu süreçte yaptığım en büyük hatalardan birisidir.

Daha sonra 7 ay süren bir bunalım ve obsesif süreç yaşadım. Düşünün ki ilk bırakmaya başladığım zamanlarda mastürbasyon yapmamış olduğum saatleri sayıyordum ve sürekli olarak geçmişi ve yaptıklarımı düşünüyor kendime tatmin olabileceğim bir senaryo çizmeye ve her şeyin harika olacağına kendimi ikna etmeye çalışıyordum. Defalarca hayalleri bu şekilde yıkılan bir insanın yaşayacağı sefaleti eminim buradaki birçok isim deneyimlemiştir. Lakin dün benim tabirimle mutlak suretle hayatımın son mastürbasyon yaptığım günü ( Öyle olmasını istiyorum.) yaşadıklarımı baştan aşağı düşündüm. Bütün bu zaman sürekli utanç ve gurur kırıklığı yaşadım ki bunun sebebi başlarda mastürbasyon iken daha sonra "Keşke en başından beri kendimi bu kadar üzmeseydim, bu basit mesele için sağlığıma ve zamanıma zarar verdim." şeklindeki düşünce oldu. Arkadaşlar yaptığım her hareketten korkar hale gelmiştim ve sağlığımdan delicesine endişe ediyordum. Kaybettiğim zaman ve bu süreç içerisinde sürekli düşünüp üzüldüğümü hatırladıkça ki başka bir şey düşünemez haldeydim, tekrar tekrar hiçbir sorumluluğumun olmadığına kendimi inandırmaya çalışarak vicdanen rahatlamaya çalışıyordum. Arkadaşlar düşünerek hiçbir şeyi geri alamayız. Hiçbir şeyi değiştiremeyiz bunu söylemek her ne kadar kolay olsa da yol almanın tek yolu bu hakikati kabul etmektir. Geçmişte ne olursa olsun bunları kabul etmedikçe, sadece sözlü olarak değil yürekten kabul etmedikçe benle aynı durumda olan insanların bir adım yol alabileceğini zannetmiyorum. Nitekim hangi günde olursa olsun bu kişiler kendilerine sürekli olarak geçmişinden bahsedecek ve ne yapıyor olduğu konusunda kendini ikna etmeye çalışacaklar. Bunu yaptıkça daha çok üzülecek ve zaman kaybedecekler. Çözüm obsesyonu bırakmak, hakikati kabul etmek ve kontrol edebileceğimiz şeylere odaklanmak. Çözüm cesur olup ne kadar hata yapmış olursak olalım bir savaşçı gibi kalkarak düşmana son darbeyi indirmek. Şu an aklıma pek birşey gelmiyor içimde o kadar şey var ki nereden başlayacağımı bilemedim. Forumda oldukça farkındalığına vardığım şeyleri sizlere açıklayacağım. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Umut Bural bugün 1000 küsür günlerde. Fakat Umut Bural mastürbasyonu daha sürece başladığı ilk gün bırakmıştı. Olay kafada bitiyor. Mastürbasyonu bırakmanın yolu mastürbasyonu unutmak.

Senharikabirisin

Uranüs Yolcusu
Bunu erken fark edebilmen çok iyi. Keske demeyeceğim. Erken fark etmeyi isterdim. Kaç yıl geçerse geçsin bir önemi yok aslında. Kaybedilen zaman bir oyunda da kaydedilebilirdi. Sosyal medyada da. Forumlarda da. Doğru düşünmemiz gerek. Kendimize yazık etmemeli. Ahlaklı bir insan bunu ilk yaptığında büyük şok yaşıyor. Paylaşacak biri de yok çünkü büyük günahlar işlediğini düşünüyor insan. Gerçekten çok zor zamanlar geçirdim ben de 19 yaşımda başlamıştım. Başlamamış olsaydım nasıl olurdum merak ediyorum. Neyse bunlar geçmişte kaldı. İnşallah kalan ömrümüz giden ömrümüzden hayirli ve güzel olur.

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
İlk yaptığım vakit evin içerisinde dört dönüyor ve "ben ne halt yedim." diyordum. Nitekim kendi gözümdeki "kusursuz" geçmişime leke sürmüştüm. Çoğu kişinin bu eylemi yapıyor olmasını bilmek dahi içimi rahatlatmadı. Zannedersem bunu yapmayarak kendimi özel hissediyordum. İlk başladığınızda bırakmanın ne kadar zor olduğunu eminim çok iyi biliyorsundur yaşını bilmiyorum fakat. 3.gün duvarları yumrukluyordum birşey düşünemez haldeydim en başlarda. Bu dönemlerde aynı zamanda sınavlarım olduğu için o kadar kasmadım kendimi. Fakat martın ortasından sonra bunalımda olmadığım tek bir an dahi hatırlamıyorum. Mastürbasyondan ötürü obsesyon gelişmişti ne yaparsam yapayım onu bırakmak ve geçmişte yaptıklarımı kafamda gelecek hayallerimle bağdaştırmak için düşünmekten başka bir şey yapamaz haldeydim. 2 gün önce bile bu haldeydim ki şu an bile hiçbir anlamı yok fakat kötü hissediyorum. Fakat kaşlarımı çatıyorum ve yapmam gerekeni yapıyorum. Düşünmüyorum sadece gördüğümü yaptığımı "hissetmeye" çalışıyorum.

Nirvana

Ay Yolcusu
6. Sınıfta başlayan ben bu duruma güldü 😄 2 hafta sonra askere gideceğimi düşünürsek 10 yıllık bağımlıyım neredeyse ama benim farkındalığım lise sonlarda gelişti. p***o mastürbasyon benim için gayet normal bir alışkanlık zevk gibiydi. Senin bu kadar geç başlamış olup 1 sefer yaptığın helde bu kadar takıntı içinde kalman gerçekten çok ilginç bir durum galiba genetik olarak bu olayları kaldıracak bir psikolojin yok senin beynin hassas şekilde dizayn edilmiş yani demek istediğim cinsel durumlar da ihsan beyninde fizyolojik ve psikolojik değişiklik oluşur dopamin ve serotonin dengesi bozulur. Senin daha ilk seferde serotonin dengesi baya bozulup azalmış... Sana tek tavsiyem bu kadar geç başlayıp 1 kez yapmışken asla tekrar yapma bu hissettiğin iğrençlik duygusu beyninin bağımlılık tepkisi seni korumaya çalışıyor. Eğer devam edersen beni hatırla çünkü ciddi anlamda OKB yaşarsın

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Hayatım boyunca obsesif bir insan oldum fakat aynı zamanda olaylara mantıksal yaklaştığım için bunu her daim faydama kullandım. Başarıya, doğru işler yapmaya yönlendirdim bunu. Fakat mastürbasyondan sonra yaşadığım his tarif edilemez. Kendimi hiçbir işi yapmaya layık, muktedir hissetmiyordum. Bir şeyler beni çok kötü hissettiriyor ve bir şeyler yapmaktan alıkoyuyordu. OKB'nin en büyük sorunu da bu. Olayı bıraksan bile kafandan atamıyorsun. Bu nedenle 1 sene süründüm. Obsesyonun çözümü ise dediğim gibi her şeyi kabul edip kontrol edebileceklerine odaklanmak. Ha bu arada herkeste obsesyonun belirli düzeylerde olduğu kanısındayım fakat insanlarda bu düşük seyirde. Takıntıları uzun sürmüyor. Birkaç saat pişmanlık duyuyor diğer gün ise hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor. Fakat bunu bağımlılık haline getirip bahsettiğin duruma düşmek eminim senin dahi obsesyonunu arttırmıştır. Bundan yakınan takıntılarım ve anksiyetem artıyor diyen birçok insan gördüm nitekim.

Son düzenleme:

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Ha bu arada ilk yaptığımda beynimin zonkladığını, adeta aşırı doz uyuşturucu alıp kendimden geçtiğimi hissetmiştim.

Son düzenleme:

Nirvana

Ay Yolcusu
Yaşadım zaten. OKB'nin en büyük sorunu olayı bıraksan bile kafandan atamıyorsun. Bu nedenle 1 sene süründüm. Obsesyonun çözümü ise dediğim gibi her şeyi kabul edip kontrol edebileceklerine odaklanmak.
Nofapın kendisi galiba takıntı gibi birşey doğal yoldan alabilecegimiz bir uyuşturucu eroinle aynı miktarda kimyasal salgılanıyor. Bence kendini suçlama bu bataklığa düşmek bu devirde imkansız gibi birşey. En güzeli yapsan bile normal hayatına devam edip kendini harah etmemek. Nofap bırakma oranı %5 falandır zaten..

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
En başından beri kendime aynı şeyleri söyledim. Bırakmayı dene fakat bırakmadığın zaman bunu dert etme, üzülme. Fakat bu duyguyu kontrol edemedim işler bir süre sonra sarpa sardı. Zamanımı kaybedip kanımca kendime zarar verdiğim kısır bir döngüye dönüştü. Sebebi takılmak. Mastürbasyonu 100'lerce gün bıraksak dahi onun düşüncesiyle yaşadığımız sürece asla bırakmış olmayacağız. Eğer ilk gün düşüncesini yok edebilirsek kendisi kaybolacak. Elbette beden bunu isteyecek fakat görmezden gelinen duygular küçülüp yok olmaya mahkumdur.
Bu arada üstteki yorumu güncelleyip açtım. Korkunç dönemlerden geçtim lakin mücadele insanı güçlendirip hakikati görmesini sağlıyor. Anı yaşayabilmenin en güzel nimet olduğunu anlatıyor sana. Duygularımız hormonlarımızla alakalı olsa bile yaklaşımımız bizimle alakalı bence. Defalarca kendime düstur edindiğim sözü uygulamakta. Düşünmeyi bırakıp gördüğümüzü yaptığımızı hissetmeye çalışmakla. Yoksa o cennetvari görkemi kaçıracak, müptelası olduğumuz karanlık düşüncelerin esiri olacağız.

Nirvana

Ay Yolcusu
Hayatım boyunca obsesif bir insan oldum fakat aynı zamanda olaylara mantıksal yaklaştığım için bunu her daim faydama kullandım. Başarıya, doğru işler yapmaya yönlendirdim bunu. Fakat mastürbasyondan sonra yaşadığım his tarif edilemez. Kendimi hiçbir işi yapmaya layık, muktedir hissetmiyordum. Bir şeyler beni çok kötü hissettiriyor ve bir şeyler yapmaktan alıkoyuyordu. OKB'nin en büyük sorunu da bu. Olayı bıraksan bile kafandan atamıyorsun. Bu nedenle 1 sene süründüm. Obsesyonun çözümü ise dediğim gibi her şeyi kabul edip kontrol edebileceklerine odaklanmak. Ha bu arada herkeste obsesyonun belirli düzeylerde olduğu kanısındayım fakat insanlarda bu düşük seyirde. Takıntıları uzun sürmüyor. Birkaç saat pişmanlık duyuyor diğer gün ise hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor. Fakat bunu bağımlılık haline getirip bahsettiğin duruma düşmek eminim senin dahi obsesyonunu arttırmıştır. Bundan yakınan takıntılarım ve anksiyetem artıyor diyen birçok insan gördüm nitekim.
Evet dostum benim takıntılarım oldu hala da var. Okb yaşıyorum çok acı çektim ben de senin gibi fakat senin çok erken Başlamış bunun sebebi ise şuan mutsuz olmandır. Çocukken başlayınca zaten çok bir derdin olmuyor fazla takılmıyorsun sen geç başladığın için zaten 20 li yaşlarda insanın psikolojisi iyi olmuyor üniversite olsun aşk hayatı geçim sıkıntısı falan derken serotonin düşük oluyor üstüne birde pmo eklenince OKB alevleniyor

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Düşünerek sürekli bir çözüm üretebileceğimi sanıyordum fakat orada bir çözüm yoktu. Aynı düşünceler döner dururdu kafamda. En sonunda yorulurdum. Fakat zihnim her şeyi yapmaktan alıkoyuyordu beni. Hiçbir şeye karşı motivasyonum kalmamıştı. Oyun oynamaya ders çalışmaya kitap okumaya hiçbir şeye. O sihirli cevabı bulacak, yolumu çizecek ve huzuru bulacaktım. Fakat her seferinde kendimi aptal gibi hissettim. Kendimi adeta bir trajedinin kurbanı, ibretlik bir hikayenin başrolü gibi görüyordum. Nitekim her nofab sürecine ayrı, kutsal bir anlam yüklüyor, hikayeyi çiziyor ve işte gerçekten anlatılabilecek bir hikaye nofabi bırakmam gereken zaman buymuş çünkü bu şartlar bir araya gelmeliymiş diyordum. Oysaki tamamının bir illüzyon olduğu hakikati kaybettiklerim ve çekilen onca çileyi anlamsız kılması münasebetiyle kalbime tahayyül edilemez bir üzüntü koyuyordu. Lakin bir önemi yok. Geride kalan hiçbirşeyin. Yalnızca kontrol edilebilenler var. Bu durumu aşmak için evrende var olan bir insanın ortaya koyabileceği en yüksek çalışmayı ortaya koyacağım. Düşünmeyeceğim, hissedecek ve uygulayacağım. Yorumun içi teşekkür ederim iyi geceler.

Son düzenleme:

MR.NO FAP

Satürn Yolcusu
Merak ediyorum arkadaş sınıf ortamında alttan alttan hiç bu konu açılmıyor muydu veya ister istemez bir şeylerden etkilenmiyor muydun? Kendin mi keşfettin ? Kafamda deli sorular😁

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Açılıyordu, açılmaz olur mu hiç. Fakat yapmanın bana bir faydası olmadığının farkındaydım ve hiç oralı olmadım. Yapınca da, tamam bu bir hata olabilir fakat üzülmenin hiçbir faydası yok bırakmaya çalış fakat başarısız olunca da üzülme dedim kendime. Fakat ne yaparsam yapayım berbat hissettim. Bunun tek bir sebebi var. Sanki hiç mastürbasyon yapmamış gibi hayatıma devam etmememdi. Esas sır burada işte.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6