Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyalleşmede İlerleyememe

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Herkese Selam,
Öncelikle kendimden bahsedeyim.Ben ortamlarda(okul,arkadaş ortamı vs)ortama ayak uydurabilen hatta bazenleri ortamın gözdesi olan birisiyim. Lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim. Başlıkta da belirttiğim gibi sosyalleşmede ilerleyemiyorum. Sosyalleşmede ilerleyememekten kastım belirli bir noktadan ileriye gidemiyorum. Örneğin kızlarla konuşmam iyi seviyede ama sevgilim yok veya grubumda konumum iyi fakat lider değilim.Ayriyetten konuşmam iyi hatta diksiyonum bayağı düzgün ama insanlarla konuşmaya gidemiyorum bazenleri onlar benim yanıma geliyor.Ve her şey için geç kalmış hissediyorum. Örneğin sınıfımla aram iyi ama sosyalleşmek için geç kaldığımı düşünüyorum.Harekete geçmeyi her ne kadar düşünsemde düşünceden ibaret kalıyor. Nereden nasıl başlasam onuda bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Kendime hep şöyle söylerim kolay olucak, bu beni cidden öz güven verir. Örneğin bir iş yapacağınız zaman. Özellikle kolay olucak gibi sözlerle kendinizi cesaretlendirin.

vahsideli

Ay Yolcusu
bence sen hayal aleminde yaşıyorsun. daha kabul bile etmek istemiyorken sana kim yardım edecek?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Lider olmakla uğraşma uyumlu ol ve aktiviteleri planlayan kişi ol çok görüyorum ortamda lider olabilmek için arkadaşlarına emir veren,sürekli ezmeye çalışan,iş birliği bozan,uyumsuz davranıp gruptan atılan bu tarz haraketler yapanlar alfa değil gamma erkeklerdir. Ortamdaki liderliğiniz diğerlerinin yapamadığı şeyleri yapıp risk almakla,aktivite planlamakla ve uyumlu olup herkesle aranızı iyi tutmakla alakalıdır. Tabiki bu dediğimden iyilik meleği olun demiyorum yeri geldiğinde haddini bildirmesinide bilin fakat hep kendi grup hiyerarşinizde sorun çıkarmayın. Birlikte birşeyler yapıp aranızı ortamdaki herkesle iyi tuttuktan sonra insanlar arasında zaten saygı görürsünüz. Kızlarla ilişkilerin büyük ihtimal çok arkadaşca davrandığın için zararsız bir sekilde iyi kızlara normal arkadaşlıktan öte yürümeyi öğrenmelisin. Düşünceler hep gelirrr gider sen mantıksal olarak yapman gerekeni yapacaksın. Boş vakitlerinde günlük extra işlere git,spora yazıl,sabahları koşu yap random insanlarla konuş,enstrüman çalmayı öğren,tiyatroya yazıl vs vs aksiyon almadan ilerleyemezsin sana burda yazdıklarımız seni anlık motive edebilir ama disiplinli bir şekilde uygulamaya koyman gerekiyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Pmodanbıktım

Yeni Fapstronot
Lider olmakla uğraşma uyumlu ol ve aktiviteleri planlayan kişi ol çok görüyorum ortamda lider olabilmek için arkadaşlarına emir veren,sürekli ezmeye çalışan,iş birliği bozan,uyumsuz davranıp gruptan atılan bu tarz haraketler yapanlar alfa değil gamma erkeklerdir. Ortamdaki liderliğiniz diğerlerinin yapamadığı şeyleri yapıp risk almakla,aktivite planlamakla ve uyumlu olup herkesle aranızı iyi tutmakla alakalıdır. Tabiki bu dediğimden iyilik meleği olun demiyorum yeri geldiğinde haddini bildirmesinide bilin fakat hep kendi grup hiyerarşinizde sorun çıkarmayın. Birlikte birşeyler yapıp aranızı ortamdaki herkesle iyi tuttuktan sonra insanlar arasında zaten saygı görürsünüz. Kızlarla ilişkilerin büyük ihtimal çok arkadaşca davrandığın için zararsız bir sekilde iyi kızlara normal arkadaşlıktan öte yürümeyi öğrenmelisin. Düşünceler hep gelirrr gider sen mantıksal olarak yapman gerekeni yapacaksın. Boş vakitlerinde günlük extra işlere git,spora yazıl,sabahları koşu yap random insanlarla konuş,enstrüman çalmayı öğren,tiyatroya yazıl vs vs aksiyon almadan ilerleyemezsin sana burda yazdıklarımız seni anlık motive edebilir ama disiplinli bir şekilde uygulamaya koyman gerekiyor.
Sağolun hocam.Liderden kastım hangi tür grupla takılırsam takılayım hep grupla uyum sağlayabilen fakat daha ileriye gidemeyen biriyim.Zaten sorunda sizin dediğiniz gibi çok arkadaşça davranmam ve kimsenin yanına gitmemem hep onların yanıma gelmesi.Bundan sonra disiplinli bir şekilde verdiğiniz tavsiyelere uyacağım.

ariete

Yeni Üye
Sevgili ne yapacaksın ki ? Benim vardı 2 gün sonra bana para kazığı atmıştı. Bir daha konuşmadım kendisiyle tabi o zaman yaş 15 falandı ama şimdi üniversitede okuyorum. O kızı unuttum bile ama bir daha sevgilim olmadı hic tabi.

Liderlik konusunu da dert etme. Benim lise zamanında toplasan 6-7 samimi olduğum kişi vardı. Bunlardan sadece 2'si kız falandı tabi bu 6-7 kişiye sevgilim dahil değil. Onunla ilişkiyi kesince bir daha konuşmadım. Ortama dedikleri gibi ayak uydursan sorunun kalmaz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6