Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Pmo'yu Bırakmak Istemiyor Muyum?

Metehan

Yeni Üye
Daha önceden 14 gün, 30 gün ve 60 gün olmak üzere ardı ardına bir dize süreçlerim olmuştu. Ardından yavaş yavaş aynı dizede tersine süreçlerim kısalmaya başladı ve haftada bir, günde bir olarak eski halime geri döndüm. Uzun süre böyle devam etti ardından tekrar Neverfap'e başlamak istedim ancak eski halimdeki kararlılığımı yakalayamdım. Sanki BIRAKMAK İSTEMİYORMUŞUM GİBİ hareket etmeye başladım. Okuduğum yazılarda bunu "kafada bitirme"nin gayet önemli olduğunu okudum. Ancak eski kararlılığıma nasıl kavuşacağımı bilmiyorum. Aklen bütün faydaları ve zararları biliyorum ve kalben(imani olarak) de beni ne derece zedelediğini biliyorum. Beni fiilen bundan kurtulmaktan alıkoyan nedir. Neden ufak bir kaç saniyelik hazzı binler faideye ve saadete tercih ediyorum. 16 yaşımda bana böyle çocukça ve serserice karar verdiren nedir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Areshazretleri

Yeni Fapstronot
Knk bırakmak istiyorsun işte kendi nefsini azarliyorsun normal bişey bendede oluyordu ama geçiyor emin ol ki hiçbir şeyin kalmicak buna geri çekilme deniyor ben pmo yu unutalı aylar oldu canım bile çekmiyor sanki Bir zincirden kurtulmuş gibi 200 günden fazla oldu ama önemli olan sabretmek zaten günde sürekli aklinsda gelmiyor ilk günlerde gelir sonra bı kac kez sonrada hiç gelmez Allah'a güven sadece bırak en hayırlısını versin sana

Ocak21

Yeni Fapstronot
İradenin zayıf olduğunu gösterir, öncelikle küçük küçük adımlar atarak iradeni güçlendirebilirsin, oruç tutmak buna en iyi egzersiz.
Bir de bende hep ilk 10 gün chaser efect oluşuyordu ki bu süreçte kendimi sapık gibi hissediyordum. Ama sonrasında işler kolaylaşıyor. Iraden güçleniyor.

80.günden yazıyorum, eskiden günde 20 defa aklıma cinsel ilişki vb cinsel hayaller geliyorsa bu aralar sadece 5 defa geliyordur oransal olarak. Ve bunların tamamı da yatakta gerçekleşiyor. Çünkü beynimde öyle kodlanmış, yatak= mast ve p*rn*

Zamanla bagimlılıgimizdakı alışkanlıkları da yenersek her şey yerine oturacak buna inanıyorum. Tabi ben de yolun çok başındayım ama kafamda neredeyse bitirdiğime inanıyorum.

Son olarak tetikleyicilerden uzak durmak bana fazlasıyla iyi geliyor, sosyal medya kullanmıyorum ve sokaktaki tetikleyicilerden de kendimi koruyorum. Tavsiye ederim

Hepimize başarılar:)

The King

Deneyimli Üye
Yaptığın şeyin yanlış olduğunu biliyorsun. Ben senin yaşındayken (şu an 22’yim) bunun zararlarını bilmiyordum. Dolayısıyla o dönem bana yaşattıklarını mizacım, ruh halim zannettim hep. Bu bana irade konusunda o dönemlerde düşük bir zarar verdi. Çünkü bana göre iyi ve hoş bir şey yapmaktaydım...

Ama sen durumun farkındasın. Yapmaman gereken şeyi her yaptığında irade kısmına bir darbe vuracaksın. Bu yüzden dolayı bir daha süreç yapası gelmeyebiliyor insanın. İradeni çok fazla zedelersin böyle devam edersen. Bir noktadan sonra kendine olan güveninde ciddi kayıp yaşaman bile olası. Farkında olmak sorumluluk gerektirir...

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Bu iki yazı benim şu an ki sürecimi yapmamı sağladı.(devam etmekte) Yaptığım en uzun sürecim. (109 gün)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6