Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Toksik Anne Ile Büyümek

R

Roisas

Misafir
21 yıldır sürekli ama sürekli sevgi alamadım. Onlar için sevgi göstergesi yok neymiş önüme yemek koymak yok neymiş giydirmek falanmış.
Küçüklükten beri her gün her gün karşılaştırma "bak asya senden önce okuma öğrendi" giydiğim her kıyafet olsun her gün her gün bitmeyen psikolojik şiddet olsun...

Kursa gittim dönem ailemi rehber hocasına şikayet etmiştim tabi bizimkiler yapacağını yaptı neyse eve gittik biz sana fiziksel şiddet uygulamıyoruz diyor sadece vuruyoruz eğer fiziksel şiddet için her gün dayak olmalı diyor lan haftada 2-3 dövmek fiziksel şiddet nasıl sayılmaz ya bıktım sevgilimle film izliyorum komik film güldüğüm için kıyameti koparıp duruyor. Böyle aile yüzünden hiç başarı olamıyorum ( sadece beni bilen varsa sınav için pek sosyal medyaya girmeyip sadece ders çalışıyorum ama günün sonunda istediğim gibi olmamasından korkuyorum)
Kavga etmek için sürekli olay yaratıyor ders yapıyorum diyorum bu saatten sonra senden bir *ok olmaz, eğer kendini satarsan vücudun ile para kazanırsın diyor ancak. Kendimi geliştirmek istediğim çok konu var ama bu evde olduğum süre boyunca yapamıyorum bunaldım artık.

Moderatörün son düzenlenenleri:

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Olsun yine annen saygılı olmaya devam et, sakin olduğu zaman oturup ciddi ve sakin şekilde konuş konuyu. Yumuşak dil yılanı deliğinden çıkarır derler. Yumuşak dilli olup konuşursan, kesinlikle Annen seni anlayacaktır. Koca adam oldun, sorumluluğu üstüne alıp adam gibi konuş.

R

Roisas

Misafir
Olsun yine annen saygılı olmaya devam et, sakin olduğu zaman oturup ciddi ve sakin şekilde konuş konuyu. Yumuşak dil yılanı deliğinden çıkarır derler. Yumuşak dilli olup konuşursan, kesinlikle Annen seni anlayacaktır. Koca adam oldun, sorumluluğu üstüne alıp adam gibi konuş.
Keşke.. en son konuştum da dayak yemiştim kendisi anlamıyor abilerim bu yüzden erken evlendi

Eff

Yoda
Merhabalar. Annenizin psikolojik sorunları olduğunu varsayıp fazla çatışmaya girmeyin.
Psikoloji kitapları okumanız, onun sorununa kendinizce teşhis koyup ona göre davranmanıza yardımcı olabilir.

Dikkat edin sevgi almak için başka bir insana fazlasıyla bağlanmayın ve sevgiyi dışarıda aramayın.
Üniversite sınavına mı çalışıyorsun? Çalışmalarını sürdür.
İyi bir üniversitede iyi bir bölüm kazan. Ailenle ilişkin atm ilişkisine döner.

Edit: Pmo'yu en az 21 gün yapmamak duygusal gücünü arttıracaktır. Böylece annenin dediklerine takılmamayı, önemsememeyi öğreneceksin.

surec

Merkür Yolcusu
hocam üniversiteyi başka şehirde kazanmaya bakın değiştirebileceğiniz şeylere odaklanın

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Ya elbet hislerini ya sinir krizi geçirerek ya da sürekli sakince bir üslubla ona açıklayacaksın (belki yaninda baban olsa faydalı olabilir) ya da görünmezlik oynayıp sınava çalısıp baska sehire üniv.okumaya kaçacaksın.

Üniv.olmazsa eğer ondan sonraki hayatına vakit kaybetmeden işe girip yavastan kendine sevecek bul derim. Kızlara daha kolay malum...

R

Roisas

Misafir
İyi diyorsun yaşın 21 reşitsin, annen sana vurduğunda canın acımaz bence, çünkü kadın eli yumuşaktır. Kendine bir ugraşı bul anneden uzaklaşmaya çalış. Geceleri sadece konuşursun.
annem 110 kilo 1.56 boyunda öyle de acıtıyor ki eli ağır ya zaten kütüphaneye gidiyorum belli bir saat huzurlu oluyorum eve gelince olay çıkarıyor artık tek şey okul kazanmak onda da yurt şart eğer yurt olmazsa evi satıp benimle aynı yere gelecekmiş

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
annem 110 kilo 1.56 boyunda öyle de acıtıyor ki eli ağır ya zaten kütüphaneye gidiyorum belli bir saat huzurlu oluyorum eve gelince olay çıkarıyor artık tek şey okul kazanmak onda da yurt şart eğer yurt olmazsa evi satıp benimle aynı yere gelecekmiş
Gerçekten zor bir durum yaşamışsınız, psikolojinizi güçlü tutmaya çalışın.

Hades

Satürn Yolcusu
Bir fikrim yok ama fikirleri olan insanların görebilmesi için yanıtlıyorum

Blackturk

Yeni Fapstronot
21 yıldır sürekli ama sürekli sevgi alamadım. Onlar için sevgi göstergesi yok neymiş önüme yemek koymak yok neymiş giydirmek falanmış.
Küçüklükten beri her gün her gün karşılaştırma "bak asya senden önce okuma öğrendi" giydiğim her kıyafet olsun her gün her gün bitmeyen psikolojik şiddet olsun...

Kursa gittim dönem ailemi rehber hocasına şikayet etmiştim tabi bizimkiler yapacağını yaptı neyse eve gittik biz sana fiziksel şiddet uygulamıyoruz diyor sadece vuruyoruz eğer fiziksel şiddet için her gün dayak olmalı diyor lan haftada 2-3 dövmek fiziksel şiddet nasıl sayılmaz ya bıktım sevgilimle film izliyorum komik film güldüğüm için kıyameti koparıp duruyor. Böyle aile yüzünden hiç başarı olamıyorum ( sadece beni bilen varsa sınav için pek sosyal medyaya girmeyip sadece ders çalışıyorum ama günün sonunda istediğim gibi olmamasından korkuyorum)
Kavga etmek için sürekli olay yaratıyor ders yapıyorum diyorum bu saatten sonra senden bir *ok olmaz, eğer kendini satarsan vücudun ile para kazanırsın diyor ancak. Kendimi geliştirmek istediğim çok konu var ama bu evde olduğum süre boyunca yapamıyorum bunaldım artık.
Lütfen bana kızma ama benimde annem senin ki gibi ben artık konuşmuyorum hiçbiriyle şimdi birileri çıkıcak anne o saygı göster falan kardeşim şuanki anneler bozuldu telefondan kafalarını kaldırmıyorlar bir bokta bildikleri yok kendinizi kandırmayın annelerimiz geri kafalı kaldılar ve telefon ve sosyal medya bagımlısı oldular kendine saygısı olmayan birine benim hiç saygım yok annem olsa bile hayat bu ömrümün sonuna kadar onlarla yaşamıyacaksın zaten fazla kafana takma

izleyici1

Yoda
öncelikle yaşın 21 erkek veya bayan farketmez!
kendi sorumluluğun var
ailenle onların evinde olduğun müddetçe onların kurallarına uymalısın
veya kendin ayrı eve çıkıp kendi yuvanı kurarsın
ailenle bir arada durmak zorundaysan ve uyuşamıyorsan hafiften onları kırmadan iletişimi kesebilirsin

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot

Yaşadığın zorluğu tahmin dahi edemem. Ben pandeminin çıkması ve mezuna kalmam ile 2.5 yıl evde kalmıştım. Dershane de yoktu. 20 kilo aldım, pmo bağımlılığı, yalnızlık vs. Beni en çok rahatlatan yazmaktı. İçimden geldiği gibi hiç sansürlemeden yazmak. Belki sana da iyi gelebilir.

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
öncelikle yaşın 21 erkek veya bayan farketmez!
kendi sorumluluğun var
ailenle onların evinde olduğun müddetçe onların kurallarına uymalısın
veya kendin ayrı eve çıkıp kendi yuvanı kurarsın
ailenle bir arada durmak zorundaysan ve uyuşamıyorsan hafiften onları kırmadan iletişimi kesebilirsin
Bence empati kuramıyorsun hocam. Güldüğü için kendisine kızılan bir evden bahsediyor ve kendisine uygulanan şiddetten bahsediyor. Yani hırsızın hiç mi suçu yok?

izleyici1

Yoda
Bence empati kuramıyorsun hocam. Güldüğü için kendisine kızılan bir evden bahsediyor ve kendisine uygulanan şiddetten bahsediyor. Yani hırsızın hiç mi suçu yok?
15 18 yaşında olsa haklı olabilirdi
ama 21 yaşında ve kendi ayakları üzerinde durulabilecek bir yaş
bir işe girip evden ayrılabilir veya sevdiğiyle evlenebilir
yani 21 yaşından sonra insan anne ve babasından ek bir şey isteyemiyor
bir yerden sonra onlara yük olamıyoruz bu yüzden eğer onların evindeysek
onların kurallarına uymak zorundayız

bu durumda iki seçenek var
onlarla iyi geçinmek
öteki seçenekte evi terkedip kendi yuvanı kurmak

Babilli Dabasir

Yeni Fapstronot
15 18 yaşında olsa haklı olabilirdi
ama 21 yaşında ve kendi ayakları üzerinde durulabilecek bir yaş
bir işe girip evden ayrılabilir veya sevdiğiyle evlenebilir
yani 21 yaşından sonra insan anne ve babasından ek bir şey isteyemiyor
bir yerden sonra onlara yük olamıyoruz bu yüzden eğer onların evindeysek
onların kurallarına uymak zorundayız

bu durumda iki seçenek var
onlarla iyi geçinmek
öteki seçenekte evi terkedip kendi yuvanı kurmak
Zaten yksye hazırlanıyormuş. 3,4 aya da sınav var. Kendi ayakları üzerinde durmak için didinmek bu değil mi zaten? Ne kuralından bahsediyorsun. Film izlerken gülmesin mi? Ayrıca demişsinki 21 yaşından sonra insan ek bir şey isteyemiyor. E zaten ek bir şey istediğinden bahsetmemiş?

izleyici1

Yoda
Zaten yksye hazırlanıyormuş. 3,4 aya da sınav var. Kendi ayakları üzerinde durmak için didinmek bu değil mi zaten? Ne kuralından bahsediyorsun. Film izlerken gülmesin mi? Ayrıca demişsinki 21 yaşından sonra insan ek bir şey isteyemiyor. E zaten ek bir şey istediğinden bahsetmemiş?
lise bittikten sonra genelde iki yol var
ya işe girersin yada bir 4 sene daha okursun
bunları yapmazsan ailene yüksündür

bu durumdada mümkün olduğunca ailenle tartışmamalı kavga etmemelisin

bu kızımıza tavsiyem illa okuyacam diyorsa
kötüde olsa bir bölümü okusun
kendi şehrinde okursa maddi zorluk çekmez

sevgiliyle gülüşüp filim izlemeleri her aile kaldıramaz onaylamaz
sonuçta bu işin sonu fuhuşla biter
bu durumda en azından nişan yapılıp evlilik yoluna girilmeli
aileler bir birini tanımalı

yine kız çocuğu için evde kalmak kolay