Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınav Ve Neverfap

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
PBKY Kitabı ile sürece devam ediyorum.Dostlar 1. sınavıma 58 gün kaldı. Bugüne kadar parça parça çalıştım. Eksiklerim hala var fakat büyük bir kampa giriyorum. Neverfap sürecim gayet güzel ilerliyor. 2 hafta oldu sanırım. Her şeye ara vererek çok daha fazla çalışmaya başlıyorum. Her 7-10 gün arasında girip rapor vereceğim. Hem sürecimden hem de derslerim hakkında. Yıllarca başarısız oldum fakat bu sefer hem Neverfap sürecim hem de sınav sürecimde galip geleceğim. Blog tarzı olması için buraya yazıyorum.
''Eğer yaptığınız her şeye bir limit koyarsanız, fiziksel ya da değil, bu işinizin ya da hayatınızın her yerine yayılır. Limitler yoktur. Sadece işlerin zorlaştığı zamanlar vardır ve beklemeyip sadece onları aşmalısınız.''
-Bruce Lee
1.78 75.7kg

7-rü

17-rü
26-rü
43-rü
56-rü
78-rü
81-rü
90-rü
Şeker bırakma ilk gün: 01.05.2021

Son düzenleme:

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
NF-Gün: 14
Çizelge Gün: 1

Bugün beynimdeki maymunu fark ettim. Sadece kolay hazzı isteyen bir maymun. O maymuna istediğini vermeyeceğim. Maymunu kontrol etmek için kendime iki çizelge hazırladım. Birincisi Hafta içerisinde yapmam gereken görevler. İkincisi ise derslerime özel. Dersler gözüme çok büyük gözüküyordu. Bitirmem gereken konular vardı. Konuları parçalayarak haftaya yaydım. Soğuk duş için ilk girişimim başarıyla sonuçlandı. 15 dakika boyunca soğuk duş ile cebelleştim. Duştan çıktıktan sonra bir zafer kazanmış gibi hissettim. Bugün tekrarlayacağım. Görev çizelgemin kısa bir taslağını aşağıya yazıyorum.
Eğer bir çalışma planı hazırlıyorsanız yarından başlamayın. Bugünden başlayın ama az başlayın yükselin.
Cuma
konu+test
paragraf+test
problem+test
kitap okuma
soğuk duş
meditasyon

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
NF-Gün: 15
NeverFap etkilerini şimdiden az az göstermeye başladı. Karamsar olsam bile çok geçmeden düzeliyor. Öncekine göre(relapse.chaser) daha motiveyim. Hiç zorlanmıyorum. Aklıma geldiğinde ''Zehir,peynirsiz fare kapanı'' olarak nitelendiriyorum. Sınavıma etkilerini ilk sınavım bittiğinde sizlerle paylaşacağım. Dün soğuk duşu hiç almak istemememe rağmen yaptım. Bugün yapmak istemiyorum ama yapacağım.

Ders günlüğüm:Akşam saat 22.30'a kadar Türkçe tekrar yapacağım. Yarın Türkçe 2 tane deneme çözeceğim. Matematik konu bitirip ondan da test çözeceğim.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
NF-Gün: 17-r
Eskiden aldığım kokuları almaya başladım. Hayat monoton ilerlemiyor. Meditasyonun da yararı olabilir. Dışarının kokusu gibi şeyler dikkatimi çekiyor. Hayal kurma seviyem azalmaya başladı.

Son düzenleme:

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
17. gün sonu
Daha enerjik hissediyorum. Odak yeteneğim biraz daha arttı. Beynin sisi azaldı.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
19. gün
Siteye bugünün sonunda biraz ara veriyorum. İstemsizce buraya(forum-telegram-wp-youtube) girdiğimde yaptığım işleri daha fazla ertelediğimi fark ettim. Süreç çok güzel gidiyor. PBKY çevirisi sayesinde kriz veya benzeri hiçbir olayı yaşamıyorum. Saatlerce çalışma ortamı oluşturmaya çalışıyorum. Sabah kalktığımda ilk kötü alışkanlığım olan telefona bakma eylemini sonlandıracağım. Uzun ve zorlu bir süreç beni bekliyor. Süreçlerinizde başarılar dilerim. İlk sınavıma 71. günde gireceğim.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
21. gün sonları
Her sabah 04.30-05.00 arası kalktım. Ders çalıştım fakat bundan pek verim alamadım sanırım. Sabah başlayan çalışma sürecimi geceye çekiyorum. Öğlen uyuyup akşam kalkıp öğlene kadar ders. Bakalım hangisi daha verimli. PBKY kitabını okuduktan sonra ne kriz ne düşünce hiçbir şey gelmedi. Sadece üreme isteği geliyor. Kitabın talimatlarını küçük bir not kağıdına yazmıştım. Onları tekrar etmeliyim.

Torres

Satürn Yolcusu
21. gün sonları
Her sabah 04.30-05.00 arası kalktım. Ders çalıştım fakat bundan pek verim alamadım sanırım. Sabah başlayan çalışma sürecimi geceye çekiyorum. Öğlen uyuyup akşam kalkıp öğlene kadar ders. Bakalım hangisi daha verimli. PBKY kitabını okuduktan sonra ne kriz ne düşünce hiçbir şey gelmedi. Sadece üreme isteği geliyor. Kitabın talimatlarını küçük bir not kağıdına yazmıştım. Onları tekrar etmeliyim.
Dostum seratonin ve melatonin yani uyku hormonları geceleri salgılanıyor geceleri ayakta durman çok sağlıklı olmaz bence

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6