Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyal Ortamdan Korkmak Ve Odaklanma Sıkıntısı

Aphelion

Yeni Fapstronot
Ben gün saymıyorum , kaçıncı günde olduğumu bilmiyorum ama yaklaşık 2 haftadır mastürbasyon yapmıyorum , p*rn* izlemiyorum , şeker ve paketli gıda tüketmiyorum , sosyal medya olarak sadece youtube ve whatsapp kullanıyorum. Youtube a bir takıldımmı 2 saat 3 saat bırakamıyorum ve her aklıma geldiğinde whatsappa giriyorum mesaj var mı diye , olmadığını görünce üzülüyorum yalnızmış gibi hissediyorum. Bunları yazarak yazıya başlamak istedim (muhtemelen etkileri var ). Derslerime hiçbir şekilde odaklanamıyorum. Sınıfta hoca tahtada bir şey çözdürdüğünde elim ayağım birbirine dolanıyor , yapabileceğim soruyu yapamıyorum. Eve geldiğim gibi sadece yatmak ya da oyun oynamak istiyorum. Spor yapıyordum bu aralar o da aksadı , vücudum sanki spor yaptıkça yağlanıyor gibi. Bağımlı zamanlarımda daha fit gibiydim. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Çok kolay şeylere sinirlenmeye başladım. Ne bi ders çalışıyorum ne de sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Yapmaya çalıştığımda çok zor geliyor , iki gündür böyle. Ne yapacağım arkadaşlar bir önerisi , bir tecrübesi olan varsa anlatsın lütfen.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bu sık sık görülebiliyor. Sebebi yoksunluk krizleri ve geri çekilme. Gerçekten kendine karşı aşırı sert ve stresli olduğun bir dönem bu. Birkaç güne hafifler ve giderek azalır bence. Sabret ve bu aralar meditasyona ağırlık ver.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Ben gün saymıyorum , kaçıncı günde olduğumu bilmiyorum ama yaklaşık 2 haftadır mastürbasyon yapmıyorum , p*rn* izlemiyorum , şeker ve paketli gıda tüketmiyorum , sosyal medya olarak sadece youtube ve whatsapp kullanıyorum. Youtube a bir takıldımmı 2 saat 3 saat bırakamıyorum ve her aklıma geldiğinde whatsappa giriyorum mesaj var mı diye , olmadığını görünce üzülüyorum yalnızmış gibi hissediyorum. Bunları yazarak yazıya başlamak istedim (muhtemelen etkileri var ). Derslerime hiçbir şekilde odaklanamıyorum. Sınıfta hoca tahtada bir şey çözdürdüğünde elim ayağım birbirine dolanıyor , yapabileceğim soruyu yapamıyorum. Eve geldiğim gibi sadece yatmak ya da oyun oynamak istiyorum. Spor yapıyordum bu aralar o da aksadı , vücudum sanki spor yaptıkça yağlanıyor gibi. Bağımlı zamanlarımda daha fit gibiydim. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Çok kolay şeylere sinirlenmeye başladım. Ne bi ders çalışıyorum ne de sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Yapmaya çalıştığımda çok zor geliyor , iki gündür böyle. Ne yapacağım arkadaşlar bir önerisi , bir tecrübesi olan varsa anlatsın lütfen.
Eyleme geçmek... Ben böyle aştım en azından

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bi süre en azından 1-2 hafta spora,ders çalışmaya ara ver her gün aynı rutini yapmaktan bunalmış gözüküyorsun. Çık dışarı arkadaşlarınla bol bol vakit geçir, kendine bir hobi edin dövüş sporunu şiddetle tavsiye ediyorum. Müzik aleti çalmayı öğrenebilirsin. Basketbol oynuyabilirsin. Kendini birşeyler yapmak için zorlaman lazım yoksa degişmeyeceksin.

mustafa78

Mars Yolcusu
ilk haftalarda olur reis aylar geçecek daha da rahatlayacaksın bak gör zamana yay

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Sebebi nofap olmayabilir. Benzer belirtiler yaşıyorum ama öyle odaklanamama ya da üzüntü fazla yaşamıyorum. Yorgunluk yaşıyorum. Bence sebebi depresyon ya da anksiyete olabilir. Her şeyi nofape bağlamayın. Ama yapmayı sürdürün.

purplesox05

Mars Yolcusu
Daha çok küçüksün, gülümse ve gençliğin tadını çıkar. Sana verebileceğim tüm tavsiye bu.

Sebebi nofap olmayabilir. Benzer belirtiler yaşıyorum ama öyle odaklanamama ya da üzüntü fazla yaşamıyorum. Yorgunluk yaşıyorum. Bence sebebi depresyon ya da anksiyete olabilir. Her şeyi nofape bağlamayın. Ama yapmayı sürdürün.
Yoksunluk belirtilerinin en çok yaşandığı dönemde adam. Böyle demek hiç doğru değil bence.

Aphelion

Yeni Fapstronot
Odaklanamama sıkıntın da ruh halinin dengesizlikleri de büyük ihtimalle pmo'dan kaynaklanıyordur.Bundan kaynaklı olduğunu düşünürsek yapacağın şey : neverfap yani nofap yapmak,iyileşmeyi beklemek ama beklerken kendini geliştirmek için de her şeyi yapmak,kendini zorlamak,beynini,vücudunu sağlıklı olmak için zorlayarak her gerekeni yapmak.Tamam PMO sorunlara sebep oluyor ama bütün sorunları ona yükleyerek kendimizi devre dışı bırakmamalıyız.Sosyal olarak da kendini zorlamalısın,bilişsel olarak da zorlamalısın.Örnek verecek olursak Anksiyete'de ilaç dışındaki çözüm yollarından biri şudur : Yüzleştirme ,başbaşa bırakma.Endişeli kişi hep der ki ''ya olursa,şöyle olursa ne olacak" gibi.Bunu her zaman değil ama bazen yenmenin yollarından biri de o olayın gerçekleşmesidir.Korktuğu olayın gerçekleştiğini ve bir sorun olmadığı görünce hastanın bu zihinsel endişe algısı kırılabilir.Bazıları böyle şifaya kavuşmuştur.Tıpkı bunun gibi senin sorunlarını yenmen için kendini zorlayarak beynine bir şeylerin tersini kanıtlaman gerekir.İmkansızın imkansız olmadığını ,mümkünlük kavramının var olduğunu kanıksattırman gerekir zannımca.Vücudunu zorla derken de günde 10 km koş demek istemedim.Senin limitlerini sen belirlersin o başka.
Çok teşekkür ederim, kendimi zorlayacağım :)

Eff

Yoda
Bunların geneli hayatının bir amacı olmamasından ve disiplinsizlikten kaynaklanıyor. Beynin bedava dopamine alışmış ve yeni şeyler yapmak istemiyor.
Bu günlerini sevdiğin şeyler yaparak harcayabilirsin. Örneğin dışarıda gezmek tozmak.
Bu süreçte telefonu sık sık eline almaman gerekli. Dışarı çıkıp arkadaşlarınla buluş. Evde telefonu at bir kenara, internetini kapat ve iyi bir roman okumanın heyecanına kapıl.
Bol şanslar.

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Yoksunluk belirtilerinin en çok yaşandığı dönemde adam. Böyle demek hiç doğru değil bence.
Ben de 2 hafta civarı yapmıyorum. Yoksunluk için erken değil mi? Ben yorgunluk yaşıyorum büyük oranda, özellikle spordan sonra aşırı oluyor ve iradem azalıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6