Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Hayatın Çökmesi

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar selamlar. Bunu buraya yazmak ne kadar neverfap ile ilgili bilmiyorum ancak paylaşacak başka bir kimsem yok ve desteğe, tavsiyeye ihtiyacım var. Son 3 4 aydır sosyal hayatım ve psikolojim gerçekten dibe vurdu. Ayrılığın üzerinden 2 3 ay geçmiş olmasına rağmen eski sevgilime hala aşığım ve kafaları yiyorum. Oysa beni unutmuş ve yeni bir sevgilisi var. O hayatına devam ederken ben hazırdaki arkadaşlarımı da kaybediyorum. 19 yıllık arkadaşımın ve daha birçok arkadaş bellediğim insanın hayatında bir gram değerim olmadığını ve ben bıraktığımda arkadaşlıkların yitip gittiğini fark ettim. Tek yaptığım spora gitmek ve oyun oynamak. Aşırı yalnız ve boşlukta hissediyorum ki hayatım katlanılmaz oldu. Ne yapmam gerekiyor? Özellikle eski sevgilimi nasıl unutacağım, kız hayatına devam ederken ben ona hala aşığım... Gerçekten desteğe ihtiyacım var çünkü önümü göremiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Eğer dünya üzerinde sevdiğimiz kişiyi bize birden bire unutturan bir psikolog olsaydı şimdiye multimilyarder olmuştu.

Unutmak kolay değil, aksine unutmaya çalışmak yerine bu duyguların gelip geçmesine izin vermek çok daha doğru.

Arkadaşlıklar konusunda tavsiye veremem ancak kız meselesi konusunda bazı acı tecrübelerimden yararlanarak ekleme yapayım:

O acıyı çekmekten korkmak bence en kötüsü. Ne zaman sen acıyı kabullenip aşk acısını çekersin, o zaman iyileşme başlar bence. Ne kadar sürer bilinmez ancak ilk adım bu. Eğer çok kötü hissediyorsan bir uzmana görünebilirsin. İlk başta psikolog tercih et, serotonin ilaçları o kadar masum değil. Terapiye şans ver. (Cidden çok kötüysen tabi.)

Ayrıca arkadaş meselesini de bir psikoloğa anlatıp onunla analiz etmeniz gerçekten faydalı olabilir.

Travis

.
Arkadaşlar selamlar. Bunu buraya yazmak ne kadar neverfap ile ilgili bilmiyorum ancak paylaşacak başka bir kimsem yok ve desteğe, tavsiyeye ihtiyacım var. Son 3 4 aydır sosyal hayatım ve psikolojim gerçekten dibe vurdu. Ayrılığın üzerinden 2 3 ay geçmiş olmasına rağmen eski sevgilime hala aşığım ve kafaları yiyorum. Oysa beni unutmuş ve yeni bir sevgilisi var. O hayatına devam ederken ben hazırdaki arkadaşlarımı da kaybediyorum. 19 yıllık arkadaşımın ve daha birçok arkadaş bellediğim insanın hayatında bir gram değerim olmadığını ve ben bıraktığımda arkadaşlıkların yitip gittiğini fark ettim. Tek yaptığım spora gitmek ve oyun oynamak. Aşırı yalnız ve boşlukta hissediyorum ki hayatım katlanılmaz oldu. Ne yapmam gerekiyor? Özellikle eski sevgilimi nasıl unutacağım, kız hayatına devam ederken ben ona hala aşığım... Gerçekten desteğe ihtiyacım var çünkü önümü göremiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
bende aynı şeyleri yaşıyorum hocam tek yaptığım spora gidip oyun oynamak konuşacak kimsem yok ve bu durumdan nefret ediyorum artık kendi kendime konuşmaya başladım acayip çıkmazdayım

izleyici1

Yoda
gençliğimde bende bir kızı çok severdim
uzun yıllar unutamamıştım
ama sonra farkettimki bunun nedeni dinlediğim müziklermiş
tavsiyem kesinlikle eğer bağımlılığın varsa müzik dinleme
arkadaşlıklarda gelip geçici
eğer ortak bir değeriniz varsa
bu iş olur okul olur uzun süre devam eder
çok uzun süre bitmeyecek arkadaşlık arıyorsan o da ancak din kardeşliği veya
ülkenin yararına bir iş yapma gibi işlerde olur

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Bir psikoloğa görün en kısa zamanda, Red Pill oku (Erkek Adam'dan değil, Dr.Red Pill'dan takip et), spora gittiğinde hafif tempo çalışıyorsan daha ağır tempoda çalış ki kas ağrısından var olan ağrıyı unuttursun. Çok ağır bir oneitis yaşıyorsun, seni anlıyorum zira hepimiz yaşadık bunları bu kadar ağır olmasa bile, ancak en büyük sorun terapi almadıkça ve Red Pill okumadıkça sonunun iyi görünmediği. İnsanın en büyük gerçeği zaten bencil olması ve herkes çıkarına göre gidecektir, ne dostluklar biter bu hayatta, ne düşmanlıklar son bulur. Yeni bir arkadaş çevresine girmeni ve çevre içindeki hiyerarşide kendini kanıtlamanın yollarını ara.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
O acıyı çekmekten korkmak bence en kötüsü. Ne zaman sen acıyı kabullenip aşk acısını çekersin, o zaman iyileşme başlar bence. Ne kadar sürer bilinmez ancak ilk adım bu
Hocam ilk askimdi. Ne kadar o acıyı çeksem de aklım almıyor. Başka bir insan hakkında yazdıklarını görünce beni neden sevmediğini düşünmekten aklım çıkıyor. O acıyı çekmek artık işkence gibi geliyor iyileşme sürecinden çok

chidori88

Jüpiter Yolcusu
bende aynı şeyleri yaşıyorum hocam tek yaptığım spora gidip oyun oynamak konuşacak kimsem yok ve bu durumdan nefret ediyorum artık kendi kendime konuşmaya başladım acayip çıkmazdayım
Bu döngüden nasıl kurtuluruz ya... Yeni arkadaşlıklar nasıl edinebiliriz

chidori88

Jüpiter Yolcusu
gençliğimde bende bir kızı çok severdim
uzun yıllar unutamamıştım
ama sonra farkettimki bunun nedeni dinlediğim müziklermiş
tavsiyem kesinlikle eğer bağımlılığın varsa müzik dinleme
arkadaşlıklarda gelip geçici
eğer ortak bir değeriniz varsa
bu iş olur okul olur uzun süre devam eder
çok uzun süre bitmeyecek arkadaşlık arıyorsan o da ancak din kardeşliği veya
ülkenin yararına bir iş yapma gibi işlerde olur
Evet hocam dinlediğim müzikler çok etkiliyor. Bırakmam gerekiyor sanırım. Arkadaşlıklarım hâlâ devam ederken bile oraya ait olmamam kötü hissettiriyor hocam ya. Ben onlara en yakın arkadaşım gibi davranirken hep yanlarında olurken onların en yakın arkadaşı değilim. Vakit geçirmek istedikleri ilk insan değilim. Ellerinde daha iyisi olmayınca bana geliyorlar sadece. Bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Bir psikoloğa görün en kısa zamanda, Red Pill oku (Erkek Adam'dan değil, Dr.Red Pill'dan takip et), spora gittiğinde hafif tempo çalışıyorsan daha ağır tempoda çalış ki kas ağrısından var olan ağrıyı unuttursun. Çok ağır bir oneitis yaşıyorsun, seni anlıyorum zira hepimiz yaşadık bunları bu kadar ağır olmasa bile, ancak en büyük sorun terapi almadıkça ve Red Pill okumadıkça sonunun iyi görünmediği. İnsanın en büyük gerçeği zaten bencil olması ve herkes çıkarına göre gidecektir, ne dostluklar biter bu hayatta, ne düşmanlıklar son bulur. Yeni bir arkadaş çevresine girmeni ve çevre içindeki hiyerarşide kendini kanıtlamanın yollarını ara.
Teşekkür ederim hocam tavsiyen için. Oneitis sendromuna biraz bakacağım umarım vardır bir çıkışı

BloodRien

Yoda
Aşık olduğun kişiyi unutamazsın
aşk kimyasaldır dostum
öylece geçip gitmesini beklemelisin acıyı kucakla kabullen
sana onu hatırlatan her şeyi sil yok et
instagram foto vs.
ve her şeyden çok önce kendini sev
arkadaş ilişkilerindede aşk ilişkilerinde işine yarıycaktır

eVldm_Æl

Yeni Fapstronot
Hiç aşık olmadığım için işin o kısmını bilemiyorum.Ama benim de sosyal hayatım bitik.Birçok dostumla arayı bozdum.Kişiliğimden belki hiçbir şeyi takmıyorum tıpkı bunun gibi.Takma,boşver.

falanso

Mars Yolcusu
Benden sana tavsiye, kızı unutmaya çalışma çünkü unutmaya çalışacağın her vakit kızı daha çok hatırlayacaksın ve bu bir hayli zorlaşacak, bazen akışına bırakmak gerekiyor inan öylesi daha yararlı olabiliyor. Yaşını bilmiyorum ama arkadaş konusunda olduğun ortamda birileri ile sosyalleşip onların yerine daha iyi kişileri koyabilirsin. Sosyalleşemiyorum dersen anlarım çünkü bende aynı şeyi yaşıyorum hatta bugün bu konu ile ilgili bende biraz içimi döktüğüm bir post açacağım. Sanırım 21.yy en büyük sorunu yalnızlık gibi gözüküyor. Bende eskiden spora gidiyordum ama bir süre sonra sarmıyor ve büyük ihtimalle sıkılmaya başladın çünkü halletmen gereken şeyler var, oyunda bir süre sonra zevk vermiyor aynı şey. Hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz dostum. Kız konusuna tekrar değinecek olursam da bu konuda biraz gerçekler ile yüzleşmen gerekiyor, kız seni bırakıp kendi hayatını yaşıyor ama sen halen yas tutuyorsun. Bu normal bir şey ama biraz zamana bırakman lazım, çok kurcalama çünkü kurcaladıkça daha çok bozulur. Şimdilik bu kadar konuşmak istersen yazabilirsin.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Aşık olduğun kişiyi unutamazsın
aşk kimyasaldır dostum
öylece geçip gitmesini beklemelisin acıyı kucakla kabullen
sana onu hatırlatan her şeyi sil yok et
instagram foto vs.
ve her şeyden çok önce kendini sev
arkadaş ilişkilerindede aşk ilişkilerinde işine yarıycaktır
Teşekkür ederim hocam tavsiye için. Geçmeye başlamıştı aslında. Ben tekrar uyuyan devi uyandırdım sanırım o yüzden yine dibe battım. Pmo bağımlılığımdan çok da farklı değil sanki :c

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Aslında sadece müzikler değil diziler (vb.) de etkiliyor. Aslında pazarladıkları aşk bizde olan bir şey mi yoksa oradan öğrendiğimiz bir şey midir? Veya şöyle düşünelim: Birisine neden aşık oluruz? Gerçekten harika bir kişiliği mi var, bu yüzden mi sana acı çektiriyor? İyi mi anlaşıyordunuz, bu yüzden mi ayrıldınız? Çok mu güzel, peki ya öyleyse bu onu arzulayıp rahatsız bir duygu içinde olmandan başka ne işe yarıyor? Gerçekten onu isteyip istemediğinin farkına var. Medyanın dayattığı “aşk” değil onun gerçekten sevilecek biri olup olmadığının farkına var.

Yeni arkadaşlıklar edinme derken konuşacak birisinin olmaması mı yoksa bir dost mu? Eğer ilki ise okludan, işyerinden (vb.) de mi yok veya spor salonunda bir şeyler deneyebilirsin. İkincisine gelecek olursak, kendi kendine yetmelisin, hiçkimseye fazla bağlanmamalısın bence böylece çok güçlü bir psikoloji elde edebilirsin.
Hocam çok teşekkür ederim yorumların için. İki konuda da verdiğin tavsiyeler o kadar mantıklı ki. Zaten bunun için açmıştım konuyu, başka insanların fikirleri ben kendim mantığıma başvuramazken çok değerli

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Benden sana tavsiye, kızı unutmaya çalışma çünkü unutmaya çalışacağın her vakit kızı daha çok hatırlayacaksın ve bu bir hayli zorlaşacak, bazen akışına bırakmak gerekiyor inan öylesi daha yararlı olabiliyor. Yaşını bilmiyorum ama arkadaş konusunda olduğun ortamda birileri ile sosyalleşip onların yerine daha iyi kişileri koyabilirsin. Sosyalleşemiyorum dersen anlarım çünkü bende aynı şeyi yaşıyorum hatta bugün bu konu ile ilgili bende biraz içimi döktüğüm bir post açacağım. Sanırım 21.yy en büyük sorunu yalnızlık gibi gözüküyor. Bende eskiden spora gidiyordum ama bir süre sonra sarmıyor ve büyük ihtimalle sıkılmaya başladın çünkü halletmen gereken şeyler var, oyunda bir süre sonra zevk vermiyor aynı şey. Hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz dostum. Kız konusuna tekrar değinecek olursam da bu konuda biraz gerçekler ile yüzleşmen gerekiyor, kız seni bırakıp kendi hayatını yaşıyor ama sen halen yas tutuyorsun. Bu normal bir şey ama biraz zamana bırakman lazım, çok kurcalama çünkü kurcaladıkça daha çok bozulur. Şimdilik bu kadar konuşmak istersen yazabilirsin.
teşekkürler hocam. dediğin gibi biraz oluruna bırakmam gerekiyor sanırım

Ege

Ay Yolcusu
Dostum önce eski sevgilinden başlayayım. Samimi olmam gerekirse hiç sevgilim olmadı. Kurtlar Vadisi'nde Aslan Akbey'in dediği gibi: Ortadoğu'yu yönetirim ama bir kadını yönetemem. Benimki de o misal. Laf cambazlığı yapamıyorum ne yapayım.
Her neyse, lisede bir kızdan çok hoşlandım. Kendimi onunla beraber bir sürü şarkının içine koydum. Ama kıza gerçek anlamda bir türlü yanaşamadım. Wp'de adeta Barney Stinson'ken okulda sokakta yanından geçen bir yabancı gibi kızın yanından geçip gidiyordum. Bu durum bana çok acı çektiriyordu ama yine de bir şeyleri değiştirmiyordum. 11 ve 12. sınıfı acı ve üzüntüyle bomboş geçirdim. Sonra lise bitti, mezun olduk, herkes kendi yoluna gitti. Zamanla üzerimdeki etkisi gittikçe azaldı. Dersi derste anlamam sayesinde iyi bir sıralama yapabildim ve hayatıma devam ettim.
Dediğim gibi hiç sevgilim olmadı. O yüzden anlattıklarım senin durumunla ne kadar örtüşür bilemem ama zamanla iyileşeceğinden eminim. Acele etme, acını yaşa, kendinde ilerleyecek takati bulduğunda önüne bak, hedeflerine ilerle.

Sosyal hayatına gelecek olursam kimse için kendinden şüphe etme, kendinde kusur arama. (Bu elbette aşk hayatın için de geçerli.) Ying yang sembolünü düşünürsen insanların içlerinde ne kadar siyah ne kadar beyaz barındırdığını bilemezsin. Sadece kendininkini bilebilirsin. Sen bir kendine bak, kendinden emin ol gerisi teferruat.
Toplumun bir parçası olmak için yanında yürüyecek yalıkazıklarına ihtiyacın yok. Böyle bir arayış içinde olmana da gerek yok.
Ben de sosyal bir hayatım olduğunu söyleyemem. Bu durum bana rahatsızlık vermiyor ama yeni şeyler yapmak, yeni insanlar tanımak için konfor alanımdan çıkmak beni heyecanlandırıyor. Bunun için Miro adlı bir yazılımda takvim şablonunu kullanıyorum. Kısaca telefondaki takvim uygulamasını bilgisayarda düşün. Takvimdeki kareleri olabildiğince sosyal aktivitelerle doldurmaya çalışıyorum. Bunu yapmak bir yandan içimde bütün kareleri doldurma motivasyonu doğuruyor. Hayattaki fırsatlara kulağımı açıyorum. Bunu yapmaya yeni başladım ama sosyal hayatıma katkısı olacağına inancım tam.

Biraz uzun yazdım dostum, kusura bakma, umarım yardımcı olur.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Dostum önce eski sevgilinden başlayayım. Samimi olmam gerekirse hiç sevgilim olmadı. Kurtlar Vadisi'nde Aslan Akbey'in dediği gibi: Ortadoğu'yu yönetirim ama bir kadını yönetemem. Benimki de o misal. Laf cambazlığı yapamıyorum ne yapayım.
Her neyse, lisede bir kızdan çok hoşlandım. Kendimi onunla beraber bir sürü şarkının içine koydum. Ama kıza gerçek anlamda bir türlü yanaşamadım. Wp'de adeta Barney Stinson'ken okulda sokakta yanından geçen bir yabancı gibi kızın yanından geçip gidiyordum. Bu durum bana çok acı çektiriyordu ama yine de bir şeyleri değiştirmiyordum. 11 ve 12. sınıfı acı ve üzüntüyle bomboş geçirdim. Sonra lise bitti, mezun olduk, herkes kendi yoluna gitti. Zamanla üzerimdeki etkisi gittikçe azaldı. Dersi derste anlamam sayesinde iyi bir sıralama yapabildim ve hayatıma devam ettim.
Dediğim gibi hiç sevgilim olmadı. O yüzden anlattıklarım senin durumunla ne kadar örtüşür bilemem ama zamanla iyileşeceğinden eminim. Acele etme, acını yaşa, kendinde ilerleyecek takati bulduğunda önüne bak, hedeflerine ilerle.

Sosyal hayatına gelecek olursam kimse için kendinden şüphe etme, kendinde kusur arama. (Bu elbette aşk hayatın için de geçerli.) Ying yang sembolünü düşünürsen insanların içlerinde ne kadar siyah ne kadar beyaz barındırdığını bilemezsin. Sadece kendininkini bilebilirsin. Sen bir kendine bak, kendinden emin ol gerisi teferruat.
Toplumun bir parçası olmak için yanında yürüyecek yalıkazıklarına ihtiyacın yok. Böyle bir arayış içinde olmana da gerek yok.
Ben de sosyal bir hayatım olduğunu söyleyemem. Bu durum bana rahatsızlık vermiyor ama yeni şeyler yapmak, yeni insanlar tanımak için konfor alanımdan çıkmak beni heyecanlandırıyor. Bunun için Miro adlı bir yazılımda takvim şablonunu kullanıyorum. Kısaca telefondaki takvim uygulamasını bilgisayarda düşün. Takvimdeki kareleri olabildiğince sosyal aktivitelerle doldurmaya çalışıyorum. Bunu yapmak bir yandan içimde bütün kareleri doldurma motivasyonu doğuruyor. Hayattaki fırsatlara kulağımı açıyorum. Bunu yapmaya yeni başladım ama sosyal hayatıma katkısı olacağına inancım tam.

Biraz uzun yazdım dostum, kusura bakma, umarım yardımcı olur.
Teşekkür ederim hocam tavsiyelerin için 🙌

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum arkadaşlar konusunda birşey diyemem fakat sevgili konusunda şunu diyebilirim;bu Hollywood ve feminizm dalgası sonucu " Aysun bir tek sen varsın dünyada" algısı oluştu.Bu algı öylesine zararlı ki kadını kafanda tanrıça mertebesine koyuyor ve kendini sefil bir toprak köylüsü statüsüne koyuyor.Bak dostum bu hayatta Senin değer veripte sana değer vermeyen kadın bir zaman kaybından başka birşey değildir.Çünkü ondan daha güzel, daha iyi,sana ilgili olacak binlerce kadını geri tepiyorsun.Bu hayatta hiçbir kadın özel olamaz.O özelmiş algısı (aşk var moruk) popüler kültürde ilmek ilmek dokundu.Aşk dediğin birkaç hormonun artmasına verdikleri isim bunu karşındaki flörtleştiğin binlerce kadınla yaşayabilirsin ,bu yüzden ortada aşk diye birşey yok.Unutman uzun sürecek baya acı çekeceksin.Acıyı azaltmanin bir yolu var mı? sorusu ya da cevabı olmaz.Çünkü acıyı sen kendi değerlerin yüzünden çekiyorsun,o önemli şey önemli olmayana dek de çekeceksin.

mete

Venüs Yolcusu
Dostum arkadaşlar konusunda birşey diyemem fakat sevgili konusunda şunu diyebilirim;bu Hollywood ve feminizm dalgası sonucu " Aysun bir tek sen varsın dünyada" algısı oluştu.Bu algı öylesine zararlı ki kadını kafanda tanrıça mertebesine koyuyor ve kendini sefil bir toprak köylüsü statüsüne koyuyor.Bak dostum bu hayatta Senin değer veripte sana değer vermeyen kadın bir zaman kaybından başka birşey değildir.Çünkü ondan daha güzel, daha iyi,sana ilgili olacak binlerce kadını geri tepiyorsun.Bu hayatta hiçbir kadın özel olamaz.O özelmiş algısı (aşk var moruk) popüler kültürde ilmek ilmek dokundu.Aşk dediğin birkaç hormonun artmasına verdikleri isim bunu karşındaki flörtleştiğin binlerce kadınla yaşayabilirsin ,bu yüzden ortada aşk diye birşey yok.Unutman uzun sürecek baya acı çekeceksin.Acıyı azaltmanin bir yolu var mı? sorusu ya da cevabı olmaz.Çünkü acıyı sen kendi değerlerin yüzünden çekiyorsun,o önemli şey önemli olmayana dek de çekeceksin.
Hay ağzına sağlık . Çok iyiydi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6