Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Süreç Ve Tetikleyiciler Hakkında Tavsiyelerim

Katılım
19 Ağu 2021
Mesajlar
165
Tepki puanı
449
Puanları
99
Herkese merhaba arkadaşlar.
Bugün sürecimin üçüncü günü olsada bir süre kafa yorduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak isterim.

Tetikleyiciler=Sürecin Zorlaşması
Aslında anlatacağım şeyleri çoğu arladaşımız bilmekte.

Yeni bir sürece başladığımızı düşünelim, gayet istekli bir süreç olsun bu 0 Tetikleyici.

1 veya 2. Günleri rahatlıkla aşıyoruz ve 1. Haftamıza geldiğimizi düşünelim. Ve yavaş yavaş istekler geliyor ve beynimiz bize "Hadi instagram'daki o kadın ne paylaşmış bir bakalım." Vb. Gibi bahaneler üretiyor. İşte burada ortaya koyduğumuz kararlılık bize sürecimizin gidişatını çiziyor. Eğer instagrama girip kendi rızamızla o tetikleyiciye bakarsak kendimize olan saygımızı yitiriyoruz ve kendimize " benden bir şey olmaz ,zaten başarısız biriyim fap yapsamda bir şey değişmeyecek " gibi şeyler söyleyip zaten zora giren süreci çöp kovasına atıyoruz ve ardı arkası kesilmeyen relapseler bunu takip ediyor.

Birde ikinci yola bakalım: Eğer ciddi bir tavırla beynimize söz geçirip aklımıza gelen her neyse o eylemi gerçekleştirmez isek daha iyi bir süreçte hayatımıza yön veririz.

Peki Ne Yapmalı?
Tetikleyici bir istek mi geldi eğer evde isek hemen şınav veya mekik çekelim ve içimizde oluşan o cinsel enerjiyi burada harcayalım. Bunun bir tetikleyici olduğunu kendimize hatırlatalım. Kendimize şunu soralım: "Nice insan bu tetikleyiciler ile başa çıkabiliyor. Öyleyse ben neden bunu başaramayayım?" Unutmayın beynimiz kıvrım kıvrım olacak beyin resmen yalvaracak o isteği ona vermezsek ileride artık gelen tetikleyici unsurlardan bile zevk alacaksın ama bu öyle eskisi gibi aldığımız zevk değil daha başka. O gücü vücudumuzda hissedince çok daha iyi olacağız. Vücudumuzdan dışarı attığımız onca mineral , vitamin ve enzimleri vücut 14 gün sonra emmeye başlayacak ve artık her şeyden erinmeyen , üşenmeyen bir insnan olacaksın. Gözlerin cin gibi parlayacak , spor yapıyorsan perfonmansın inanılmaz derecede artacak buda kas alımını artıracak , cildin daha parlak olacak , dışarıdaki kızların sana bakışını hissedeceksin , saç sakal artışı olacak , kendinden emin daha cesur biri olacaksın , dinlemeyi dinlenmeyi seven biri olacaksın , karşındakiler sana çok değişmissin diyecek , kitaplar okuyarak kelime haznen gelişecek buda diksiyonunu önemli derecede etkileyecek . Bunun gibi birçok faydası var bu işin.

O halde ne diye duruyoruz? Hemen şimdi bir karar verin ve gerçek hayata adım atın. Buna çok değeceğini bilin.
4 aylık bir relapse döneminden sonra ben de sürecime başladım şimdi sıra sizde! Kasım ayı hepimizin temizlenme arınma ayı olsun!
 

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
819
Tepki puanı
1,999
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Tetiklemek , harekete geçirmek anlamına gelir. Bir konuya değineceğim. İllaki cinsel bir öğe görmeye gerek yoktur. Beynimiz bazı cinsel olmayan durumlar ile de tetiklenir. Mesela benim için sabah erken kalkmak bir tetiklenme oluşturuyordu. Ne o sabah erken kalkmayayim mi? Tetikleyiciler ile alakalı enn önemli şey onlara karşı bakış açısı olusturmaktir. Yani nereye baktığın değil ne gördüğün önemli. Mesela sigara içen insanlar sigarasız kahveyi nasıl içeceklerini bilemezler . Kahve sigara ile tamamen alakasız oysa. Demek istediğimi anlattım umarim. Tetikleyicilerden kaçmak her daim çözüm değil. Onlar üzerinde bakışımızı değiştirmek lazım.
 

Yardımcı

Jüpiter Yolcusu
Katılım
12 Kas 2021
Mesajlar
60
Tepki puanı
281
Puanları
91
✓Çoğu cinsel uyarılma, bir cinsel aktiviteye yol açmaz. İnsanlar çekici kişileri gördüklerinde sürekli olarak cinsel uyaranlara maruz kalmakta, reklamlarda ve kitle iletişim araçlarında cinsel temalara maruz kalmaktadırlar. Bu tür görsel ve diğer uyaranlara tepki, ergenlik ve erken yetişkinlik döneminde en güçlüsüdür ve genellikle ilerleyen yaşla birlikte kademeli olarak azalır. Büyümenin gerekli görevlerinden biri, kişinin cinsel uyarılmayla başa çıkmayı öğrenmesi ve zararlı olabilen bastırma ile sosyal zorluklara yol açabilecek ifade özgürlüğü arasında bir miktar denge kurmayı öğrenmesidir. Cinsel dürtü ve tepki verme gücünde bireyler arasında büyük farklılıklar vardır, dolayısıyla bu gerekli kısıtlama uygulaması buna bağlı olarak zor veya kolaydır.
(Britannica Ansiklopedisi)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst