Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sporda Nasır Ve Deri Bozukluğu

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
1-) Bir süredir spor salonuna gidiyorum, dumbell ile çalışacağım zaman dumbell'in tutma yerleri tırtıklı olduğu için avuç içimde nasır oluşmaya başladığını fark ettim bunu nasıl önlerim?
Eldiven kullan diyenler olacaktır ama tercih etmiyorum.

2-) Vücut geliştirme yaptığım için zamanla kilom ve kas kütlesi artabilir ve buna bağlı olarak deride (göğüs, omuz, kol bölgesi) çizgi çizgi açılma bir nevi iz olabilir (kalıcı) bunun ileride olmaması için ne yapmalıyım, nasıl önlemler almalıyım?

1. Eldiven kullanabilirsin başka bir çözümü yok bende eskiden aynı sorunla muzdariptim sonra zaten ellerin alışıyor o acıyı hissetmiyorsun.
2. Deri çatlaklarının kalıcı olmadığını biliyorum yanlışta olabilir.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Küçük bezler kullanabilirsin barı kullanırken

Deri yırtılmaları çoğu kişide oluyor buna önlem alamazsın zamanla kayboluyor

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
1. Eldiven kullanabilirsin başka bir çözümü yok bende eskiden aynı sorunla muzdariptim sonra zaten ellerin alışıyor o acıyı hissetmiyorsun.
2. Deri çatlaklarının kalıcı olmadığını biliyorum yanlışta olabilir.
1. Acısından rahatsız değilim açıkçası aksine haz veriyor
2. Deride oluşan izler kalıcı diye biliyorum (bahsettiğim)

The King

Deneyimli Üye
Steroid ve türevi maddeler kullanmazsan derinde öyle ciddi açılmalar olmaz. Uzun vadede belki çatlaklar olabilir bunun için şu anda yapacağın bir şey yok. Hele bir olsun da çatlağı dert etme :D

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Steroid ve türevi maddeler kullanmazsan derinde öyle ciddi açılmalar olmaz. Uzun vadede belki çatlaklar olabilir bunun için şu anda yapacağın bir şey yok. Hele bir olsun da çatlağı dert etme :D
İçime su serptiniz.
Bazı kişilerde görüyordum estetiği bozan bir şey inşallah görünmez

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6