Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Onu Bulabilecek Miyiz?

mete

Venüs Yolcusu
İnsan hayalindeki hayatının eşini bulabilir mi ? Bu mümkün müdür ?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Hayalindeki eşin niteliklerine bağlı. Ama asıl önemli soru ; "hayalindeki esim dediğin kişinin kriterlerini sen mi belirledin? Topluma uymadigin ne belli? Belli bir süre geçince bu kriterlere ne olacak?" Bir anda beklenen "işte bu odur " anları aşk filmlerinde ve dostoyevski romanlarında oluyor galiba.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Bulamaz hocam. Çünkü dünyada bilmem kaç milyar insan var ve tam istediğin özellikteki bir insanla tanışma ve onun da senden hoşlanma ihtimali aşırı düşük. Böyle birini aramak önündeki insanları kaçırmana sebep olur bana göre. Bunun yerine ilişkide birbirinizle pazarlık etmeyi öğrenmek daha mantıklı. Karşındaki kişinin kişiliğinde değişmesi gereken şeyleri konuşmak, isteklerin için çabalamak, beraber ilerlemek daha mantıklı. Çünkü senin idealindeki kişi hayal gücünün en iyisi, ve böyle bir insan yok herkes sorunlu.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Bu hayatta hiçbir kız bana aşık olmayacak çünkü tipim çok kötü ve ağzımda laf yapmaz maalesef o yüzden ben kaybeden bir sapım ve hayatın sunduğu hiçbir zevki tadamayacağım
s11.gif
s11.gif
s11.gif

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
İnsan hayalindeki hayatının eşini bulabilir mi ? Bu mümkün müdür ?
Hocam eğer birinin muhabbetine, derdine, kusurları dahil karakterine ömrünün kalanında tahammül edebileceksen, ona sonuna kadar güvenebilecek ve onu sevebileceksen ve o da aynı hissediyorsa hatta ölümünüze dek bu bağı sürdürebiliyorsanız işte o zaman hayatınızın eşini bulmuşsunuzdur. Yine de Hemingway'in bir sözüyle bitireyim: "Eğer iki insan birbirini seviyorsa buna mutlu bir son yoktur."

UBERMAN

Ay Yolcusu
Karı kızı boşver. En iyisi . Cinselliği bırak. Daha fazla yararını göreceksin
bir ara ben de öyle düşünüyordum ama cinselliği hayatımızın merkezine koymayı bıraksak daha mantıklı olur çünkü cinsellik hayatımıza renk katan bir şey, bir içgüdü tabii masta ben de karşıyım çünkü beyin ödül sistemini mahvediyor. Ama bir kızla motive olmak çok güzel bir duygu

Savascı

Deneyimli Üye
Aslında bunun çok basit kolay çünkü dışarıda senin hayaline uyabilecek milyonlarca kadın var.Çoğu kadın aslında benzer özelliklere sahip ve bizim beklentilerimiz de çoğunlukla benzer aşırı uçlarda birşey aramıyorsan çok kolay bulabileceğin birşey
Bu hayatta hiçbir kız bana aşık olmayacak çünkü tipim çok kötü ve ağzımda laf yapmaz maalesef o yüzden ben kaybeden bir sapım ve hayatın sunduğu hiçbir zevki tadamayacağım
s11.gif
s11.gif
s11.gif
Bunun nedeni tipinin kötü olması değil.Erkek olmakta kötü olman,hangi kız bir kız gibi davranan erkek arkadaş ister ki ? Sorunlardan kaçma onları çözmelisin dostum,erkek zorlayandır,sınırlarını aşandır korkup kaçanlar sadece zayıflardır.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör

Wise

Ancient Wise
Hayır karşına çıkan 90 100 kişiden birini seçeceksin veya sevgilin olan 10 15 kişiden.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Aslında bunun çok basit kolay çünkü dışarıda senin hayaline uyabilecek milyonlarca kadın var.Çoğu kadın aslında benzer özelliklere sahip ve bizim beklentilerimiz de çoğunlukla benzer aşırı uçlarda birşey aramıyorsan çok kolay bulabileceğin birşey

Bunun nedeni tipinin kötü olması değil.Erkek olmakta kötü olman,hangi kız bir kız gibi davranan erkek arkadaş ister ki ? Sorunlardan kaçma onları çözmelisin dostum,erkek zorlayandır,sınırlarını aşandır korkup kaçanlar sadece zayıflardır.
Sana göre demesi kolay tabi aga. Tipsiz olmadığın için anlayamıyorsun sonrada 'Senin sorunun erkek olmayı başaramaman' diyorsun ve bende sana tip olmayınca özgüvenim sıfırın altına iniyor ve sorunları çözmeyi bir köşeyi bırak,yaşamaktan bile vazgeçiyorsun.

Savascı

Deneyimli Üye
Sana göre demesi kolay tabi aga. Tipsiz olmadığın için anlayamıyorsun sonrada 'Senin sorunun erkek olmayı başaramaman' diyorsun ve bende sana tip olmayınca özgüvenim sıfırın altına iniyor ve sorunları çözmeyi bir köşeyi bırak,yaşamaktan bile vazgeçiyorsun.
Dostum sen sonuçla sebebi karıştırıyorsun.Özguvensiz olduğun için yapamadığını söylüyorsun ama aslında bunları yapmadığın için özgüvensizsin.Özguven bir deneyimdir ve biriktirilen birşeydir.Bir anda olan sihirle gerçekleşmez.İlk adım ozguvensiz atılır ama sonrasında giderek güçlenirsin.Bu aynı kas geliştirme işlemi gibidir.Mental anlamda güçlenmek için de buna benzer stres yüklenmesine maruz kalmamız gerekir.
Dostum tip dediğin şey esasında genetik kusur oranı.Burada değiştirmeyeceğin şeyler fazla ama değiştirebileceğin şeylerde çok fazla.Giyim,sac modeli ve bakım vb.Sadece bu üç şey bir erkeğin imajını %100 değiştirir.Örnek fotoğraflarda görülüyor.Erkeklik tiple değil imajla inşa edilir.
Ama sen olaylara kaderci yaklaşıyorsun.Bu sayede suçu kendine değilde dışarıya atabiliyorsun.Sonuçta sen elinden geleni yaptın ve yine de birşey değişmedi.Bunu kendi özdeğerin haline dönüştürüp kendini kaybedilmiş psikolojisine alıştırıyorsun ve birisi bir gün aksini söylediğinde yok ya olmaz öyle şey diyip beni anlamıyorsun dönüştürüp kendi narsisizmini inşa ediyorsun.Sonuçta suçlu sen değilsin,genetik dimi .Oysa sen potansiyelinin %5 ini görmedin.
s-536f452e2548279310eb8b5a8544062cd976e884.jpg
s-8798ee095bf2e8883c130c4b13bb0e350a5f4423.jpg
s-1ce7efae5b51bfbb4b61520aa3efdeeaefbf4e11.jpg

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Dostum sen sonuçla sebebi karıştırıyorsun.Özguvensiz olduğun için yapamadığını söylüyorsun ama aslında bunları yapmadığın için özgüvensizsin.Özguven bir deneyimdir ve biriktirilen birşeydir.Bir anda olan sihirle gerçekleşmez.İlk adım ozguvensiz atılır ama sonrasında giderek güçlenirsin.Bu aynı kas geliştirme işlemi gibidir.Mental anlamda güçlenmek için de buna benzer stres yüklenmesine maruz kalmamız gerekir.
Dostum tip dediğin şey esasında genetik kusur oranı.Burada değiştirmeyeceğin şeyler fazla ama değiştirebileceğin şeylerde çok fazla.Giyim,sac modeli ve bakım vb.Sadece bu üç şey bir erkeğin imajını %100 değiştirir.Örnek fotoğraflarda görülüyor.Erkeklik tiple değil imajla inşa edilir.
Ama sen olaylara kaderci yaklaşıyorsun.Bu sayede suçu kendine değilde dışarıya atabiliyorsun.Sonuçta sen elinden geleni yaptın ve yine de birşey değişmedi.Bunu kendi özdeğerin haline dönüştürüp kendini kaybedilmiş psikolojisine alıştırıyorsun ve birisi bir gün aksini söylediğinde yok ya olmaz öyle şey diyip beni anlamıyorsun dönüştürüp kendi narsisizmini inşa ediyorsun.Sonuçta suçlu sen değilsin,genetik dimi .Oysa sen potansiyelinin %5 ini görmedin.
Erkeği çekici yapan şey yakışıklılığı ve karizmasıdır yani en önemlisi tiptir o yüzden estetik güzellikten nasibini almamış çirkin birisi imaj yapsa nolur yapmasa ?
Evet kaderciyim çünkü sahip olduğumuz özelliklerimizin hepsi genetikte saklı o yüzden çirkin birisinin düzelme şansı yok . Suçlu olan da genetiğin ta kendisi,keşke hiç var olmasaydım ve aşırı çirkinliğin yanında aşırı şanssızlık yüzünden de yeryüzünde cehennemi yaşıyorum ve büyük ihtimal intihar edeceğim.

G

gordon

Misafir
"Olay şu : Bir erkeğin doğal yapısı, o erkeğin birçok kadınla birlikte olmasına meyilli. Yani bir erkeğin doğasında “özel bir kadın”, “ruh ikizi”, “hayatımın aşkı” hatta “aşk” gibi bir kavram yok. Bir erkeğin dışarda bir yerlerde onu bekleyen “diğer yarısı” da yok! Bir erkek için binlerce hatta onbinlerce beraber olabileceği ve beraber olmayacağı kadın var. Bunun karşıtını söyleyen herkes, erkeğe birşey satmaya çalışıyor.

Ruh ikizi, Batı toplumlarında kaynağını bulan ve günümüzde hemen her yerde yaygın olan bir mit-hastalık. Bu dünya görüşü o kadar yaygın ki, bir vajina uğruna kendi hayatını heba eden Ferhat ya da Mecnun hikayeleri, aslen bu tür saplantılı aşka tutulan bir erkeğin hayatının nasıl kararacağını gösteren birer ibret öyküleri iken günümüzde romantik aşk hikayeleri olarak pazarlanabiliyorlar.

Bu ruh ikizi fantazisi hemen hepimizin bir şekilde paylaştığı bir idealizasyon – güya hepimiz için bir özel insan var ve şansımız yaver giderse ve biz aramaya devam edersek, birbirimiz için yaratıldığımız o kişiyi bulabilme şansımız var. Her ne kadar bu konsept tatmin edici bir romantik film senaryosu çıkarsa da, hayatınızı üzerine kurup inşaa edemeyeceğiniz bir fantaziden başka birşey değil. Kötüsü, ruh ikizi miti genelde insanı felç eden birşey."

Devamını okumak istersen:

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6