Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Pmo, Sosyal Medya, Oyun Ve Destek

nickcalathes

Yeni Üye
Öncelikle selamlar ben bu sürece daha yeni başladım ve 5 yıllık bağımlıyım.
Bu sene sınav senem ve hayatımda radikal kararlar verme vaktim geldi de geçiyor ilk olarak PMO dan başladim. Süreçte 3. gündeyim ama önce bağımlılığımdan bahsedeyim. 5 yıldır neredeyse her gün (1,2,3) PMO yapan biriyim. Nasil karar verdim: Bu forum sayesinde, başari hikayeleri sayesinde karar verdim. Kafama taktığım şeyi yaparim ve ben bu illetten tamamen kurtulmak istiyorum. Evet bir şekilde kurtulacağım ama okuduğum bazi şeylerden şüphelendim. PMO yapmayacağım ve bağımlılığımi yok edeceğim ama yanında oyun ve sosyal medya en azindan yaz boyu kalacak. Kalırsa PMO yu bıraktığımın yararini gorebilir miyim? Sabah kalkiyorum kahvalti yapiyorum ardindan biraz telefon ve 4 5 saat ders daha sonra Tv Telefon ve yine oyun ama PMO yok. Dopamin hormonunu okudum ama pek iç açıcı cevap bulamadim ve sürecim çöp olsun kendimi kandirayim istemiyorum. Yardimlarinizi ve desteklerinizi bekliyorum...

The King

Deneyimli Üye
Azaltman daha sağlıklı. Böyle bağımlılık derecesi yüksek olanların bütün eğlenceleri kesip monk mode yapmasını tavsiye ediyoruz. Daha hızlı toparlaman için. Azaltarak, vermli etkinlikleri yavaş yavaş arttırarak kendine göre bir yol bul. Ama PMO’yu her halükarda bırak.

nickcalathes

Yeni Üye
Azaltman daha sağlıklı. Böyle bağımlılık derecesi yüksek olanların bütün eğlenceleri kesip monk mode yapmasını tavsiye ediyoruz. Daha hızlı toparlaman için. Azaltarak, vermli etkinlikleri yavaş yavaş arttırarak kendine göre bir yol bul. Ama PMO’yu her halükarda bırak.
Yaz olduğu için ve okul olmadığı için dersten sonra yapacak bir şeyim kalmıyor. Zorunluluktan diğer bağımlı kaldığım şeylere yöneliyorum. Neyse ki 1 buçuk ay kaldı bu süreçte PMO'yu bırakmış 12. sınıfa daha odaklı ve etkilenmiş şekilde girmek istiyorum. Monk Mode'a sanirim Eylülde geçeceğim teşekkürler :)

Siriusblack44

Yeni Fapstronot
Yaz olduğu için ve okul olmadığı için dersten sonra yapacak bir şeyim kalmıyor. Zorunluluktan diğer bağımlı kaldığım şeylere yöneliyorum. Neyse ki 1 buçuk ay kaldı bu süreçte PMO'yu bırakmış 12. sınıfa daha odaklı ve etkilenmiş şekilde girmek istiyorum. Monk Mode'a sanirim Eylülde geçeceğim teşekkürler :)
Dostum benimde öyle oluyor yaz ya pek yapacak bir şey bulamıyorum ama ben çalışıyorum akşamları vaktimi telefonla dolduruyorum eksik derslerini düzene oturtamadim bi senin de bir işte calismani en kotu ailen nerde calisiyorsa okuyamasan dahi kolunda bir B plani altın bilezik olsun mutlaka bu tavsiyemi dinle pişman olmazsın belki kendi işini bulursun

Siriusblack44

Yeni Fapstronot
Dostum benimde öyle oluyor yaz ya pek yapacak bir şey bulamıyorum ama ben çalışıyorum akşamları vaktimi telefonla dolduruyorum eksik derslerini düzene oturtamadim bi senin de bir işte calismani en kotu ailen nerde calisiyorsa okuyamasan dahi kolunda bir B plani altın bilezik olsun mutlaka bu tavsiyemi dinle pişman olmazsın belki kendi işini bulursun
Ayaklarını gotune vura vura o işe gitmek istersin 1 ay kaldı fln deme ne ogrensen kar bu arada sürecine de baya faydası olur kriz düşünmessin zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6