Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ruh Hali

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Herkese merhaba Bugün sizlere çok temel bir sorundan bahsedeceğim

Ruh Hali:

Neverfap günlüklerini okurken iki uçta gidildiğini görüyorum...

1) Çok mutlu ve pozitif ruh hali
2) Çok mutsuz ve negatif ruh hali

Öncelikle şunu belirtmek gerek neverfap sizi bu iki uca götürmez. Siz bu iki uca çevresel faktörlerle veya kendi istek ve hareketleriniz ile kayarsınız. Neverfap'in temel amacı sizi hayata karşı nötr yapmaktır. Yani neyi ekerseniz onu biçersiniz.

Çevresel faktörler: Her gün hüzünlü müzikler, siyaset, futbol programları(özellikle fanatiklik), ülke durumu ve sayamadığım onlarca kötü şeye kendinizi kasıtlı olarak maruz bırakıyorsanız MUTSUZ olmanızın sebebi sizsiniz.

Bir diğer durum ise her tarafta çiçeklerin böceklerin olduğu, günün en güzel saatlerinde uyandığınız, hedefleriniz için tanrısal bir gücün sizi ittiği, inme yoluyla yol haritanızın önünüze serildiği veya durduk yere güzel hissettiren duygulara sahip olamayacağınızdır. Lütfen aşırı beklentiye girmeyin.

Şuan 107. günde olan bir yoldaşınız olarak çok mutlu olmak için hiç çabalamadım genel olarak stabil ruh halinde hissettim. Kötü veya iyi hissettiğim günlerde oldu fakat bunu onemsememeye çalıştım çünkü önemli olan stabil ruh halidir. Anlık sıçramalar sizde yoksunluk krizini tetikleyecek ve kendinizi olmanız gerekenden kötü hissedeceksiniz.(her iki durumda da)

Unutmayın bizler yirmi dört saat performans göstermesi gereken makineler değiliz. Hayatımızın her saati mutlu/mutsuz olamayız. Fakat çoğu zaman stabil ruh halinde olabiliriz. Neverfap'in de en büyük etkisi de budur. Bu duruma lehine kullanan çevresinden her zaman iki adım önde olur.

-Alevli Meteor

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6