Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Red Pill Gibi Akımlara Fazla Kapılmamak

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar bir kadının değerli olması için doğup ergenliğe girmesi yeterli. Erkekler malum organı oldukları için onların peşinden koşar fakat gerçek erkek olduğun zaman böyle bir şey söz konusu değildir. Erkekler inşa eden kişilerdir. Şuan toplumdaki döngüyü sağlayan meslekler çoğunlukla erkekler tarafından yapılmaktadır (cinsiyetçi algılamayın bunlar gözlem) çöpçüler, sanayiciler , tesisatçılar , üst düzey akademisyenler vs vs bu zorunluluktan öte bir şey. Kadınların statü (doktor,mühendis,müdür vs ) istemesinin sebebi topluma katkıda çokluktur. Son zamanlarda erkeklerin ezilmesiyle ortaya çıkan mgtow ya da redpill gibi bazı akımlar kimi şeyleri düzeltirken kimi şeyleri iyice *ok ediyor. Toplum için erkek olmak sevgi, güven, saygı, inşaa , yöneticilik vb onlarca olumlu etki isterken , görece yeni çıkan ve erkekleri başka yerlere çeken akımları insanlar "vur geç " tarzında anlamaları hem biyolojik hem de psikolojik tatminsizligini azaltsa da tamamen bitiremeyecektir. Bir kadına bağlanmamak ya da sevgi göstermemek veyahut memati gibi takılın diyen akımlardan uzak durun. Böyle demeyen ama akımları size böyle anlatmaya çalışan adamlardan da uzak durun.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Selam. Öncelikle yazdığını pek anlıyamadım. Anladığım kısım redpili sadece kadınlara çak geç mantığıyla anlaman bu kesinlikle yanlış Redpill zaten böyle birşey değil. Redpill topluma faydalı Erkek olmayı anlatıyor. Erkeğin sosyal hiyerarşisinde kendini olabildiğince geliştirerek üst tabakaya çıkarması gerektiğini anlatıyor. Hayatta her zaman kendi benligini merkezine koyup önce kendisini inşa etmesini(İşinde yükselerek,spor yaparak,giyimine kuşamına , parfümüne dikkat ederek, sosyal yeteneklerini geliştirerek) ondan sonra kadınlarla başarılı olmayı anlatıyor. Bir çok saf redpill takipçileri bunları yapmadan kadınlarla başarılı olmaya çalışıyor . Başarısız oluncada yhaa kadınlara çakıp geçiceksin, değersiz yaratıklar morukkk kafasına giriyor bu tamamen kırmızi hap düşüncesine ters tipik mavi hap kafası. Redpill kadına gereğinden fazla ilgi vermemeyi , Önce benmerkezcil olmayı. Kadını hayatınızın merkezine koymamayı anlatıyor. Hiçbir zaman memati tipi erkekliği savunmuyor. Çok yanlış anlamışsın dostum sitede yazılanları tekrar gözden geçir.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam. Öncelikle yazdığını pek anlıyamadım. Anladığım kısım redpili sadece kadınlara çak geç mantığıyla anlaman bu kesinlikle yanlış Redpill zaten böyle birşey değil. Redpill topluma faydalı Erkek olmayı anlatıyor. Erkeğin sosyal hiyerarşisinde kendini olabildiğince geliştirerek üst tabakaya çıkarması gerektiğini anlatıyor. Hayatta her zaman kendi benligini merkezine koyup önce kendisini inşa etmesini(İşinde yükselerek,spor yaparak,giyimine kuşamına , parfümüne dikkat ederek, sosyal yeteneklerini geliştirerek) ondan sonra kadınlarla başarılı olmayı anlatıyor. Bir çok saf redpill takipçileri bunları yapmadan kadınlarla başarılı olmaya çalışıyor . Başarısız oluncada yhaa kadınlara çakıp geçiceksin, değersiz yaratıklar morukkk kafasına giriyor bu tamamen kırmızi hap düşüncesine ters tipik mavi hap kafası. Redpill kadına gereğinden fazla ilgi vermemeyi , Önce benmerkezcil olmayı. Kadını hayatınızın merkezine koymamayı anlatıyor. Hiçbir zaman memati tipi erkekliği savunmuyor. Çok yanlış anlamışsın dostum sitede yazılanları tekrar gözden geçir.
Selam dostum "Bir kadına bağlanmamak ya da sevgi göstermemek veyahut memati gibi takılın diyen akımlardan uzak durun. ##Böyle demeyen akımları size böyle anlatmaya çalışan adamlardan da uzak durun.##" Dedim yaani redpill ya da benzeri oluşumlar böyle olmasa bile aracılar bunu aktarırken böyle diyebilirler. Zaten böyle şeyler okumaktan çok yaşamakla alakalı. İstersen 1000 tane makale oku 1 tane kıza açılırken yasadigin tecrübe daha kalıcı olacaktır

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
. Zaten böyle şeyler okumaktan çok yaşamakla alakalı. İstersen 1000 tane makale oku 1 tane kıza açılırken yasadigin tecrübe daha kalıcı olacaktır
Buna katılıyorum hayat pratiktir. Ne kadar okursan oku eğer pratiğe dökmüyorsan bi cacık olmaz. Çevremde redpillden gram haberi olmayıp güzel hatunlarla takılan çok arkadaşım var. Ama Redpillde anlatılanları pratikle birleştirildiğinde çok daha hızlı yol alınır.

Don Draper

Yeni Üye
Hetero bir erkek ya da kadının Red Pill'e karşı olmasının tek bir mantıklı açıklaması yok. İki tarafta kazançlı çünkü. Genelde hep eksik ya da yanlış bilgi yüzünden geliyor bu tepkiler.

İstersen 1000 tane makale oku 1 tane kıza açılırken yasadigin tecrübe daha kalıcı olacaktır
Red Pill öğretisi neden kız tavlamak ile anılıyor bilmiyorum. Evet bu konu da irdeleniyor fakat daha çok ilişkiyi yönetmek ve duygusal güç ile alakalı. Türkiye'de çabalamayan vasat bir kız, çabalamayan yakışıklı bir erkekten daha çok ilgi görür. Elinde seçenekler vardır. Red Pill'de sana opsiyon oluşturman yönünde öğüt verir. Büyük ihtimalle "Pickup artist" terimiyle kesiştiği için (ki kendini kendin için geliştirme konusunda zıttı Mgtow ile de kesişiyor) kız arkadaş bulamayan erkeklerin bir çeşit arayışı zannediliyor. Aslında aralarında ince beyaz çizgiler olan konu başlıkları olarak düşünebilirsin bunları.

Ben hiç kız arkadaş bulma sıkıntısı çekmedim ama ilişkilerde eninde sonunda terk edildim ya da, durum o kadar toksikleşti ki, ayrılmaya cesaret edemeden kızı aldatıp fark etmesini bekledim. Kendimin en iyi versiyonu değildim, megalomanca gelebilir ama potansiyelimin çok altında ve bana hayran olan kızlarla birlikte olmama rağmen onları aşırı sahiplenip, hatta belki kendimden çok sevip ilişkinin son safhalarında beni parmaklarında oynatmasına tanıklık ettim. "E kardeşim bunu anlaman için Red Pill'e mi ihtiyacın var" diyeceksin. Teoride her şey çok kolay arkadaşım. Bunu diyen bir erkek doğuştan ya da sonradan, senin tabirinle "okuyarak" kırmızı haplı değilse 3-4 ay sonra kızı dünyasının merkezine koyar. Öylesine arabesk ve romantik bir dünyada büyütüldük ki sevgilini her şeyden çok sevdiğin zaman onun seni daha çok seveceğini düşünüyorsun.

Kadınlar niye karşı anlamadım demiştim;
En basitinden az önce söylediğim üzerinden bir örnek vermek gerekirse,
mavi haplıyken sevgilini çok sahiplenirsin (evli bir adamın karısını sahiplenmesinden bile fazla olabilir) bu başlı başına kızı kaybetme korkundan seni öyle rezil durumlara sokuyor ki. Bir şekilde terk edilirsin: normal insan söz konusu ise depresyona girer, kendine zarar verir. Sanırım medeni hiçbir kadın eski sevgilisinin depresyona girmesini istemez. Ama eski sevgili kişisi olarak bir psikopat söz konusu ise... bu olaylar 3. sayfa haberlerine konu oluyor.

Kırmızı haplı birey ise aksine seni tanımak güzeldi deyip yoluna bakar, ilişkide kız arkadaşına saçma triplerde bulunmaz vs. ideal erkek yani onlar için. Bir-iki uzun ilişkiyi batırdığınızda, makaleleri okursanız yaptığınız hataları bir bir görüyorsunuz. Yoksa istersen onlarca kızla birlikte ol mavi haplı kafayla nerde yanlış yaptığını anlamıyorsun. Red Pill başında rol model bir erkek varsa küçüklüğünde yüklenir, ha ama annen tarafından büyütüldüysen kırmızı hapı almak zorundasın dostum.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Hocam iyi akşamlar, Red Pill öğretisi ile iki yıldır tanışıyorum, buna dair tecrübelerimi de en kısa zamanda gireceğim. Öncelikle Red Pill çok yanlış anlaşılmış bir akım, erkekler kadınları elde edebileyim derken ellerindeki insanlıktan ve beyefendilikten de oluyor. Mavi haplı olup bir kadın uğruna rezil olmak kimse istemez ama Red Pill'ın doğasını da gerçekten anlayabilmiş çok az insan gördüm (Dr. Red Pill misal). Hani bu akıma ihtiyaç var mı, belli noktalarda var zira modern feminizmin getirdiği zararları sadece Red Pill'ın sağladığı bireysel kurtuluş yok edebilir. Ancak hiçbir şeyde olduğu gibi bu akımın da fanatiği olmamak, senin de dediğin gibi binlerce makale okuyup da hiç harekete geçmemektense bir harekete geçip bin tecrübe kazanmak her zaman daha iyidir. Bir de gördüğüm şeylerden biri, gerçekten Red Pill insanları genelleyerek ve en temel hatlarıyla ele alıyor. Ben bunun da sağlıksız olduğunu düşünüyorum.

Savascı

Deneyimli Üye
Dediğin şeyler zaten redpillin kuramları :) aynı şeyi söylüyorsun ama önyargılı davranıyorsun.Vur-geç olsa olsa pua'nın olur ,o da böyle bir şey tavsiye etmiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6