Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Okul Durumum Ve Ne Yapmam Gerektiği Hakkında Soru

lafayette

Ay Yolcusu
Merhaba 11.sınıfım ve sıradan bir Anadolu Lisesinde sayısal öğrencisiyim okul durumum şuan berbat ve aklım da 3 yol var. Durumumu daha detaylı anlatacak olursam şöyle ki geçmişte, ilkokul da ortaokul da ve lise 9 - 10 sınıfta hiç ders çalışmayan bir öğrenciydim 10.sınıfta yani korona dönemin de aydınlanma yaşadım ve ders çalışmaya başladım. İlk önce matematik de temel oluşturmak için kaynak kitap aldım ve ders çalışmaya başladım kitabı bitirdim fakat daha sonra yaz aylarının da etkisiyle ders çalışmak yerine zamanımı boş ve gereksiz işlerle doldurdum ve eski halime döndüm ve 11.sınıfa başladım. 11.sınıfın 1.dönemi bu ay bitti ve ortalamam 46 geldi ve ben bu satırları yazarak sizden ne yapmam gerektiği hakkın da yardım istiyorum.

Aklımda ki o 3 yol da;
Özel okula gitmek bunu aslın da ben değil ailem istiyor yani babam arabayı satıp bir buçuk yıllık özel okula gitmemi ve bu sayede başarılı olacağımı düşünüyor fakat tabi ki fiyatlar çok pahalı ve bence özel okula gitmeden de başarılı olabilirim.

Bir diğeri ise 11.sınıfın 2.döneminde bilerek sınıfta kalıp eksiklerimi kapatarak 11.sınıfı baştan okumak.

Diğeri ise direk açık liseye geçip sınava tamamen evden hazırlanmak.

Sizin aklınızda herhangi bir yol var mı neler önerirsiniz?

Son düzenleme:

lafayette

Ay Yolcusu
1.si çok mantıksız, özel okulla devlet okulunun pek bir farkı yok verdiğiniz paraya yazık olur.
Açığa geçip dershaneye kaydolman mantıklı olabilir. Sadece evde çalışırsan planlı çalışman zor olur.
Bence sınıfta kalmana gerek yok. Onun yerine 1 sene mezuna kalırsın
Evet 1. si bana göre de mantıksız
Açığa geçip dershane veya koç ya da sadece youtube den yararlanarak da çalışabilirim.
Bu sınıfta kalmak istememde obp puanı yüzünden.

izleyici1

Yoda
sınıf tekrarı yapman mantıklı değil
mezuna kal
ek dersaneye yazıl
ailenin maddi durumu iyiyse özel okuldanda devam edebilirsin
antremanlarla matematik kitaplarını basitten zora doğru hepsini bitir

surec

Merkür Yolcusu
Açığa geç dershane ye yazıl en mantıklısı bu

shape1
shape2