Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Odaklanamıyorum

Eff

Yoda
Merhabalar arkadaşlar.
Sürecimde şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Ne zaman 10 günü geçsem ağır bir odaklanma sorunum oluyor.
Ne kahve içmem fayda ediyor ne de başka bir şey. Ders çalışıcam, nasıl olsa son gün hallederim diye masanın başına geçsem bile bir türlü çalışamıyorum.
Dil öğreneyim diyorum, boşver sınavlardan sonra başlarsın diyorum. Eee sınavlara da son gün çalışıyorum.
Ne yapıcam bilemedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Belki günlük programın çok ağır geliyor ve bağımlılıklarını bırakmak için iraden çok zayıf kalıyordur. Bu yüzden de hiçbir şeye başlayamıyorsun. Birde relapstan sonra odak sorunu çok normal.

C

CoRoNaSouP

Misafir
Planlama sorunun var gibi duruyor. Planını daha gerçekçi hale getir ve gün içinde planın bütününden çok parçalarına odaklan.

Nirvana

Mars Yolcusu
Odaklanma sorunu diye birşey yoktur. Motivasyon ise asla kendiliğinden gelmez. Tam tersine en zor motivasyon masaya oturup başlamaktır. Ondan sonrası kendiliğinden gelir. Çünkü motivasyonun birşeye ilgi göstererek arttığı tespit edilmiştir. Birşey hakkında kafa yordukça çözümleme planlama artar. Beyin düzenli dopamin salgılamaya başlar. Sen çalışmaya başla 2 hafta sonra sadece tek seferde 2 3 saat ders çalıştığını başka birşey düşünemediğini farkedeceksin. Bu durumun oyunlardan tek farkı şudur. Oyunlara zevk vereceğini düşündüğün için başlarsın derse ise acı çekeceğini bildiğin için uzak durursun aslında uzun vadede ikiside aynı yola bağlanır. Eğer öyle olmasaydı 10 ay yaz sıcağında 8 saat KPSS çalışmazdım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6