Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Telefonsuz Yaşamak Nasıl Mı Mümkün?

oto geberik

Ay Yolcusu
Merhabalar. Biliyorsunuz bu telefon denilen illette her şey var. Youtube, facebook, instagram ve de daha nice zararlı sosyal medya uygulamaları. Ama ben işi en üst noktaya taşıdım. Bırakın sosyal medya kullanmayı telefonuma Sms+Arama çağrıları dışında dokunmuyorum bile. İki haftadır böyle ilerliyorum ve gerçekten özgür hissediyorum. Mesela markete gidiyorum, telefonumu yanıma almıyorum ve güneşli havada yürüyüşün tadını çıkartıyorum. Anlık stres yaratacak hiçbir şey olmuyor.

Ve yaptığım şey ise şu: Üniversite okuduğum için whatsapp malum şart. O yüzden telefonumun internetini haftada sadece 2 dakika açıyorum. Mesela alarmımı Çarşamba saat 21.00'e ve Pazar günü saat 21.00'e kuruyorum ki alarm çaldığında interneti açayım ve özel ders gruplarından önemli bir mesaj var mı diye kontrol ediyorum. Ardından 1 dakika geçiyor ve telefonu yine uzak noktaya koyup interneti kapatıyorum ve günlerce birisi SMS atmadıkça veya aramadıkça telefona dokunmuyorum. Sizlere bunu yapmanızı tavsiye ederim, daha özgür ve hür hissedeceksiniz..

Moderatörün son düzenlenenleri:
B

Brock

Misafir
Tebrikler kardeşim. Ama aylarca tuşlu telefon kullanmış biri olarak beni bu konuda geçebilceğinizi düşünmüyorum. Daha önce tam hatrlamıyorm ama sanırrm 6 ay , bu elimdeki telefonu almadan öncede 1 aydır tuşlu telefon kullanıyordum.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Özel sektör çalışanıyım. İşlerimi online olarak yapıyorum ve ofis dışındayken ne yazık ki telefondan uzaklaşamıyorum. :/

B

Brock

Misafir
Özel sektör çalışanıyım. İşlerimi online olarak yapıyorum ve ofis dışındayken ne yazık ki telefondan uzaklaşamıyorum. :/
Neden abi en kötü ne olabilir ? Veya şundan kötü bişeymi ; bir alet var k*ça takılıyo sürekli dikkat ve odaklanma süreni düşürüyor belli bi süre sonra dürtmesede seni alışkanlık haline gelip dürtmeden bakıyon. Seni sürekli dışarda kim ne yapmış ne yemiş gitmiş alakasız şeyler düşündürtüyor , durduk yere işi gücü bırakıp christiano ronaldonun antremandkai hali aklına geliyor bütün günlük hayat ve telaşının ortasında. Arada çok nadir böyle bilim kültür kişisel gelişim düşndürüyor ama çoğunlukla günlük hayatta işine yaramck şeyler düşndürüyor. Bu k*ça takılan alet aynı zamanda senin başına ve ellerine de hükmetmiş bubodaklanma süren boyunca gözün yere iniyor ellerin kitlenip parmakların oynuyor. Bundan kötümü abi

oto geberik

Ay Yolcusu
Tebrikler kardeşim. Ama aylarca tuşlu telefon kullanmış biri olarak beni bu konuda geçebilceğinizi düşünmüyorum. Daha önce tam hatrlamıyorm ama sanırrm 6 ay , bu elimdeki telefonu almadan öncede 1 aydır tuşlu telefon kullanıyordum.
Vallaha bende tuşlu kullanmak isterdim ama malesef ders gruplarını kontrol etmem gerek..

Ant900

Ay Yolcusu
Bende denemek istiyorum bir kere denedim lakin sanırım bir anda çok yüklendim ve başarısız oldum bir daha ki denememde azaltarak bırakmayı düşünüyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6