Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınavda Bir Fapstronot

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
Merhabalar
Daha önceden de günlük açmıştım ancak birkaç şey yazıp salmıştım,bu sefer böyle olmayacak
Öncelikle kendimi tanıtayım 17 yaşındayım ve YKS'ye gireceğim,nedense pek bir korkum yok ama çalışmak için azmim de var.Son 1-2 haftaya harincinde Nisan-Mayıstan beri neredeyse her gün 6-7 saat düzenli olarak çalışıyorum,ve dershaneye de gitmiyorum.
Eğer iyi bir şey yapabilirsem belki de öncülerden olurum kim bilir.
Bu Günlükte sürecimi paylaşacağım belki burada hazırlanan arkadaşlara bir şekilde yardımım dokunur
Daha önceden de olduğu gibi görevler belirleyeceğim.Bu görevler için her gün de rapor vereceğim.No fap'te kaçıncı günde olduğumu bilmiyorum pek de önemli değil.Her neyse sonraki Yazımda haftalık görevleri belirleyip yazmaya başlayacağım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
1
Uzun bir süreden sonra merhaba,Birkaç gündür polifazik uykuyu deniyorum,araştırmalarım sonucunda başka uyku çeşitleri de buldum bu gün mantıklı bulduğum bir uyku sistemini deneyeceğim,şimdiye kadar 4 saat çalıştım şimdi de 3 saat gömüp bu günü bitireceğim.
Bunun dışında son zamanlarda sürecimi çok bozmaya başladım,sanırım ciddiye almamaya başladım neverfapı.PBKY'yi sabah tekrardan okuyacağım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
3
Polifazik uykuyu deneyip deneyip düşüyorum,bu gün son bir kez daha deneyeceğim eğer olmazsa bu sisteme elveda diyeceğim
Az önce krizi atlattım ancak daha yolun başlangıcındayım daha çok krizler gelecek

Kendime “bırakmaya çalışıyorum“ yerine “artık kullanmıyorum” demeye özen gösteriyorum her ne kadar farkında olmasak da bu gibi telkinler bilinçaltına iyice işliyor

Gün içinde kendimi aptal gibi hissettim ve 1 buçuk saat çalışabilidim

Ceza olarak yarın 10 saat çalışacağım,daha önceleri de yapmıştım pek zorlamıyor beni

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
1
Bozup tekrar başlamaktan sıkıldım artık,tavsiye edilen her tekniği denedim kitapları okudum,bir şeyler başarmak isteyen idealist ben içgüdülerine yenik düştü...
Buna bir hata olarak değil de bir ders olarak bakmak istiyorum.Ancak bu kaçıncı ders olacak ?
Her neyse ağlamanın bir mantığı yok ne kadar düşsem de yerde kalmayacağım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
İlk günler herkes gaza geliyor tamam artık çekmeyeceğim diyor ancak bu gaz birkaç gün idare edip patlıyor bu durumu yaşamaktan nefret ediyorum
Şimdi hava yağmurlu.Dışarı çıkıp biraz nefes alacağım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
2
Berberden yeni geldim akraba ziyaretinde de bulunduk.Haliyle uzun sürdü,bu gün 8 saat hedef koymuştum ancak 2:30 saat çalışabildim.Şu an evdeyim ancak çalışamıyorum nedense.Başımda garip bir ağrı var çok aptal hissediyorum kendimi.Umarım yarın geçer

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
3
Bu gün üzerimde çok büyük isteksizlik var son birkaç gündür adamakıllı ders çalışamıyorum
Normalde düzenli olarak 6 7 saate kadar çıkabilirken şu anki durumum gerçekten sinir bozucu.İsteksizlik demeyeyim de üzerimde bir aptallık var gibi.Ders çalışırken hiçbir şey anlamıyorum.Salak salak bakıyorum öyle.Zamanım su gibi akıp geçiyor yazın çalışarak elde edeceğim avantaji kaybetmek istemiyorum.
Yarın başlarım diyeceğim de bu yarınların sonunun gelmemesinden korkuyorum

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
4
Dün arkadaşlarımla buluşup akşama kadar konuştuk.Bana çok iyi geldi bu,sanırım sosyalleşmeye ihtiyacım vardı.Sabah kalkabildim,ve buraya yazabiliyorum.
Hedefim bu gün 10 saat çalışmak.Çalışacak konularım hazır çok zorlmayacaktır beni daha önceleri de yapmıştım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
7
Önceki yazdığım yazıdaki 10 saat hedefini gerçekleştiremesen de 8 saat çalışabildim
Onun dışında kısa bir tatile çıktım bu gün de dönüyorum
Tatil iyi geldi,eve geldiğim zaman çok sıkı bir hafta hazırlayacağım ve raporları da aileme vereceğim(buraya da tabii ki)
Üzerimdeki beklentiler çok fazla,bunları karşılamam lazım
Bunun için de sınırlarımı zorlayacağım

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
10
Neredeyse bozuyordum,gerçekten de ucundaydı.Aklıma direkt forum geldi ve hemen yazmak istedim.Gerçekten mal gibi bir haldeyim,hayvani duygularım beni ele geçiriyordu,bir daha ele geçirmesine izin vermeyeceğim
Sürece devam

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
11
uçurumun kenarında yürüyorum,ve gerçekten yine düşmekten korkuyorum.1.5 yıldır yapmaya çalıştığım şeyi sürekli aptal saptal nedenlerle bozuyorum ve sebepler sürekli aynı oluyor

Ders çalışma konusunda da haftalık 40 saat hedefim var 14ünü tamamladım kaldı 26 saat,yapabileceğime inanıyorum algılarım daha çok açılıyor gibi

cihangir0625

Ay Yolcusu
kardeşim bende yks hazırlanıyorum senin gibi bağımlıydım bırakma kararı aldım 2.gündeyim yks etkisi o kadar fazlaymışki özellikle tytye aman sakın yapma bende kendimi zor tutucam kesin karar aldım gri madde azalttığı için sıkıntılı araştırmaları var

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
Keşke yazını bozmadan önce okusaydım,gerçekten de kötü oldu bozmam.Sayacı sıfırlıyorum maalesef.
Yine fotolara bakıp kartopu etkisiyle devamı geldi,yapmam gereken tek şey fotoğraflara bakma isteği geldiği zaman buraya gelip yazı yazmak veya okumaktı
Her neyse düşe kalka öğreneceğim,bu sefer her kriz anını yazıya dökeceğim,belki de nf'nin wp gruplarına tekrar katılırım.

cihangir0625

Ay Yolcusu
Keşke yazını bozmadan önce okusaydım,gerçekten de kötü oldu bozmam.Sayacı sıfırlıyorum maalesef.
Yine fotolara bakıp kartopu etkisiyle devamı geldi,yapmam gereken tek şey fotoğraflara bakma isteği geldiği zaman buraya gelip yazı yazmak veya okumaktı
Her neyse düşe kalka öğreneceğim,bu sefer her kriz anını yazıya dökeceğim,belki de nf'nin wp gruplarına tekrar katılırım.
knk istek geldiği an yaz benimde 2.gün zaten anlık olarak yazışırız birbirimizi sakinleştirmeye calışrız

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
3
Sabah enerjik bir biçimde uyandım,son zamanlardır sabahları kalkamıyorum
Tabii ki kalktığım gibi telefona bakmak gibi bir hataya düşmedim artık gün içinde ders aralarında kitap okuyacağım hedefimi tamamlamadıkça telefon yasak olacak,yoksa dikkatim çok dağınık oluyor.Sabah uyanıp kedim yuukiyle oynadım 2 hafta önce sahiplenmiştim ama bu kedi bozuk köpek filan vermişler bize,küçük bant atıyorum tutup getiriyor filan :D

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
Ders aralarında kitap okumaktansa kitaba komple ayrı bir vakit ayırırsan daha verimli ilerliyorsun.
Aynen öyle,sabahları okurum normalde.Genelde kişisel gelişim okuduğum için yarıda kesince çok şey kaybetmiyorum.
Ama mesela zaman çarkını katiyen relax bir ortamda sakin kafayla okurum

Chill Samurai

Venüs Yolcusu
Bu gün çalışmamın karşılığını almış gibi hissediyorum
Yaptığım son matematik denemesinde(3d) 25 net yaptım,hala küçük küçük dikkat hatalarım oluyor,mesela 3 yanlışımı denemeden sonra hemen çözdüm.Sanırım sabah erken kalkmam ve günlük yürüyüşüm(+soğuk duş elbette)meyvesini vermeye başladı.
8 saat için niyetlenmiştim ancak çok sıcak bastı,aşşırı bir şekilde bunaldım bıraktım ben de.Yarın 8:30 saat çalışmak zorundayım haftalık hedefimi tamamlamam için.Biraz bahane üretmişim gibi oldu ama olsun hedefimde ilerlediğimi hissedebiliyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6