Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Tostars Günlüğü

ToStars

Venüs Yolcusu
ToStars ismi her zaman bana umut vermiştir. Her zaman hedefimi hatırlatmıştır, kulak assamda asmasamda hep bir yerlerde fısıldardı...

Arkadaşlar beni tanıyanlar bağımlılığımın çok ileri seviyyede olduğunu biliyordur ve defalarca denedim. Yeni teknikler, yeni bakış açıları ve hiç bir zaman yaşamadığım yeni acıları yaşadım. En büyük acı diyemem amma yeni bir acı ve en büyüklerin arasında olur. Bağımlılık artık benim için bir hayat meselesi, son 1 yıldır hiç bir zevk için relapse olmadım sadece kendi kendime verdiğim mücadeleler sonucu oldu. Bir çok yeni şeyde öğrendim ve bu son sürece girmeyi karar aldım.

Son sürecimde her zaman bana destek olanların olması için günlüğün en iyi çözüm olacağını buldum. Foruma çok girmiyorum ( günde 1 defa) ve başarırsam her gün yazmaya çalışıcağım. Zorlu anlar beni bekliyor. Bağımlılıktan kurtulmaya yeni başladım ve bir strateji oluşturmam gerek. Gülünç gelebilir ama günlüğümü takip ettikçe neden böyle dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Mümkünse takipte kalın ve bu zorlu süreçte bana yardım edin, tabi sizin içinde uygunsa.

Çok uzatmayayım hadi başlayalım!

ToStars Günlükleri, Gün = 0

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Hadi bakalım. Sürecini dürüstçe planla ve gerekli disiplini sağla. İki güne bozdum diye yazma buraya.
Başarılar.

ToStars

Venüs Yolcusu
Geldim burdayım. Hayatımda köklü değişikliklere gitdim ve detaylarını yazıcam şimdi. Amma bir az ön bilgi vereyim:

Şimdi dürüst olalım bu yazıyı yazanın sabahı bozdum. Zaten şuan mantıklı düşününce olasıydı, çünki ne yapacağımı bilmiyordum. Ani gazdı ve sabah bitdi, kalktın ve üstüne tüm bu problemler bir anda geldi. Daha iyi anlamanız için hikayeleştiricem bir az. Birden ben açık bir şekilde kalemin içindeki düşmanlara "Defolun gidin" desem ve birden kovsam ne yapar? içeridekileri kovdum ve devlet kocaman bir ordu gönderib, medeni bir şekilde dersem tokatı fena bir şekilde atar ve beni daha beter duruma düşürür. İşte aynen bu oldu ben bir and tüm probemlere meydan okudum yarım kalmış bri yığın derslere, ailemle olan problemlere, tekrardan kaybetme korkuma, ve diger nicelerine. Bunlarda al sana diyerek üstüme geldi, "nasıl yapıcam lan bu kadar dersi sabaha kadar, olum ailem bana sinirli kesin negativ bir durumda olucam, olum nasıl eski düzenime dönücem, lannn bu nedir lann" ve depresyon geldi efendim. Şimdi çık bakalım bu işin içinden, he birde unutmadan öyle güçlüde değilim son 1 haftadakı ağır depresyon beni harap etmişdi. Neyse eskinin bir anlamı yok ama hatamı bilmenizi istedim. Şimdi salı günü kaybetdim ve o gün ağır depresyon yine. Ama sonra TRT Belgesele baktım ve ne kadar dar düşüncelere hapsolmuşum, olum benim hayatım devam ediyor sadece ben bitdiğini düşünmüşüm. Ve geniş bir pencereden baktım ve yeniden başladım. Sürece değil hayata! Yeniden bu çizgide olduğumun farkına vardım ve söz yerindeyse büyüdüm. Üstüme gelen olum sınava az kaldı, bitdi her şey, bağımlılığın çok ileri seviyye ve kaybediceksin düşüncelerine karşın sakince "zaten oldu, ne yapsamda geri dönderemem. Hayatı kaybetmedim ki yeniden nederim, hiç denememekden iyidir. Zaten bunlar oldu bitdi ve bir daha hatırlanmayacak." İşte burada hayatıma format atdım. Eski eskiden kaldı, onu düşünmek sadece hayatımı mahv eder ve "ulannn depresyondayım lann lütfen kurtulayım" falan desem yinede yanlızım hayat beni nasıl kurtarsın, hayat sözünü çok büyütüyoruz canlı bir şey değil ilahi varlık falan değil. Dindar olmasamda Dindarlara hürmetim var ve onlara şimdi söylüyorum eğer Allah mucizevi bir şekilde sizi kurtarsaydı zaten bu duruma salmazdı, yaratdığı evrensel kanunlarla sizi sınava çekiyor ve bu evrendeki mövcut olan her şey için. Yani sizi bundan evrensel kanunlarla baş etmeniz için Kendisi bu sınava çekmiştir bizi. Neyse Din konusunda falza konuşmuyorum, çünki çok anlaşılmazlıklar oluyor. Ama siz genel itibariyle anladınız olayı. Ve sonra.....

Devamı gelecek.......

ToStars

Venüs Yolcusu
Buralardayim. Yakinda yazmaya devam edicem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6