Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sosyallik Ve Özgüven (Soru)

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar selamlar. Ben yazın çok kötü bir dönemden geçtim. Sevgilimi ve birçok yakın arkadaşımı kaybettim. Şimdi daha iyi hissediyorum. Aylardır spor yapıyorum özgüvenim eskiden olduğu kadar dibe vurmuş değil. Normale döndüm diyebilirim. Nofap yaptığım dönemlerde de kızlara karşı daha ilgili hissediyorum. Dışarı çıkıp kendime birini bulmaya daha motive oluyorum doğruyu söylemek gerekirse. Ve rezil fantezilerimle kendimi daha da çok düşürmemek de cabası. Ama pek tecrübem olmadığı için samimi arkadaşlar edinmek veya bir kızın yanına gidip tanışmak gibi konularda hala eksiğim. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız, tavsiye verirseniz çok mutlu olurum.
Bir başka derdim de özgüven konusu. Eskiden kalma bir alışkanlık olarak çok fazla depresyon şakası yapıyorum ve genel olarak kendim hakkımda çok negatif oluyorum. Çok fazla özgüvensiz konuştuğum için insanlara güzel bir imaj sunmuyorum. Genel olarak çok kötü hissetmiyorum ancak poker suratım olduğu için insanlar şaka yapıp yapmadığımı pek ayırt edemiyorlar. Sürekli kendim hakkımda kötü konuşmak istemiyorum artık. Ama bunu değiştirmek kendimde çok büyük bir şeyi değiştirmemi gerekecek. Bu konuda da yardımcı olursanız ve tavsiye verirseniz sevinirim. Herkese çok teşekkürler şimdiden

G

gordon

Misafir
Kızlar konusunda ben de çok tecrübeli sayılmam fakat verebileceğim birkaç tavsiye var:
1) Sırf dışarı kızla tanışıyım vs. diye çıkma sen yoluna bak, hedeflerine ulaşmaya çalış; kızlar pastanın kreması olacak.
2) Ne kadar okursan oku tecrübe etmeden olmuyor. Gidip bi rezil olacaksın, yerin dibine girip çıkacaksın, o zaman korkunu yeniyorsun.
3) Kız-erkek farketmez kesinlikle herhangi biri için karakterinden, kişiliğinden ödün verme. Birinin hayatında yer edinmek için savaşamazsın çünkü yerini ne kadar korumaya çalışırsan çalış, ait olduğun yer olmazsa seni istedikleri yere koyarlar. Kendine odaklan ve hayatının merkezine kendini koy.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Kızlar konusunda ben de çok tecrübeli sayılmam fakat verebileceğim birkaç tavsiye var:
1) Sırf dışarı kızla tanışıyım vs. diye çıkma sen yoluna bak, hedeflerine ulaşmaya çalış; kızlar pastanın kreması olacak.
2) Ne kadar okursan oku tecrübe etmeden olmuyor. Gidip bi rezil olacaksın, yerin dibine girip çıkacaksın, o zaman korkunu yeniyorsun.
3) Kız-erkek farketmez kesinlikle herhangi biri için karakterinden, kişiliğinden ödün verme. Birinin hayatında yer edinmek için savaşamazsın çünkü yerini ne kadar korumaya çalışırsan çalış, ait olduğun yer olmazsa seni istedikleri yere koyarlar. Kendine odaklan ve hayatının merkezine kendini koy.
Hocam zaten böyle yaptığım için daha iyi hissetmeye başladım. Ama hiç samimi arkadaşım kalmadı neredeyse. 2 tane var onların da kendi hayatları var sürekli beraber değiliz. İnsanlar dışarı çıkıp muhabbet ediyorlar ben bir şey yapmadığımda sürekli yurtta tek başıma kalıyorum yurdun dışından gulusme seslerini duymak berbat hissettiriyor. İnsanlarla tanışmak arkadaş edinmek konusunda kendimi geliştirmeye ihtiyacım var.

netherim

Merkür Yolcusu
Ben de aynı senin durumundayım. Umarım değişebiliriz ve daha iyi olabiliriz

Zallana6666

Ay Yolcusu
Bende kızlar konusunda yardıma ihtiyacım var benimde çevremde konuşacağım arkadaşım fazla kalmadı kızlar konusunda muhabbet açmaya çekiniyorum şimdi ne gerek var ya yanlış anlarsa diye düşünüyorum birde kadınlar kendilerini sürekli mükemmel dişi olarak göstermekte ustalar sanırım biz azgınlımızı ilgimizi hemen belli ediyoruz onlar bir erkeğin onların sanki hiç bize ihtiyacı yokmuş gibi davranıyorlar.

SDG

Yoda
Hocam zaten böyle yaptığım için daha iyi hissetmeye başladım. Ama hiç samimi arkadaşım kalmadı neredeyse. 2 tane var onların da kendi hayatları var sürekli beraber değiliz. İnsanlar dışarı çıkıp muhabbet ediyorlar ben bir şey yapmadığımda sürekli yurtta tek başıma kalıyorum yurdun dışından gulusme seslerini duymak berbat hissettiriyor. İnsanlarla tanışmak arkadaş edinmek konusunda kendimi geliştirmeye ihtiyacım var.
Dostum yapacak bir şey yok. Mümkün olduğunca farklı ortamlara girip sıfırdan yeni bir imaj çizebilirsin. Kendinle barışman lazım, istersen terapi al, istersen bu konuda kitaplar oku, istersen kendi içine dön bu zehri bir günlüğe akıt ama dene yani. Kendi kendini ezen, ben şunu da yapamadım bunu da yapamadım, bi halt olamadım, depresyondayım gibi durumları ağzında sürekli çiğneyen insanlarla bir arada olmak pek tercih edilmez. Çünkü "aşamamışlık" yayıyorlar. Her ne yaşadılarsa atlatamadıkları, ciddi duygusal desteğe ihtiyaç duydukları bazılarında çok belli oluyor ve kendi adıma söyleyeyim, benim derdim bana yeter. Yakın olmadığım ilk defa tanıştığım ya da bir süredir tanışık olduğum bir insanı ayan beyan belli duygusal yüküyle kabul edemem. Yorucu çünkü. Enerjimi kendime ve sevdiklerime harcamalıyım. İnsanlar genelde kendileriyle aynı hizada yürüyen ya da kendi dertlerini de sırtlayabilecek mental güçte olanları tercih ediyor. Bu benim fikrim.

Neverfap akademi nin stres yönetim kampına ve diğer kamplarına katılabilirsin. Yakın zamanda Ankara buluşması yapacaklar, ankara daysan orada farklı bir ortamı deneyebilirsin.
Diyeceklerim bu kadar

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Biz burada kardeşiz. Onun için açıkça konuşmak kardeşlerin birbirlerine olan vazifesidir.☺ Demek istediğim şudur ki: Kendin ol. Sırf bunu şunu elde edeceğim diye kendi öz halinden soyutlaşma.
İkincisi olarak naçizane tavsiyem ise; kendini fiziken ve ruhen ve ahlaken geliştir. Felsefenin amaçlarından biri de kemalat-ı insaniyeye hizmet etmektir.
Son ve mühim bir tavsiyem ise; Müslüman isen bu tavsiyeme kulak ver. Dünya fanidir, ölüm anidir. O yüzden sana firak sillesini bırakıp gidenlere ehemmiyet verme. Onlara minnet çekme. Sırf onlar için kendini yerlerden yerlere vurma. Zira Allah birdir. Bütün kainat Onun tasarrufu altındadır. O kimseyi yarı yolda koymaz. Çünkü O her şeye Kadir'dir.
Evet tavsiyelerim bitti. Umarım kardeşime faydalı olabilmişimdir. Eğer ki rencide edici bir söz demişsem özür dilerim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6