Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kitap Alıntıları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Ben başlıyorum: (Lütfen hangi kitapta geçtiğini de yazın belki okumak isteyen arkadaşlar olabilir.)

"Yıllardır taşıyorum içimdeki çocuğu; yaşamadığı için büyümedi hiç, amcası."
Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar

"Fakat aşık olmak sevmek değildir. İnsan nefret ederken de aşık olur."
F.M Dostoyevski -Karamazov Kardeşler

"Ama kederimden ağlayacak değilim, gözyaşlarım bana mutluluk vereceği için ağlayacağım."
F.M Dostoyevski -Karamazov Kardeşler

"Dünyada kendisi için hiçbir şeyi olmayan bir insanın bile başkalarına yardım edecek bir şeyi vardır...Hiç olmazsa bir tek sözü"
Sabahattin Ali- Sabahattin Ali Bütün Eserleri

"Nasıl oluyor da böyle bir göğün altında türlü türlü suratsız, kaprisli insan yaşayabiliyor?"
F.M Dostoyevski -Beyaz Geceler

"Kolay elde edilmiş bir saadet mi, yoksa insanı yücelten ıstırap mi daha iyidir? Evet hangisi daha iyi?"
F.M Dostoyevski -Yeraltından Notlar

"Neden ruhumda her şey bu kadar güzel, bu kadar açıkken kağıt üzerinde ve düşündüğüm bazı şeyleri hayata geçirmek istediğimde bu kadar çirkin oluyordu?"
Tolstoy- Gençlik

"Kuşkusuz ki herkes yüzüne istediği ifadeyi verebilir. Ancak bu maskeyi kalıcı bir şekilde tutamazlar."
Alexis Carrel- İnsan Denen Meçhul

"Şiddet değil ,süreklilik insanı yıkıyor."
Oğuz Atay-Tehlikeli Oyunlar

maestro

Ay Yolcusu
Senin söylediğinin biraz dışında olacak ama Ahmet Haşim’in şiir kitabında en çok etkilendiğim şiirini paylaşmak istiyorum sizlerle. Hayatı ne kadar da güzel anlatmış…

MERDİVEN

Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,
Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,
Ve bir zaman bakacaksın semâya ağlayarak...

Sular sarardı... yüzün perde perde solmakta,
Kızıl havâları seyret ki akşam olmakta...

Eğilmiş arza, kanar, muttasıl kanar güller;
Durur alev gibi dallarda kanlı bülbüller,
Sular mı yandı? Neden tunca benziyor mermer?

Bu bir lisân-ı hafîdir ki ruha dolmakta,
Kızıl havâları seyret ki akşam olmakta...

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Biraz karamsar bir kitaptan alıntı olacak ama aklıma bu kitap geldi.

"Kayra, bir gün bana "Mutsuzluğuna hiçbir çare aramıyorsun" demişti. "Ve en büyük acının kendininkinin olduğunu düşünüyorsun. Dünyadan haberi olmayan bütün gerizekalılar gibi. Ölmesine çeyrek kalmış, herkesi yaşadığına pişman etmeye çalışan, sağlıklı oldukları için suçluluk duymalarını isteyen hastalıklı, yaşlı bir kadın gibisin."
Hakan Günday - Kinyas ve Kayra

Lazkopat

Emektar Üye
İşgalcinin iyisi olmaz, dedim di mi? Bak rahmetli babam bana derdi ki, - Allah gani gani rahmet eylesin- "Kızım, adil olmak dünyanın en büyük eziyetidir. Ama bi de muvaffak olursan, gözündeki perde kalkar, vicdanında körlük biter, artık hür olursun fakat bundan soona bütün namussuzları çıplak görmek zorunda kalırsın." Annıyon mu bu lafın manasını sen hele?

Buket Uzuner - Gelibolu

Hades

Satürn Yolcusu
"En büyük tehlike can sıkıntısı, sabırsızlık, korku ve akıl karışıklığı duygularına kapılmaktır. Gözlemlemeyi ve öğrenmeyi bırakırız."
Robert Greene - ustalık.

"Ben ödülü istedim, mücadeleyi değil. Sonucu istedim, süreci değil. Sadece zafere aşıktım, mücadeleye değil."
Mark Manson - ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı.

"bu nedenle acısız değişim olmaz; rahatsızlık çekmeden gelişemeyiz."
Mark Manson - her şey b•ktan

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
"Biliyor musunuz, bir ağacın yanından geçeceksiniz, onu göreceksiniz ve mutlu olmayacaksınız! Ah, anlatamıyorum... kötü durumda bir insanın bile adım başı göreceği öylesine çok güzel şey varken mi mutlu olamayacaksınız? Bir çocuğa bakın, güneşin doğuşuna bakın, bir otun boy atışına bakın, sizi seven insanların gözlerinizin içine bakışına bakın..."

Dostoyevski-Budala

Kaan Akkaya

Yeni Üye
...Saygıdeğer ulusuma tavsiyem
Efendiler, bu fırsatla saygıdeğer ulusuma şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek
başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asıl özü çok iyi analiz
etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!

Mustafa Kemal Atatürk - Nutuk
İş bankası yayınları, 411.sayfa

Baskan

Yeni Üye
"Gülümsedim,ama hayalim yine aynı ciddi ve kederli ifadeyi korudu."
Albert Camus-Yabancı

Blackturk

Yeni Fapstronot
Artık ayrılma vakti geldi çattı, ben ölmeye, sizler de yaşamlarınızı sürdürmeye gidiyorsunuz. Hangisinin daha iyi olduğunu sadece tanrı bilebilir. Sokratesin savunması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6