Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Orgazm Bağımlılığımı Nasıl Yenerim?

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar süreci bozdum . Çok stresli dönemlerden geçiyorum ve dayanamadım sonunda . Ben p**** bağımlısı değilim . Hiç izlemem . En son 2 yıl önce falan izlemişimdir . O zaman da zaten nf-tr ile tanışmamıştım . Her neyse benim sorunum orgazm.Stres gördüğüm zaman hemen orgazm oluyorum . Orgazm olmam için herhangi üst düzey bir uyarana ihtiyacım yok . Eskiden o kadar sebepsiz yere yapardım ki onun kalıntıları heralde . Forumdaki orgazmla alakalı yazılara baktım ama pratikte çok bir tavsiye veren yoktu. Sorum şu : Orgazm bağımlılığımı nasıl yenerim ?

N

neurosoft

Misafir
Yani orgazm dediğin olay zaten boşalmaya sebebiyet veriyor. O halde p*rno izlemiyorsan senin bırakamadığın bir mastürbasyon alışkanlığın var, doğru mu anladım?

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
Yani orgazm dediğin olay zaten boşalmaya sebebiyet veriyor. O halde p*rno izlemiyorsan senin bırakamadığın bir mastürbasyon alışkanlığın var, doğru mu anladım?
aynen tam olarak mastrübasyon alışkanlığım var . Piksellere bakıp şehvetlenmiyorum . Orada sıkıntım yok . Sokaktaki kızları görünce oluyor ( tabi baş kaynağı stres ). Sen gerçek hayattaki tetikleyicileri farkedince nasıl bir tepki veriyorsun ?. Belki sorun fazla rahat olmamdan olabilir .

N

neurosoft

Misafir
aynen tam olarak mastrübasyon alışkanlığım var . Piksellere bakıp şehvetlenmiyorum . Orada sıkıntım yok . Sokaktaki kızları görünce oluyor ( tabi baş kaynağı stres ). Sen gerçek hayattaki tetikleyicileri farkedince nasıl bir tepki veriyorsun ?. Belki sorun fazla rahat olmamdan olabilir .
İslam dininde bu tarz nefsani bakışlar haram olduğundan dolayı kendi isteğimle bakarsam vicdan azabı duyacağımı bildiğim için kafamı çevirme gibi bir alışkanlık edindim(hem de bilimsel yönden zararları bilinen ve etik olmayan bir şey olması da var). Ama malum o da bir yere kadar... Çünkü bir sürü tetikleyici var dışarda. Elimden geldiğince işte...

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
İslam dininde bu tarz nefsani bakışlar haram olduğundan dolayı kendi isteğimle bakarsam vicdan azabı duyacağımı bildiğim için kafamı çevirme gibi bir alışkanlık edindim(hem de bilimsel yönden zararları bilinen ve etik olmayan bir şey olması da var). Ama malum o da bir yere kadar... Çünkü bir sürü tetikleyici var dışarda. Elimden geldiğince işte...
kafanı çevirip görmemezlikten gelince
işe yarıyor mu ?

N

neurosoft

Misafir
kafanı çevirip görmemezlikten gelince
işe yarıyor mu ?
Elbette dopamin akışını kestiğinden dolayı bilinçaltın temiz oluyor. Ama bunu sıradan bir alışkanlık olarak otomatikleştirmek lazım. Üzerine fazla kafa yorup stres yaparsan geriliyorsun bu da bilinçaltına karşı cinsi görünce stres olmak şeklinde işliyor...(Eğer buraya denk gelirsen bir not daha bırakayım: Kafanı çevirebilirsen iyi olur ama önüne bakmak zorundaysan göz odağını biraz kaydırsan yeterli. Önemli olan odağının nerede olduğu)

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Tavsiyeler hep aynı zaten sorun uygulama kısmında. Kendine bir uğraş bul yalnız kalma. Stresini azaltmak için ne yapabilirsin onu düşün. Canın her sıkılınca elini atıyorsun atmayacaksın. Takıntı haline getiriyoruz çok düşünme sal bi kendini. Bağımlı değilsin o kadar da. Kendini bağımlı diye etiketleme. Biraz farklı şeylerle ilgilenin mesela bu forumda farklı konular açın. Farklı şeyler hakkında sohbet edin. Bir sorunu çok düşünerek çözemeyiz. Davranışlarını yavaş yavaş değiştirerek çözebilirsin bu sorunu.

Lazkopat

Emektar Üye
Arkads yazms ama ben vevp veriym.Tabikide ise yariyor.Kurandan okuyup anladgma ve kendi capmds yormladgma gore Allah bizim bu konuda aciz oldgmuzu ve bakismizi yonumuzu cevrmemoz gerktigini soyluyor.Zaten yonunu Allah a donen kendine kotuluk etmeye sirt cevirmis olur.
Demet Akalın?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6