Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Squat Yaparken Diz Ağrısı

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar! 174cm 95kg %22 yağ oranım var. Sporu bırakmıştım tekrar başladım. Bu gün 30 kg squat yaptım ve diz kapağının olduğu yer ağrımaya başladı. Ağırlık topu ile sıçramalı yapayım dedim yine ağrıdı. Diz ağrısı neden olur squta devam edeyim mi ? Ne iyi gelir ?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Diz kapağına zarar vermiş olabilirsin. Uzun süre squat yapmayıp direkt ağırlıklı girersen incitme ihtimalin var. Merhemler vardı ismini hatırlamıyorum ama eczaneye sorsan verir, büyük ihtimalle incindi. Sporda eklem ağrısı iyi değildir, kas ağrısı iyidir :)

The King

Deneyimli Üye
Isınmayı arttır. En az 15-20 dakika mobilite/ısınma egzersizleri uygula. Bol su tüketimi de önem arz ediyor. Muhtemelen geçecektir.

Ant900

Ay Yolcusu
Bende bazı bacak hareketlerini yapamıyorum eklemlerimden ses geliyor az kilo ile yapmama rağmen zorlamıyorum başka harekete geçiyorum

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu
Formun yanlış olması muhtemel eğer form doğruysa yine de bu kiloda ağrı yapması ilginç aşırı hareketsiz bir yaşam sürüyorsan bundan da olabilir glukozamin kullanabilirsin ağrı devam ederse ama bence ilk bakman gereken formun

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Aynı durum benimde sağ dizimde olmuştu muhtemelen ya formunda hata var ya da yeterince ısınmadın. Formu iyice oturt kafanda. Sen antremanlara devam et geçiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6