Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sorunun Fap Ile Alakası Olmadığını Fark Etmek

overdose

Yeni Fapstronot
8 senelik ağır bağımlılığım vardı.Nofap'i 4 sene önce öğrendim. 30'lu en az 10 sürecim , 111 günlük de rekor sürecim var. Az önce 34 günlük süreci videosuz masturbasyon ile bozdum. Sebebi ise sebepsiz mutsuzluğumdu.Başımda yine ağrılar başlamış,iş yerinde az konuşmaya başlamışım,karamsarlık ve geçmişe takılma,yalnızlık gibi sorunları beynimde çığ gibi büyütmüşüm.Dün spora gittim ve 1 gram dopamin salgılayamadım , sporu yarıda bırakasım geldi. Enerjim de yoktu.Böyle hissetmeme sebep olan düşünceler değil , durduk yere böyle hissetmemin sonucu olarak düşünceler ortaya çıkıyor. 8 saat meditasyon yapsam yine beynim acı çekecekti.

Aklıma bu hisleri 90. günde bile yaşadığım geldi ve sorunumun fap ile alakalı olmadığına emin oldum. Hatırlıyorum 80. günde spora gitmiştim ve neredeyse ağlayarak spor yapıyordum. Beynim sporla bile dopamin salgılamıyordu , hiçbir şey hissetmiyordum.Bu hayat kalitemi öyle bir bitiriyor ki , bu moddayken her dalda kaybediyorum. Her zaman böyle mi hissediyorum ? Hayır. 1 hafta iyi / 1 hafta kötü gibi süreçler nofapte.Belki bu dengesizliğe dair 5 başlık açmışımdır eski forumda da .İyileşme iyileşme diyoruz ;o kadar 30 günlük süreçler + 111 günlük süreçte iyileşmez miydim? Tamam pmo nun kesinlikle zararı var bana, hala elimden geldiğince yapmayacağım. Ancak nofap yapayım iyileşeyim kafasını artık geçiyorum. Psikiyatr randevusu aldım.Şu noktadan sonra sorunumu ilaçlar ile çözmeye çalışacağım, belki de bipolarımdır. Çünkü kötü hissettiğim kadar iyi hissettiğim haftalar da oluyor.Eğer çözemezsem de böyle yaşayamacağıma eminim. Neyse, kendinize iyi bakın.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Peace of Wisdom

Mars Yolcusu
Burada kaygı bozukluğum ve endişelerimle alakalı yazılar yazdım. Sebepsiz yere gelen mutsuzluğumla alakalı şeyler. Okuyabilirsin. Ama emin ol fap yapmak durumu daha kötü hale getiriyor. -100 de olmaktansa -50 de olmayı tercih ederim ben. Kalanı için de psikologlara danışabilirsin. Belki hormonlarla alakalı bir durumdur ve ilaç kullanman gerekiyordur.

selpakisrafı

Yeni Fapstronot
2 gün önce takıntılar hakkında arama yaparken izzet güllü diye bir psikolog buldm yorumlarda biri paylaşmıştı onu girdim dinledim biraz . ilaç kullanan sayısı arttıkça hastalıklar azalmıyor filan diyor .sonracıma psikolog sayısı artıkça hasta sayıları da artıyor diyor. ilaçla değil algımızı değiştirerek kurtulmalıyız gibi şeyler söylüyor. bir bakmanı tavsiye edicem cünkü bana çok mantıklı geldi iyileşenlerin gönderdiği ses kayıtları da var bikacını dinledim başarılı olmuş çok kişi var. algısını değiştirip ilaçsız ruh halini düzeltmiş abla vardı mesela bir bak istersen güzel şeyler var

The King

Uranüs Yolcusu
Belki de psikolojik sorunların vardır. Ki öyle görünüyor. Bunu pmoya bağlayarak ya da pmoyu bir tedavi aracı olarak kullanıp aşamazsın. O, tüm bu kötü süreçleri hızlandırarak karşına çıkarır. Meseleyi bir psikologla halletmenin sırası gelmiş gibi.

Yusufz

Ay Yolcusu
8 senelik ağır bağımlılığım vardı.Nofap'i 4 sene önce öğrendim. 30'lu en az 10 sürecim , 111 günlük de rekor sürecim var. Az önce 34 günlük süreci videosuz masturbasyon ile bozdum. Sebebi ise sebepsiz mutsuzluğumdu.Başımda yine ağrılar başlamış,iş yerinde az konuşmaya başlamışım,karamsarlık ve geçmişe takılma,yalnızlık gibi sorunları beynimde çığ gibi büyütmüşüm.Dün spora gittim ve 1 gram dopamin salgılayamadım , sporu yarıda bırakasım geldi. Enerjim de yoktu.Böyle hissetmeme sebep olan düşünceler değil , durduk yere böyle hissetmemin sonucu olarak düşünceler ortaya çıkıyor. 8 saat meditasyon yapsam yine beynim acı çekecekti.

Aklıma bu hisleri 90. günde bile yaşadığım geldi ve sorunumun fap ile alakalı olmadığına emin oldum. Hatırlıyorum 80. günde spora gitmiştim ve neredeyse ağlayarak spor yapıyordum. Beynim sporla bile dopamin salgılamıyordu , hiçbir şey hissetmiyordum.Bu hayat kalitemi öyle bir bitiriyor ki , bu moddayken her dalda kaybediyorum. Her zaman böyle mi hissediyorum ? Hayır. 1 hafta iyi / 1 hafta kötü gibi süreçler nofapte.Belki bu dengesizliğe dair 5 başlık açmışımdır eski forumda da .İyileşme iyileşme diyoruz ;o kadar 30 günlük süreçler + 111 günlük süreçte iyileşmez miydim? Tamam pmo nun kesinlikle zararı var bana, hala elimden geldiğince yapmayacağım. Ancak nofap yapayım iyileşeyim kafasını artık geçiyorum. Psikiyatr randevusu aldım.Şu noktadan sonra sorunumu ilaçlar ile çözmeye çalışacağım, belki de bipolarımdır. Çünkü kötü hissettiğim kadar iyi hissettiğim haftalar da oluyor.Eğer çözemezsem de böyle yaşayamacağıma eminim. Neyse, kendinize iyi bakın.
Hayatına bir amaç ekle. Allah'a inanmak gibi. Hayatıma namaz girdiğinden beri kendimi uzun zamandır mutlu hissediyorum herşeye rağmen. Hepimizin maneviyata ne kadar ihtiyacı olduğunu eskiden(Allah'a dair pek bir inancım yokken) yaşadığım benzer olumsuzlukları daha inançlı ve bilinçli olduğum zaman tekrardan yaşadığımda aldığım gardlardan ve verdiğim tepkilerden anladım. Meğer bu bilince sahip olmasaymışım böyle pis bir dünyada hayatım ne kadar anlamsız ve sıkıcı olacakmış.

Tırnovalı

Ay Yolcusu
Can sıkıntısı, baş ağrısı, mutsuzluk gibi durumlar bir çok problemin ortak belirtisi olabilir. Neyden kaynaklandıklarını saptamak zor. Mutluluk, sağlık, dinçlik vb. şeylerin varlığı birden fazla faktöre bağlı. Örnekler çoğaltılabilir, mesela, gayet sağlıklı beslenen birisi düzenli uyumuyorsa enerjik olmayabilir. Sağlıklı beslenen, düzenli uyuyan, sporunu yapan biri sosyal hayatı yoksa mesela yine mutlu olmayabilir. Tek bir sebebe bağlayamayız yani. Bu yüzden "Şunu kullanın hayatınız değişecek" "Bunu yapın bambaşka biri olacaksınız" "Mutluluğun sırrı işte bu!" gibi sözlere çok takılmamak gerekiyor.
Kısacası yapmamız gerekenleri mümkün mertebe yapmalı, sakınmamız gerekenlerden de kaçınmalıyız. PMO'ya gelince bu illet her halükarda zararlı, isterse faydalı olsun, ondan gelecek fayda lazım değil.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6