Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Seviyesiz İnsanlara Karşı Tavsiyeler? (soru)

Başlık fazla kabaca olabilir fakat artık bu durumdan sıkıldım içimi dökmek sizlerlede fikir alışverişi yapmak istedim.

Herkese selam konuyu biraz açmam gerekirse etrafımda olan arkadaşlarımın fazla rahat hayata karşı fazla özensiz olduğunu görüyorum. Özellikle kadınlara karşı tutumları beni sinirlendiriyor, kadınları kullanıp atmalık poşet gibi kullanmayı seviyorlar. Her hafta "ben sevgili yaptım hadi sende yapsana" , "sap gibi geziyorsun" gibi tabirler kullanıyorlar bana karşı. Bu arkadaş (lar) ile uzun zamandır tanıdığım yani öyle hadi ben seninle bağı kestimde diyemiyorum. Birde "bemin hedeflerim var, ben çok iyi yerlere geleceğim" demiyorlar mı beni iyice sinir ediyorlar. Hayatın zorluklarını bilmeden hedeflerine ulaşacaklarını zannediyorlar. Birde benim mücadelemi kıskanıyor gibiler sanki benim hedeflerime ulaşmamamı diliyorlar gibi. Bu yazı biraz mükemmelliyetçi bir tavırla yazılmış gibi oldu. Bilemiyorum benmi abartıyorum. Bu konuda tavsiye verebilecek var mı?

flamefinn

Venüs Yolcusu
Dostum bu konular o kadar uzun ki.. umarım konuşabileceğin arkadaşların vardır. Arkadaşın yoksa umarım maddi durumun yeterlidir, terapi alır dökersin içini, hem profesyonel yardım olmuş olur..

Senin bu dediğin meseleyi samimi bir arkadaşınla şöyle 2 saat tartışsan biter gider. Yaklaşık 3-4 yıldır samimi arkadaş kıtlığında olduğum için benimde tahammülüm tükenmeye başladı. Umarım içimizi dökül, "banane la" demeyi öğreriniz.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Birde "bemin hedeflerim var, ben çok iyi yerlere geleceğim" demiyorlar mı beni iyice sinir ediyorlar. Hayatın zorluklarını bilmeden hedeflerine ulaşacaklarını zannediyorlar. Birde benim mücadelemi kıskanıyor gibiler sanki benim hedeflerime ulaşmamamı diliyorlar gibi.
Bu toxic arkadaşlık seviyesi böyle gider veya daha fazlası olursa sana zarar verebilir.

Aze-xLeNoNz

Ay Yolcusu
Çokta bilgim yok benimde arkadaşlarım var ve hepsi zaten pm sohbeti ediyorlar ben neverfapa başladığımda korunak yere girdiğimde artık dışarı filanda çıkmadım haftada 2 kere filan çıkıyorum hepsi kız filan bakıyorlar adamı bozuyorlar bu yüzden sen arkadaşlarına ya tavsiye vere bilirsin yada yanlarına gitmeyede bilirsin benim sana çözümüm bu.Umarım hedeflerine ulaşırsın :D

MVfedaisi

Yeni Üye
Başlık fazla kabaca olabilir fakat artık bu durumdan sıkıldım içimi dökmek sizlerlede fikir alışverişi yapmak istedim.

Herkese selam konuyu biraz açmam gerekirse etrafımda olan arkadaşlarımın fazla rahat hayata karşı fazla özensiz olduğunu görüyorum. Özellikle kadınlara karşı tutumları beni sinirlendiriyor, kadınları kullanıp atmalık poşet gibi kullanmayı seviyorlar. Her hafta "ben sevgili yaptım hadi sende yapsana" , "sap gibi geziyorsun" gibi tabirler kullanıyorlar bana karşı. Bu arkadaş (lar) ile uzun zamandır tanıdığım yani öyle hadi ben seninle bağı kestimde diyemiyorum. Birde "bemin hedeflerim var, ben çok iyi yerlere geleceğim" demiyorlar mı beni iyice sinir ediyorlar. Hayatın zorluklarını bilmeden hedeflerine ulaşacaklarını zannediyorlar. Birde benim mücadelemi kıskanıyor gibiler sanki benim hedeflerime ulaşmamamı diliyorlar gibi. Bu yazı biraz mükemmelliyetçi bir tavırla yazılmış gibi oldu. Bilemiyorum benmi abartıyorum. Bu konuda tavsiye verebilecek var mı?
Hocam tipik erkek arkadaş ortamı rahatsızlığını dile getirirsen çok daha kötü olur alay konusu olursun en iyisi mesafe koymak neden mesafe koyduğunu da söylemezsen hiçbir sorun olmayacaktır.

B

Brock

Misafir

öncelikle burda tepki gösterdiğiniz noktayı tam anlayamadın cinsiyetçilik üzerinden insanları nesneleştirdiklerine mi yoksa söylemleriyle celişen eylemlerine mi tepki gösterdiniz.1. olduğunu düşünerekten şunu dicem önce o kötü örneklerden farklı olduğunuz için sevindim sizin adıniza .bence bunu dile getirin hocam dalga gecilmekten korkmayın eğer size hak veren olursa değişbilirler düzelebilirler.olurda dalga geçerlerse de size (doğruyu savunduğunuz için) o zaman sırt dönün kötü tavırdan diye tavsiye ederim

B

Brock

Misafir
Selam hocam sanki biraz sen abartıyorsun gibime geldi biraz mesafe koyabilirsin arkadaşlarınla arana çok rahatsız oluyorsan
ya gerçekten bu tip şeyler gerçekten olmaması gereken insanoğluna yakışmayan şeylerse ve de bunları normal karşılayan ve normalleştirenler yüzünden bundan rahatsız olmamak kendini bu tiplerden soyutlamamak elde değilse ?

B

Brock

Misafir
ya gerçekten bu tip şeyler gerçekten olmaması gereken insanoğluna yakışmayan şeylerse ve de bunları normal karşılayan ve normalleştirenler yüzünden bundan rahatsız olmamak kendini bu tiplerden soyutlamamak elde değilse ?
yada onların arasında yaşamak için (kendimizi satıp) onları onaylamak ve taklit etmek ten başka çare yokmu ? içgörümüzü merakımızı bizi insan yapan bütün değerleri satıp ? kestane ağacının altında...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6